sztafek#8482;

koncentraty dla bydła mlecznego

Polecane posty

Ja bazuje na koncentratach provimi polska. Krowom daje "Mastermilk" i śruta a bykom koncentrat byk+ śruta efekty REWELACYJNE. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
Mój wujek obecnie krowa daje lactome, protamilk, unipro xp, somik, kukurydze śrutę z mieszanki pszenżyta, pszenicy owsa i jęczmienia witaminy z de heus . Mój wujek zrezygnował z dawania krową śruty rzepakowej makuchu ponieważ krowy nie chciały być cielne i się gonić po nim tyły zamiast dawać mleka.

 

W Lactomie i innych specyfikach z Sano które tu wymieniłeś też znajduje się poekstrakcyjna śruta rzepakowa...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1992    0

@maciek ile płacisz za te koncentraty?

 

miał ktoś z was styczność z paszami firmy Neurol, są one o wiele tańsze od innych pasz, ale czy przez to gorsze? :D


Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0
Mój wujek obecnie krowa daje lactome, protamilk, unipro xp, somik, kukurydze śrutę z mieszanki pszenżyta, pszenicy owsa i jęczmienia witaminy z de heus . Mój wujek zrezygnował z dawania krową śruty rzepakowej makuchu ponieważ krowy nie chciały być cielne i się gonić po nim tyły zamiast dawać mleka.

 

Mam kilka zastrzeżeń odnośnie żywienia krów Twojego wujka. Jeżeli daje krowom lactome to po co jeszcze protamilk, wszelkiego rodzaju śruty i jeszcze dodawał śrutę rzepakową, przecież lactoma to pełnoporcjówka a dodawanie śruty zbożowej doprowadzi do zapaleń co z kolei pogorszy zdrowotność krów no i najważniejsze spadnie wydajność. Krowy tyły bardziej po śrucie zbożowej jak po rzepakowej. Źle zbilansowana dawka paszy, co z kolei idzie za tym pogorszona kondycja krów. Nie chcą zostać cielne bo są nieodpowiednio żywione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

To może zdradź nam swoja receptę na sukces


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys89    1
Mam kilka zastrzeżeń odnośnie żywienia krów Twojego wujka. Jeżeli daje krowom lactome to po co jeszcze protamilk, wszelkiego rodzaju śruty i jeszcze dodawał śrutę rzepakową, przecież lactoma to pełnoporcjówka a dodawanie śruty zbożowej doprowadzi do zapaleń co z kolei pogorszy zdrowotność krów no i najważniejsze spadnie wydajność. Krowy tyły bardziej po śrucie zbożowej jak po rzepakowej. Źle zbilansowana dawka paszy, co z kolei idzie za tym pogorszona kondycja krów. Nie chcą zostać cielne bo są nieodpowiednio żywione.

Tak tylko od tej pory jak dostają taka pasze krowy lepiej pobierają pasze objętościowe, nie ma problemów z wycieleniami, ani żadnych zapaleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

Hmm recepta na sukces to dobrze powiedziane. Ja też chciałbym się dowiedzieć o takiej recepcie. Ustawienie dawki wymaga dużej czujności hodowcy na reakcje ze strony bydła. Nie ma złotego przepisu na wydajność od krów. Każdy żywi swoje bydło na swój sposób. Ja na przykład :

kiszonka z kukurydzy 20 kg

sianokiszonka 10 kg

kiszonka z żyta 5 kg

siano 4 kg

słoma z pszenicy bądź jęczmienia, mieszanki

protamilk 1 kg

jęczmień z pszenżytem 1,5 kg

otręby pszenne 3 kg

camisan 200 g

 

Roczna wydajność krów od najmniejszej - 5500 l, do największej - 8000 l. Oczywiście, że ta z większą wydajnością dostaje więcej kukurydzy.

 

A matys możesz napisać dawki pasz jakie daje Twój wujek dziennie na sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys89    1

Nie wiem ile na jedna sztukę ale dziennie na 16 sztuk ok 100kg sianokiszonki 4 taczki kukurydzy, 4 taczki wysłodków ok 70 kg śruty zbożowej wymieszanej z dodatkami (protamilk, lactoma, unipro i witaminy) no i siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

Tak jak napisałem wcześniej każdy rolnik żywi zwierzęta swoim sposobem, jak takie dawki przynoszą Twojemu wujkowi efekty to mi nic do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek7    0

My dajemy obecnie Kromilk 38 z Nutreny + śruta rzepakowa + ześrutowane zboża.Również preparat mlekozastępczy bierzemy z Nutreny - Kromilk Len.Wcześniej dawaliśmy Sano.


...być kimś, będąc jednocześnie sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Kto z was stosuje śrutę sojową? Gdzie się w nią zaopatrujecie? Jaka cena? Jakie dawki na sztukę? Efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja stosuje od pewnego czasu koncentrat Krowa Białko 25% z firmy Lira, koszt za worek to 42zł muszę powiedzieć ze jestem bardzo zadowolony, czego nie mogę powiedzieć o stosowaniu produktów z firmy Nutreny

 

Ps do kolegi wyżej śrutę sojową a raczej koncentrat sojowy mogę załatwić ci w granicy 1555+3% VAT o parametrach 46% białko energia ok 15MJ


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

hmmm... ja kiedyś spróbowałem dawać protamilk i lactome i jakie efekty...

1.krowy nie chciały wcale paszy pobierać nawet niektóre wcale nie jadły...

2.po 4 dniach patrze w beczkę a tu z 1200 l zrobiło niemal 1000 no zakończyłem stosowanie tych koncentratów...teraz jadę na NUTRENIE kromilku 38% i narazie trochę się podniosło białko i trochę litrów też więcej jest ale aż takiej rewelacji nie ma.... co byście mi radzili abym uzyskał jeszcze większa wydajność może jaszcze coś dodawać oczywiście o przestępnej cenie...czekam na odpowiedź


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Napisz coś więcej MarcoWzu, co dokładnie krowy jedzą, jaki jest skład mieszanki treściwej i ile jej dostają. Ja osobiście nie stosuję żadnych koncentratów, paszę treściwą sam sporządzam z jęczmienia, pszenżyta i trochę owsa i pszenicy. Jako dodatki białkowe stosuję śrutę sojową i rzepakową oraz mocznik i oczywiście dodatki mneralno witaminowe, drożdże, kredę i bufor. Napisz coś więcej, a coś doradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

Rano daje mieszankę treściwą - trochę pszenżyta, trochę owsa i pszenice i do tego właśnie dodaje ten kromilk potem kartofle(już aby trochę mi zostało zaraz będę dawał QQ) następnie suche siano i koniec rano a po południu daje 2 bele siano kiszonki...jak zacznę dawać kukurydze i wysłodki z melasa o pewnie kolejność się trochę zmieni...no i co byście mi doradzili aby zwiększyć wydajność???...


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Po pierwsze widzę podstawowy błąd, że dajesz treściwe tylko raz dziennie zwiększ chociaż do dwóch a najlepiej trzech. jeszcze jedno pytanie w jakim stosunku mieszasz tego kromilka ze zbożem i ile dajesz tej mieszanki na sztukę. Ja ci może napiszę jak to u mnie wygląda, a mam wydajność ponad 8500 tys średni od sztuki:

rano: siano potem 1/3 dawki śruty potem sianokiszonka

południe: 1/3 śruty i 2/3 dawki kukurydzy

wieczorem: reszta śruty i kukurydzy i jak zjedzą to na noc dostają sianokiszonkę

i oczywiście mają stały dostęp do słomy (ściółka) i lizawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

Na ok 130 kg sypie 30 kg kromilku a na sztukę to dokładnie nie wiem ale chyba tak 600-700g a właśnie jak Ty dajesz w jakich proporcjach mieszasz tą pasze treściwa i ile dajesz na sztukę?????

PS. Sory że tak długo nie odpisywałem bo u panny byłem....


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Z tego co wyliczyłem zakładając że zboże ma średnio 12% białka to w tej mieszance masz około 17% białka więc ok. Te 600-700g to jest na sztukę na cały dzień w szczycie laktacji? Ja jak sporządzam mieszankę dla krów to daję: 50 kg soi, 100kg rzepaku, 13 kg mocznika, 30 kg kredy, 20 kg witamin, i teraz 25 kg mieszanki drożdży z buforem i uzupełniam do tony zbożem. A dziennie krowa potrafi zjeść nawet 12 kg w trzech odpasach (ale to sztuki co dają po 10 tys rocznie) i spad proporcjonalnie do spadku ilości mleka i długości laktacji. Jeszcze jedno pytanie jaką masz średnią wydajność ze stada? I tak z ciekawości opłaca ci się kupować koncentrat ja jak tak pobieżnie liczyłem to taniej mi wychodzi kupić soję, rzepak i inne i samemu wymieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Do @DAREKPANTER, Widzę ze masz trochę pojęcia o Żywieniu bydła. Podobną dawkę stosuję dla swego bydła. Tzn. 15% śruty sojowej 15% śruty rzepakowej 30% mieszanka 30% pszenżyta 10% otrąb pszennych. Witaminy 40kg, kreda 10kg i bufor ok.10kg. Chciałem zamienić 10% soji na 2.5% moczniku ale znajomy weterynarz i kumpel z Sano mi odradzili, bo choć z tego zostaje parę groszy to można mieć niezłe kłopoty z zacieleniami. Jak to jest u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

@maly1248 @DARKPANTER gdzie zaopatrujecie się w soję? rozumiem że poekstrakcyjną śrutę sojowa kupujecie? ile %% białka? jak cenowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

@maly1248

Ja mocznik stosuję już ok roku czasu. Na początku też miałem obawy, ale po rozmowie z moim wetem i poroforem na mojej uczelni i przeczytani artykułu prof. Kowalskiego, przestałem mieć obawy. Jeśli chodzi o jakieś skutki uboczne to nie zauważyłem żadnych poza jednym pozytywem obniżenie kosztów. Myślę że 2,5% to chyba troszkę za dużo, zakładając że w każdym kilogramie jest 25g mocznika to gdy krów zje 10 kg mieszanki to daje 250g mocznika na krowę to trochę za dużo. Ja mam tak ustawione że w 1 kg mam 15g mocznika co daje maks 150g na szt/dzień to jest taka bezpieczna dawka.

JoHnyDD

Tak poekstrakcyjną. Soja ma przeważnie 46% białka. Ja się zaopatruję u mojego znajomego co sprzedaje pasz, a co do ceny to nie wiem ile teraz kosztuje, ale w tym tygodniu mam mieć dostawę to będę wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Ja pasz treściwych nie daje więcej jak 4-5kg/szt./dziennie przy mleku ok.25 l/szt.dziennie. Tata nie dbał o genetykę a mi zostawił pracy na lata. Chyba ze jakaś sztuka jest świeżo po wycieleniu i przekroczy 35 l/dzień ( Choć często tego nie ma. ) to wtedy jakoś Gliceryna lub wysłodki suche jako dodatek bo w mieszalniku ich dobrze nie wymieszasz, i mieszalnik aż do góry skacze. Za soje płaciłem w zeszłą sobotę 1520 zł/t brutto. Ale sprzedawca powiedział ze powinna niedługo troszkę stanieć. Za rzepak 580zł/t brutto i tu można się liczyć z podwyżkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

mały1248

to przy 5 kg na dzień 25g na kg będzie ok. tylko pamiętaj że jak będziesz dawał mocznik to nie może być żadnych grudek i musi być dobrze wymieszany najlepiej ze śrutą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

My bierzemy pasze z firmy De Heus i nasze zwierzaki chętnie jedzą tą paszę ale często zdarza się że krowy zalegają nam po porodzie i teraz mój tata kupił z tej firmy jakieś witaminy BESTERMINE VITAL i to powinno się stosować w okresie zasuszenia i ma krowę przygotować do okresu laktacji.W 1 kg tej mieszanki jest 500000 jm witaminy A, 200000 witaminy D3, 1500 mg witaminy E, wapnia 50g, fosfor 40g, magnez 200g,sód 90g, miedź 1800mg, cynk 5000 mg, mangan 1000 mg, żelazo 1800 mg, jod 130 mg, kobalt 100 mg, selen 40 mg.

I ja się nie znam zbyt na tych paszach więc chciałbym wiedzieć czy stosowanie tego daje dobre efekty i czy nie ma skutków ubocznych ??


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj