sztafek#8482;

koncentraty dla bydła mlecznego

Polecane posty

andrzej2110    535

No ja właśnie będę zbierał orkanem a nie ciął tuz przed zadawaniem :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Orkanem coś tam ci potnie ale jakaś super sieczka to nie będzie. Ja orkanem tez swojego czasu trochę na ścinałem i żeby dobrze wszystko rozdrobić to bardzo niski bieg i max obroty a przy takim czasie to raz że szkoda ciągnika dwa szkoda paliwa bo 1 ha ścinałeś cały dzień. Albo w takie coś zainwestować http://www.youtube.com/watch?v=jwZhoDzV1hc...feature=related


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja nie będę ciął z pnia orkanem z ładował pokosy :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

No pnia czy z pokosu jeden ciul bo i tak trzeba z tego zrobić sieczkę. Choć jeśli będziesz walił z pokosów czyli będziesz podsuszał a pod suszone na pewno lepiej sie rozdrobni niż zielone :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie będę suszył tylko po odpięciu kosiarki przypinam pająka i grabie na pokosy a potem na pryzmę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

I tu robisz błąd bo sianokiszonka ma lepsze wartość jak jest podsuszona ja siano kiszonkę czy żyto zawsze podsuszam zyta jak nie podsuszę to mam sam kwas a tak poleży i jest good kiszonka z siano kiszonkę u mnie krowy lepiej wsuwają podsuszoną niż tak zaraz zbierana a druga sprawa jak zaraz bym belował to narobię bel które będą warzyć ponad 800kg i czym to podniosę ?


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale ty się bawisz w bele a ja w prymę. Zanim przykryje to już wystarczająco przeschnie. Za sucha nie może być bo się zamiast zakisić pleśnieje. To będzie 3 pokos a nie 1.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

No wiadomo trzeba z głowa podsuszyć 1 pokos w dobry słońcu poleży 1-2 dni i można belować jeżeli pokosy były rozrzucone ale dobra koniec tematu o siano kiszące bo się niezły OT zrobił


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5
@kaczorek powiedz dokładnie jakie mieszanki dajesz i witaminy i ile za nie płacisz?

Koncentrat Kromilk 38%, worek coś ok.45 zł i tym które mają problem z niedoborem energii Kromilk Energia, to już 50zł za worek. Z tej Energii jestem bardzo zadowolony, widać efekty :)

Worki po 25kg


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Ja krowom daję własną mieszankę na bazie soji i rzepaku, oczywiście do tego witaminy, kreda, drożdże i soda. Kiedyś stosowałem granulat z nutreny i nie widzę żadnej różnicy, tylko trzeba dobrać odpowiednie ilości składników. Liczyłem że sporządzenie swojej paszy wychodzi u mnie taniej niż kupić gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2
Koncentrat Kromilk 38%, worek coś ok.45 zł i tym które mają problem z niedoborem energii Kromilk Energia, to już 50zł za worek. Z tej Energii jestem bardzo zadowolony, widać efekty :)

Worki po 25kg

 

Ja też stosuje ten koncentrat i myśle wprowadzić katapult przed wycieleniem i po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Koncentrat Kromilk 38%, worek coś ok.45 zł i tym które mają problem z niedoborem energii Kromilk Energia, to już 50zł za worek. Z tej Energii jestem bardzo zadowolony, widać efekty :)

Worki po 25kg

A jaki masz wynik ekonomiczny stosowania tego koncentratu? Ja dawałem go przez miesiąc i białko nieznacznie podniosło się a w litrach nie było różnicy. Z pasz treściwych daję śrutę zbożową+rzepakową+ otręby+kraft-mix(Josera). A objętościowe to sianokiszonka i kiszonka z kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3
Nie będę suszył tylko po odpięciu kosiarki przypinam pająka i grabie na pokosy a potem na pryzmę.

 

To nie wiem czy ferdas da rade ci zaciągnąć orkan jeśli będziesz grabił gwiazdówką to będziesz miał duży problem jak z pokosu c 385 po zwałowaniu gniazdówką na 1 polowej momentami prawie gasła. Jeśli masz grabić to odrazu karuzelą albo pasówką bo po gniazdówce nierównomiernie jest zgrabione i idzie ciężko. Wiem co mowie bo mam orkan i robię orkanem. I lepiej jest podsuszyć bo i inaczej kwas taki aż woda cieknie i to podsuszone leprze ogólnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

3 pokos to jak bym suszył to zamiast na kiszonkę to bym zebrał zaraz na siano. Już raz tak zrobiłem. Trochę podsuszyłem i zamiast na kiszonkę poszło na siano. Tak podsuszyłem.. (przez 2 dni). Gdyby to był 1 pokos to bym podsuszał. Drugi to po ścięciu grabić i zaczynać wozić. Zanim skończy się wozić to końcówka jest mocno podsuszona. Dobrze to czułem podczas ładowania. Na początku dobrze turem się ładowało a ostatni zestaw to już kiepsko bo za suche ;/


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5
A jaki masz wynik ekonomiczny stosowania tego koncentratu? Ja dawałem go przez miesiąc i białko nieznacznie podniosło się a w litrach nie było różnicy. Z pasz treściwych daję śrutę zbożową+rzepakową+ otręby+kraft-mix(Josera). A objętościowe to sianokiszonka i kiszonka z kukurydzy.

Przy tej cenie mleka na minusie. Ale wolę dać to i mieć zdrowe bydło niż później wydawać jeszcze więcej na leczenie, które nie zawsze przynosi korzystne rezultaty ;) Zapobiegać nie leczyć :D


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczek    0

To co piszesz jakoś wcale nie trzyma się kupy ;) Nigdy w życiu nie spotkałem się z tym aby pasza gotowa była tansza od składników, a jeśli tak jest to musi to być jakaś lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Jeśli 1tona soji kosztuje np. 1600zł a w tonie koncentratu masz np. 70% soji to soja w tym koncentracie wychodzi 1120zł + rzepak+inne dodatki. i chyba mniej więcej masz określony skład danego koncentratu, to licząc można sobie obliczyć ile by kosztowało cie zrobienie takiego koncentratu sposobami domowymi


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolprzem    0

Witam. U mnie krowy dostają sianokiszonkę+otręby pszenne z śrutą żytnią. I mam problem bo krowy mają niedobór energii. Mam takie pytanie, jakiej paszy najlepiej dokupić lub koncentratu?

Z góry dzięki i pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Najlepiej jakiś koncentrat o dużej zawartości białka albo soja i rzepak. Zmień może tez śrutę żytnią na z śrutę jęczmienia lub pszenną


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

My stosujemy koncentrat kromilk 38% i inne dodatki no i musze powiedzieć że widać efekty :P do tego jakaś śruta np. pszenna lub rzepak


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaco    0

Po koncentracie Nutreny 38 % podskakuje białko na wyniku /11 % chronionego/ i nie spotkałem się z przypadkiem żeby krowy tego nie chciały jeść a na okres okołowycieleniowy najtaniej wychodzi Lactostart z Josery 95 zł - 25 kg / 250 gr. Dziennie na krowę 2 tyg. przed wycieleniem i 500 gr. po wycieleniu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolprzem    0

A co sądzicie o tym żeby dawać krowie tej co ma za mało energii po ocieleniu co dzień 1kg cukru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

A czy wyjdzie taniej dać kg cukru?? Worek 25kg przeciętnej energii kupisz za ok 50zł. Wiec wyjdzie taniej jak cukier

 

 

A przy okazji zapytam, czy ktoś z was stosował pasze z firmy ferm-pasz z baboszewa?? jesli tak to jakie opinie macie na temat ich produktów


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys89    1

Mój wujek obecnie krowa daje lactome, protamilk, unipro xp, somik, kukurydze śrutę z mieszanki pszenżyta, pszenicy owsa i jęczmienia witaminy z de heus . Mój wujek zrezygnował z dawania krową śruty rzepakowej makuchu ponieważ krowy nie chciały być cielne i się gonić po nim tyły zamiast dawać mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj