sztafek#8482;

koncentraty dla bydła mlecznego

Polecane posty

syberol    5

czyli jest na moczniku, dość drogo wydaje mi się. Z Dolfosu na moczniku (90% białka) wychodzi w przeliczeniu na 25 kg 87,5zł. Zgodzę się ze statkiem, że jednak w pełni soi nic nie zastąpi.


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

czyli jest na moczniku, dość drogo wydaje mi się. Z Dolfosu na moczniku (90% białka) wychodzi w przeliczeniu na 25 kg 87,5zł. Zgodzę się ze statkiem, że jednak w pełni soi nic nie zastąpi.

Ja zamiast soj stosuje emiferm protect 44 jest to śruta rzepakowa mocznikowana 44%bialka białko w dużej częsci rozkladalne w jelitach produkt zaczołem stosować około 1.5 miesiąca zastąpiłem soję i zmniejszyłem udział śruty rzepakowej w mieszance (sam mieszam w mieszalniku) efekt piorunujący mleko wzrosło koszty lekko w dół cena za ten produkt nie jest mała 1800zł brutto tona ale uważam że warto .Produkt jest w postaci drobnego peletu 3 mm sprzedaż w 1 tonowych big bagach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

I trzeba wiedzieć kiedy jest miejsce na pasze z mocznikiem.

 

92 % jest pewnie liczone ile bialka wytworzy mocznik przez bakterie w zwaczu?

 

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

Ja zamiast soj stosuje emiferm protect 44 jest to śruta rzepakowa mocznikowana 44%bialka białko w dużej częsci rozkladalne w jelitach produkt zaczołem stosować około 1.5 miesiąca zastąpiłem soję i zmniejszyłem udział śruty rzepakowej w mieszance (sam mieszam w mieszalniku) efekt piorunujący mleko wzrosło koszty lekko w dół cena za ten produkt nie jest mała 1800zł brutto tona ale uważam że warto .Produkt jest w postaci drobnego peletu 3 mm sprzedaż w 1 tonowych big bagach.

 

komurki ci sie nie podniosły od tego?

 

mozesz sprawdzic mi jakimi chemikaliami bylo to traktowane ? i ile ma pozostalosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Kwas mrówkowy i kwas propionowy co do pozostalości to sie nie wypowiadam bo nic o tym nie wie ze produkt produkowany jest przez niemiecką firmę w Hamburgu. Komórki ok u tych krów co były to są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

A co sadzicie o paszach z dossche chodzi mi głownie o linie mlekoma stosuje ktoś te pasze dla bydła mlecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

u mnie w gosp kiedyś po krótkiej przygodzie z koncentratem strasznie wzrosła somatyka do około 600 po zastosowaniu koncentratu, racja krowy wcześniej nie otrzymywały białka w żadnej innej postaci oprócz tej ilości co była w zbożu i w trawach, później przerzuciłem się na mocznik śrutę rzepakową i premiks efekt piorunujący, 4.3 % tł 3.4% białko i 190 somatyka bakterii znikome ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapszton    7

A co myslicie o produktach AgroCentrum? do tej pory stosowalem Protamilk HP z sano a teraz zamierzam przejsc na milkor 38% z AgroCentrum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

to jest korektor białkowy czy koncentrat? jaka cena?


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Milkor 38% białka, 980 VEM energii kosztował jakiś czas temu ok 1800 ale teraz nie wiem.

Moim zdaniem kupowanie tych koncentratów jest zupełnie nieopłacalne. Śruta sojowa pół na pół z rzepakową da 41% białka i 1100 VEM energii (chyba że coś źle licze). Ostatnio przywozili mi sojową (47%) po 1780 a rzepakową (34,8 %) po 1160 brutto. To daje 1470 brutto za produkt. Witaminy i drożdże i tak trzeba dokupywać oddzielnie. Mocznik można dorzucić samemu, to groszowe sprawy.Nie wiem co oni dają do tych koncentratów ale te o zbliżonych parametrach kosztują powyżej 2000 za tonę. Dla mnie to jakaś paranoja. 

 

Czy jest na tym forum osoba która przeszła z sojowej i rzepakowej na rzecz jakiegoś koncentratu czy czegoś podobnego i odnotowała poprawę wydajności lub znaczną poprawę parametrów mleka?  Jeśli tak to z chęcią wypróbuje taki produkt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

stosowałem kiedyś, nie pamiętam numeru ale był białkowo energetyczny. Po miesiącu czy dwóch zmieniłem na soje rzepak i kukurydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazdzioch    1

mam pytanie jaki dac koncentrat do własnej paszy robię z żyta pszezyta i pszenicy aby poprawić kondycję i żeby nie było problemów z zacielaniem mam dojście do firm de Hays,neutrina,sano i w ostateczności yosera. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie. Patrzę przede wszystkim teraz w stronę Trouw bo maja fajny program lojalnosciowy ale wole dokladnie sie dowiedziec jakie sa o czym opinie najpierw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktorowy    0

Ja z Trouw używałem Selko PH, zupełnie nie ten rodzaj produktu, ale jak coś to mówi o całej firmie to jest zupełnie ok. I tak, program lojalnościowy czyli klub superhodowcy daje rade :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Na kartę z kodów kasę się zbiera.
Mieszam swój kocentrat z dodatkami z tej firmy. Idzie tam jeszcze tłuszcz chroniony i Aminopass z Wipaszu. Pięknie trzymają mleko krówki po 5 miesięcy na jednym poziomie, ale to tylko dla takich czarodziejek ponad 30 l/dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na koncentracie Protamilk Complete Sanoskim .Mieszam sam 3 do 2 toj. 75%pszenżyta 25%jenczmienia ale mam problemy z somatykom ,białko nieźle ilość mleka w górę ale martwi mnie somatyczne. Co myślicie o koncentracie Onyks 40 ponoć jest lepszy jest to produkt Nutreny .kiedyś bazowałem na paszy krowa mlecza Nutreny ale wychodziło bardzo drogo proszę o informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podlaski    0

Witam co sasidzie o paszach firmy sano głównie o lactoma, obecnie stosuje mieszanki z de heus optimlek 35 sypki 130kg na 38sztk w tym 33 dojne reszta zasuszone, wlasnych zboz niestosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj