Zaloguj się, aby obserwować  
PK007

Napinanie się łańcucha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PK007    28

Mam problem bo przy zrzucaniu ziemniaków taśmą z rozrzutnika strasznie napinają się łańcuchy przy wożeniu obornika wszystko jest ok i nie ma żadnego problemu a przy ziemniakach tak się napina i już tak zostaje. Jaka może być tego przyczyna , może da się jakoś temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Popatrz, czy ziemia z ziemniaków nie osadza się na kołach prowadzących łańcuch (lub napędzających). Miałem tak przy wożeniu wapna - wchodziło na te koła i zwiększało ich średnicę (choć wydawało się że niewiele) - łańcuchy napinały się tak, że bałem się zerwania. Po wyczyszczeniu tych kół (dołeczków gdzie wchodzą ogniwa łańcucha) wszystko wróciło do normy. Może na ziemniakach masz ziemię albo tylko pył który też się tak osadza.


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Przy ziemniakach może być własnie to oblepianie sie kół ale u mnie to nie wystąpiło albo podchodzą pod listwy ziemniaki co jest dużo gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj