Poznaniak

Forterra 135 czy NH t6030

Polecane posty

Poznaniak    6

Proszę o poradę, biorę pod uwagę 2 ciągniki zetora forterre 135km i Nh t6030 delta 117km, nh troche drozszy ok 16 tysiecy

Głowna róznica ze zetor ma 4 cylindry i 135km a NH 6 cylinrów i 117km ale dodatkowo rewers i skrzynie elektro comand-8 biegów pod obiązeniem.

 

Który z tych ciągników lepiej poradzi sobie w polu z zestawem uprawowo-siewnym z broną wahadłową, zrywaczem, i pługiem 4 obrotowym z wałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja Ci powiem, że ten 6cyl NH nie będzie nic oszędniejszy od 4cyl Zetora.

 

W pole będzie lepszy NH bo jest po prostu dłuższy i ma lepiej rozłożoną masę no i skrzynia ma większe możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tak samo jak koledzy proponuje NH mało palący do tych maszyn co podałeś to będzie w sam raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Do obrobienia bedzie miał 60 hektarów głownie 4 klasy

Tego zetora reklamuja jako najoszczedniejszego w tym przedziale mocy wg niemieckiego DLG.

Odlagłosc serwisów zetor 20 km nh 40km, koszt serwisowania zetora bedzie chyba nizszy i co 500mtg a nh co 300,

dzis na agro-show na zetorach nalepki były ze gwarancja 3,5 roku

 

Mi 6030 bardziej mi sie podoba, jest nowoczesniejszy, ale czy elektronika w przyszłosci sie nie popsuje?

Za forterrą przemawia moc tylko ojcu nie widzi sie ze to 4 cylindry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nextto    0

Witam

też interesuje mnie ten zetorek drugą sztuką na którą zwracam uwagę jest nowy farmerek 120 konny. ale dopiero kilka sztuka w bednarach dowiedziałem się że sprzedali i nie wiem jak to chodzi ale pozostałe podzespoły są jak w mniejszych modelach . cena podobna 185 brutto przed upustem. moje pytanie jest następujące w tym temacie który panowie polecilibyście ?

Edytowano przez nextto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

ja z tego wszystkiego to jestem za NH ale co do spalania to nie jestem pewien bo jak ktoś już napisał 6 cyl to nie 4 a elektryka to kiedyś na pewno Ci się popsuje tylko nie wiadomo co poza tym na AF jest taki temat że zetory mają coś ze sprzęgłami czy coś takiego i jeszcze gdzieś słyszałem że te nowe zetory mają jakieś ch**owe skrzynie (nie wiem czy to prawda wiec bez nie wyskakiwać mi z obraźliwymi tekstami ) ale za to zetor jest prostszy w obsłudze.A jeśli Twojemu tacie podchodzi bardziej 6 cyl to weźcie New Hollanda i po kłopocie :)


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja stalem przed podobnym dylematem i wybrałem nh ale w plusie. A cena zetora nie jest wiele niższa. Zetor w standarcie nie ma prawie nic. Chyba nie chcesz wydać 185 i się latem ze ścierniskowcem parować w kabinie bez klimy, bo to nie sześdziesiątka że wiaterek z rożnych stron zawieje, masz szczelną przeszkloną kabine więc masakra. Trzeba też policzyć koszt doposażenia w obciążniki, zaczepy, fotel. Przejechałem się w tym samym dniu jednym i drugim i nie miałem wątpliwości co wybrać. Radze Ci też umówić się w jednym dniu z jednym i drugim dilerem i wybrać co ci lepiej będzie pasować. Rewers i skrzynia w nh bajka. Jak chodzi o spalanie to nh do jakiś mega oszczędnych nie należy, zetora nie mam więc się nie wypowiadam. Ale weż pod uwage że nh w wyposażeniu plus z obciążnikiem standartowym waży jakoś 6300 kg, a delta nie wiele mniej więc jako glówny zapewnia stabilność z ciężkimi maszynami a zetor jest bardzo lekki jak na swoją moc. Moim zdanem zetor jest za drogi jak na wyposażenie jakie proponuje dlatego wybrałem nh. Jak bym chciał mocny prosty ciągnik to bym wybrał belarusa nie pali wiele, nie psuje się często a jest wiele tańszy. Ostatecznie decyzje musisz podjąć Ty więc męcz dilerów, targuj się, nawet jak Ci się coś spodoba to nie daj zbytnio poznać po sobie, niech Cię bardziej jeszcze przekonają. Udanych zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Proszę o poradę, biorę pod uwagę 2 ciągniki zetora forterre 135km i Nh t6030 delta 117km, nh troche drozszy ok 16 tysiecy

Głowna róznica ze zetor ma 4 cylindry i 135km a NH 6 cylinrów i 117km ale dodatkowo rewers i skrzynie elektro comand-8 biegów pod obiązeniem.

 

Który z tych ciągników lepiej poradzi sobie w polu z zestawem uprawowo-siewnym z broną wahadłową, zrywaczem, i pługiem 4 obrotowym z wałem

 

Czołem,

na początku sprostujmy coś apropos electro command - nie ma tam 8 biegów pod obciążeniem tylko cztery,

owszem lewarek przerzuca się tylko w dwóch położeniach ale przebitka pomiędzy dwoma zakresami "szybkiej" i "wolnej" skrzyni wymaga użycia sprzęgła ;) Dlatego właśnie wtedy trzeba wcisnąć ten drugi przycisk nim załącza się sprzęgło. Tyle tytułem wstępu i skrzyni, teraz coś o ciągnikach.

Byłem kiedyś w posiadaniu NH T6030, a z Forterrą(11441) miałem sporo do czynienia bo znajomy ma więc mogę się wypowiedzieć.

Jeden i drugi ciągnik zaskoczy niemile spalaniem, Frota znajomego paliła mi mniej niż NH ale 135 na pewno jest bardziej paliwożerna, NH to zdecydowanie lepszy komfort w kabinie(ciszej i stabilnie, Forterra skacze na nierównościach) ale też fatalna zwrotność. Na plus NH zdecydowanie rewers elektrohydrauliczny.Piszesz że chciałbyś pracować z dość ciężkimi maszynami więc przydał by się stabilny ciągnik czyli prędzej NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

W kwestii ciągnika zależy co kto lubi :)

 

Co do Zetora się wypowiem.

 

Skrzynia 24 x 18 z rewersem mechanicznym z dwustopniowym wzmacniaczem, niby brak rewersu elektrohydraulicznego ale nie odbija się to jakoś znacząco na warunkach pracy. (od lutego ma być Forterra z rewersem elektrohydraulicznym)

 

Masa 4300kg a NH 4900kg : wiadomo, że rozkład masy w 4 cyl. i 6 cyl. jest inny ale i tak daje sobie radę z agregatami uprawowo - siewnymi i pługami obrotowymi 4 skibowymi.

Nie mogę znaleźć czy NH posiada przednie obciążniki w standardzie.

 

Co do fotela to w Forterze jest fabrycznie montowany Grammer z zawieszeniem mechanicznym czyli nie widzę tutaj minusa dla Forterry.

 

Co do zaczepów to wyposażenie dodatkowe jak tak opisane aby klient nie musiał niepotzebnie płacić za coś czego nie chce i nie jest mu potrzebne, chce zaczep to się doliczy nie chce to dlaczego ma za niego płacić w wyposażeniu standardowym.

 

No i na koniec Forterra ma 33 km więcej od NH. Nh 6030 117km a Forterra 150km według tej samej normy a nie 135 do 117. Oraz moment obrotowy Frotka 579Nm a NH 522Nm.

 

A co do ceny to Zetor Forterra 135 z kabina LUX, koła przód 380/70R24, koła tył 520/70R38, obciążniki tył 350kg, obciążniki przód 700kg, radio, kogut : 191.000 brutto więc podejrzewam że dużo taniej niż nh

Edytowano przez dyczko0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

kolego opini gdzies tam zaslyszanych sie nie powtarza bo pozniej sie robia wlasnie takie smieszne mity jak np grzejace sie pasy w prasach pasowkach:) skrzynia mimo swoich drobnych wad jest ok. silnik 6 w nh daje tylko stabilniejszy ciagnik bo czy lepszy silnik to nie wiem, mialem na testach nh rc 6050 i ten silnik byl mułowaty. mimo ze mam frotke 115km i srednio z niej zadowolony jestem to podobala mi sie ta nowa 140. dzieki rewersowi eh nie bedzie juz problemu ze sprzeglem ktore do tej pory jest bolaczka w moim ciagniku, ta frotka 140 jest dluzsza takze bedzie stabilniejsza, w tym przedziale cenowym ja bym sie zastanowil nad zetorem 140 nh szczegolnie w delcie jakosciowo niewiele lepszy bedzie od zetora, kabiny nh delta sa cichsze od zetora ale niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek03    0

Jasne,że lepszym wyborem okaże się Zetor.Masz nie tylko dobrą opinię o tych ciągnikach,no myślę tu ogólnie o Zetorach.Ale wiesz,że wszystko pochodzi ze stajni Zetora,części na pewno będą tańsze,serwisowanie nie sprawia kłopotów.Co do silnika to masz 4 cylindry kontra 6.Zetor mając 4 może nie spali znacznie mniej niż NH ale różnica będzie.New Holland jest droższy i niektórzy myślą,że to przez zastosowanie lepszych materiałów,wyższego komfortu pracy,lepszego wyposażenia.Ale jeśli wziąć pod lupę te ciągniki to różnice między nimi są znikome.Zetor oferuje dobrą jednostkę napędową która wygrała w trudnym Europejskim teście DLG pokonując m.in.New Hollanda za co słowa uznania..Jeśli kupisz NH i na początku eksploatacji będzie sprawiał poważne kłopoty to wiedz,że możesz mieć problemy w domaganiu się napraw nawet jeśli ciągnik jest na gwarancji..Co do mocy:136KM vs 117KM.Gdyby wykonując nimi tę samą pracę należy pamiętać o sporym zapasie mocy.A kto wtedy będzie ją miał?Odp.Zetor..Forterra to ciągnik,który dumnie może reprezentować swoją markę.I nie chodzi tu tylko o wygląd,który i tak jest świetnie zaprojektowany czy silnik 4 cylindrowy,z którego wykrzesano taką moc ale o bardzo dobry stosunek ceny do modelu.Jest tańszy nie tylko w zakupie ale też w utrzymaniu i mocniejszy co jest górą.New Holland to jak niektórzy twierdzą podkreśla status gospodarstwa .Tylko ciekawe,czy będzie się to liczyło podczas prac polowych gdzie ciągnik właśnie tam musi się wykazać.Tak jak podawałeś.Widziałem Zetora podczas pokazów maszyn w pługu 4 skibowym obrotowym KUHN.Radził sobie bardzo dobrze.W zestawie uprawowo-siewnym nie będzie miał kłopotów również.Naprawdę zastanów się poważnie ale rozważ tez moja opinię..Pozdrawiam i życzę naprawdę udanego zakupu.Nawet New Hollanda. :rolleyes:

Edytowano przez Maniek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

JOHNDEERE530 @ nie wiem co ćpiesz ale dobrze cię kopie <_< A widziałeś nowy test DLG Zetor mat wygrał wykazał się najmniejszym apetytem na paliwo wśród dostępnych 4-cylindrowych maszyn na rynku w tym zakresie mocy oraz wzrostem momentu obrotowego o niemal 40%- to chyba o czymś to świadczy. A teraz powiem Ci w praktyce jak jest (Inie bronie Zetora jak niektórzy by to odebrali) Sam mam Forterre 106 41 i wiem jak mało ten ciągnik pali a jaką moc ma silnik ciągnie bardzo dobrze już od najniższych obrotów a spalanie wcale nie jest duże biorąc pod uwage i teren na którym pracuje jest górzysty i z pługiem 4 X45 weźmie sobie 14-16 litrów zależy od obrotów w porównaniu di innych ciągników jakie miałem to Zetory bardzo dobrze u mnie wypadały dlatego się zdecydowałem na nowego. A teraz do konkretów: Jeśli chcesz zaszpanować przed sąsiadami to możesz kupić NH ale czy to na dobre wyjdzie potem : jakość materiałów taka sama, wiadomo NH ma ładniejszy środek bo wszystko jest niby zabudowane plastikiem ale czy to bedzie za ciągnik robić w polu raczej nie z resztą Zetor nie ma az tak złego srodka idzie sie przyzwyczaić sam kiedyś narzekałem ale teraz zobaczyłem że nie jest taki zły i jest wygodny jak go na maxa weźmiesz. Skrzynia wiadomo NH góra ma inne skrzynie bezstopniowe i bardziej aawansowane to zalezy od ciebie jaką chcesz hudraulika podobna i na koniec cena tu jest duza różnica Zetora masz w ful a NH zwykło wersje za podobne pieniądze. Nie to ze ci odradzam Nh bo to sa dobre ciągniki ale przemyś wszysko na spokojnie dalsze koszty eksplatacji po kubnie i ogolny koszt ciągnika przy zakupie nie trzeba pośpiechu B)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Dodając jeszcze coś do swojej wypowiedzi uważam podobnie jak koledzy powyżej że nie należy umniejszać Zetorowi że gorsza marka itd. bardziej zastanowił bym się gdzie kończą się rezerwy wytrzymałościowe konstrukcji Forterry? Zarówno silnika jak i całej reszty bo moc jest już spora, wierzę im zarówno w te 137 km we Frocie jaki i 70 km w Proximie z tego samego silnika :blink:

Z NH jest tak że jest w pozycji Proximy tzn. ma najmniej wysilony silnik, od niego zaczyna się ten silnik który zasila także dwa większe typoszeregi NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adii    1

Moim zdaniem oby dwa ciągniki są Siebie warte:) Ale jak ma być to sprzęt do ciężkiej pracy polecam NH silnik nie jest tak wyżyłowany jak w zetorku no i 6. Na pewno jego żywotność będzie większa tak jak kolega wyżej napisał. Komfort pracy wydaję mi się że jest dużo lepszy, choćby dzięki skrzynii, przyjemniej i wygodnej kabinie. Zresztą zależy kto co lubi wiadomo że do lepszego zawsze szybciej się przyzwyczaisz ;) Powiem jeszcze tak między 6 a 4 na prawdę jest duża różnica.

 

Co do zetora nie mogę wiele powiedzieć bo nie miałem przyjemności ani się nie zagłębiałem. Ale na temat New Hollanda mogę Ci dużo powiedzieć więc jak coś to pisz:)

Edytowano przez Adii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo232    0

Witam jestem nowy chciał bym sie dowiedziec czy to dobra cena za elite t6030 w skrzyni dualcommand z najszerszymi oponami fotel grammera amortyzowana kabina i nic pozatym cena to 196tys. po negocjacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stajniaomega    11

Ja stawiam na Zetora. Nie wiem jak te NH z 6 cyl. ale te z 4 cyl. dużo palą. A mój zetor 9641 (96 km.) pali 10 l. ropy na godzine orki pługiem 4x40 i w agregacie talerzowym z siewnikiem 2,7m. na glebie 3 i 4 kl. a mam pola nierówne. (W tym roku palił więcej bo suca ta jesień ...) POLECAM ZETORA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

odnośnie tego spalania to zależy jaką kto ma ciężką nogę. Mam zetora forterre 10641 i spalanie nie jest monstrualne. Co do awaryjności to taką chyba największą była wymiana uszczelki pod pokrywą klawiatury miał ok 1500 mth (trochę strachu sięnajadłem jak zobaczyłem silnik cały w oleju). I ja mam jeszcze proble bo bierze mi miedzy wymianą a wymianą (co 250 mtg robię) ok 0,5 litra oleju :/. Na temat nh się nie wypowiadam, lecz chodzą opinie że NH jest mułowaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

U mnie w wiosce też są forterry i jest NHT6030 i tylko popatrzeć jak zbudowany jest i jak wygląda, nie wspominając o uciągu, zero dymu z tłumika oczywiście na korzyść NH, nie wiem jaka róznica w cenie ale ja bym sie teraz nie zastanawiał, chociaż rok temu teżmiałem taki dylemat.

Albo wsiąść do kabiny forterry a potem nhT6000 to przepaść na korzyść Nh


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Znajomy miał podobny dylemat: Zetor Forterra 125 czy New Holland T6030 i wybrał NH :rolleyes:

 

Piszecie że + dla NH za rewers elektrohydrauliczny, ale Forterre też można wyposażyć w rewers EH???


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

ja polecam zetora mam obydwie marki zetor proxima 85 ma 1200mth a new holland td5040 ma 1500mth zetorowi urwała sie tylko galka od rewersu ale przyspawałem i jest dobrze z new hollandem od samego poczatku były problemy dobrze ze był wtedy na gwarancji to nic mnie naprawy nie kosztowały niestety po 1000mth siadło sprzeglo koszt 7000zł łozyska oporowe były tureckie wymieniałem tez łozyska na wałku od napedu łozyska byly polskie mam obydwie marki i polecam zetora i to nie prawda ze new hollandy malo pala. Mimo ze new holland ma wiecej km to zetor jest mocniejszy i mniej pali

Edytowano przez bercikoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj