tomaszek12

cielaki z BYKPOL-u

Polecane posty

tomaszek12    15

Witam mam takie pytanko do forumowiczów czy ktoś ktoś kupywał tam cielaki (SM,LM) ewentualnie mieszańce jak tak to ile średnio za cielaka płacił i jakie tam ogólnie mają te cielaki chodzi mi o bazę w Dzieżwutach (na mazurach) mam zamiar kupić z 6 może 10 cielaków ostatnio brałem z ekonatury z gór ale trochę się na nich zawiodłem i muszę dostawcę cieląt zmienić jak ktoś brał z bykpol-u to proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milewskir7    5

O Bykpol-u było już pare tematów, więc wystarczy poszukać. O rasowych SM czy LM możesz tam tylko pomarzyć. Jeśli na mieszańca mięsnego trafisz to już będziesz miał szczęście. Cielaki chore, leci z nich jak woda. Ogólnie nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Ja z uporem maniaka będę ostrzegać przed kupowaniem cieląt od wszelakiej maści handlarzy.Nie dość,że drogo jak diabli,to potrafią wcisnąć niezłe gówno.Płacisz za cielę mięsne,nawet w paszporcie stoi jak byk np.SM czy MM a w rzeczywistości to jakiś czerwony polski albo czerwony HF.Jak sie porozglądasz na ogloszeniach albo nawet po okolicy,to można za mniejszą kasę kupić niezły towar prosto od hodowcy.Ja pół roku temu kupiłam cielęta z mlecznej obory(dwa za cenę jednego mięsnego u handlarza) po byku rasy montbeliard,cielaki rosną elegancko i zapowiadają sie na fajne bysiorki.Jak masz warunki to zabaw sie w chów mamek,cieliczki po mięsnych bykach też można taniej kupić,zacielisz je porządnym bykiem i oczy się radują jak cielaki rosną.Fakt,że to długo trzeba czekać na przychówek ale warto :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

padalec- święta racja w tym co piszesz,ale co zrobic jak w okolicy nie ma cielaków a jak są to takie chabety i chcąc nie chcąc trzeba kupowac w jakiejś firmie.TOMASZEK12- a co było nie tak z cielętami z eko-natury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego o pseudonimie nowicjusz który krytykujesz BYKPOL, tak się składa że jestem właścicielem Bykpolu nazywam się Przemysław Fijołek. Jeśli nie podobają ci się nasze cielęta, ja to szanuje, masz takie prawo, o gustach się nie dyskutuje.

Nasza firma sprzedaje około 600 sztuk cieląt tygodniowo.

I ja nigdy żadnej wody lecącej nie widziałem, może miałeś na myśli mocz, ale sika chyba każdy.

Jeśli twierdzisz że nie mamy rasowych cieląt oraz krzyżówek mięsnych, zapraszam cię w każdy piątek na naszą bazę w dźierzutach, ewentualnie mogę dać namiary na naszych stałych odbiorców, tam będziesz mógł nacieszyć oczy pięknymi cielętami.

Jako firma nie jesteśmy w stanie dogodźić wszystkim,dziękuje ci za słowa krytyki, to jest dowodem że nie jesteśmy ci obojętni.

Jeśli masz jakieś pytania i jesteś zainteresowany zakupem.

podaje numer telefonu i zapraszam

Pozdrawiam wszystkich hodowców

 

Przemysław Fijołek

 

tel 696137837

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

Hoduje pan własne byłdo ?

 

Napisano 27 kwiecień 2011 - 23:24

polecam firmą BYKPOL

kupiłem w ich filii w Żakowie , i w przyzwoitych pieniążkach dostałem dobre ładne zdrowe mięsne cielaczki.

 

to panska wypowiedz, przynajmniej z pana konta... skoro sprzedaje Pan az 600 sztuk tygodniowo to musi miec duzy apetyt na powiekszenie działalnosci skoro udziela sie Pan w temacie o własnej firmie na tym forum i chce Pan budowac dobry wizerunek firmy... Jako ze na temat dyrektorow, szefów, prezesów mam juz jakies zdanie na ich temat więc moze Pan nie przyuważył przy takiej obsadzie ostrej biegunki co u takiego cielaka to czesty przypadek ale tez grozny. Moze zechce mi Pan opowiedziec o swojej firmie, cielakach, cenie i transporcie skoro juz Pan jest tutaj nie chce mi sie dzwonic.

Dziekuje, Pozdrawiam

 

 

 

600 cielakow tygodniowo w roku tygodni liczmy 50, to gdzie Pan sprzedaje tyle cielaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

do jph2 pierwszy raz dostałem cielaki z ekonatury całkiem przyzwoite 1 sm 3 jakaś mieszanka mięsnych ale 2 to zwykłe RW czyli hf tylko że czerwony prawdopodobnie z domieszką polskiej czerwonej i sobie pomyślałem za poł roku że jeszcze raz spróbuje od nich wziąć i wziołem totalna porażka po rozmowie telefonicznej pani powiedziała że kilka sztuk będzie z rumunii bo tamte cielaki są zdrowsze i ładniejsze no i przyjechali na 10 cielaków 5 może wyjdą na ładne byki a reszta to zwykła rasa polska czerwona i hf tylko że czerwono białe i czerwone.Cielaki miały już nie pić mleka i jeść już paszę i ja tak dałem tylko że paszporty przyszły dopiero za 3 tygodnie i się okazało za jeden cielak jak do mnie przyjechał to mial tylko 2 tygodnie powinie jeszcze conajmniej przez 3 tygodnie pić mleko a ja święcie przekonany że on już je paszę mleka mu nie dawałem teraz jest najmniejszy prawie taki sam jak i przyjechał a u mnie jest już 2 miesiące przez to że nie miałem paszportów zmarnowałem cielaka jak urośnie w 2 lata na 500 kg to będzie chyba cud.Tak że podziękowałem już ekonaturze za zrobienie mnie w bambuko i będę kupywał gdzieś indziej myślałem o byk-polu ale jak patrzę to też nie mają zbyt dobrych recenzji i w galerii te cielaki to zwykłe hf

Edytowano przez tomaszek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

@tomekrolniczy - do Pana szefa Bykpolu,czy Wy tam klonujecie te cielaki,czy co :lol: :lol: :lol: ,bo na allegro to proponujecie "tylko" 300 sztuk tygodniowo

:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

w jakiej cenie sa teraz 100kg byczki miesne z bykpolu? czy te cielaki trzeba jeszcze odpajac mlekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego nowicjusz nie klonujemy cieląt, po prostu je sprzedajemy 300 sztuk to export i koło 300 idzie na kraj. Na kraj sprzedajemy kolory, HF wyjeżdża do Holandii. Także jak masz jeszcze jakieś pytania to dzwoń z chęcią pomogę i naprowadzę cię na właściwy trop. A tak na marginesie radzę wziąć się za robotę, a nie tracić czas na wnikanie i głupie przypinki. Pozdrawiam Fijołek Przemysław

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do kontaktu. Odpowiem na wszystkie konstruktywne pytania!!!

 

[cenzura]

1.Nie krzycz (Caps Lock)

2.Ortografia

3.Zakaz reklamy

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny cieląt w ostatnim miesiącu poszybowały w górę i cały czas rosną. A z cielakiem jest słabo, brak wycieleń. Cena kg to około 14,50-15,50

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od cielaka. Generalnie każdy ładnie uformowany cielak jest odsadzony od mamki. Tzn opychał się bez umiaru tłustym mlekiem mamki. Jeśli nagle mu je odstawisz, to będzie szok dla zwierzęcia i nic dobrego nie przyniesie. Jednakże cielę w wadze około 100 kilo to zwierzę z wykształconym żwaczem, które raczej powinno być przygotowane do samodzielnego pobierania paszy. Dlatego przy wyborze cielaka powinieneś zwrócić uwagę na odstający brzuch, różki oraz wiek (to znaczniki jego samodzielności) pękatość, napompowanie i wyśmienita forma to cechy mleczaka. Nie zaleca się całkowitego zaprzestania odpajania po kupnie. Podawaj sianokiszonkę CJ-otkę oraz raz dziennie preparat mlekozastępczy przez okres 14 dni, a nic złego nie powinno się przytrafić, Kolego jeśli uważasz, że ceny które Ci podałem na dzień dzisiejszy są duże, to życzę powodzenia. Na pewno wiesz o czy mówisz

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego my nie karmimy zwierząt. Jesteśmy bazą exportową. Dajemy siano, granulat oraz elektrolit. Cielęta stoją u nas kilka godzin

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Czyli za 100 kg cielaka trzeba zapłacić około 1400-1500 zł? Życzę powodzenia w takiej inwestycji Oczywiście jeśli ceny się utrzymają to ma sens ale gdy euro spadnie to będziecie liczyć tylko straty Ja bym w życiu tyle kasy nie włożył w tak niepewny biznes Nie przy tych cenach Proponuję czekać do wiosny - przybędzie cielaków i prawdopodobnie ceny się unormują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

juz wiem dlaczego dzwoniac do tej firmy Pana pracownik powtarzał co telefon: "prosze zadzwonic pozniej obecnie nie ma cieląt". A Pan nadal nie odpowiedział o swojej hodowli bydła a moze po prostu kłamstem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

przecież jak ktoś nie chce kupować z firmy zajmującej się handlem cielakami (np. BykPol) to może pojechać do najbliższego punktu skupu cieląt (buchta) i tam zakupić. Jak mi trzeba to ja tak robię, zaletą jest, że widzisz na własne oczy tego cielaka, jego zachowanie, cielak nie jest zmęczony podróżą no i taniej wyjdzie takie coś

 

Pozdrawiam


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to zależy gdzie kto mieszka bo na przeważającej części kraju nie ma czegoś takiego jak skupy cieląt u nas od ponad 10lat nie ma nic takiego. Każdy stara się kupić w domu a jak się nie uda to pozostają handlarze. Moim zdaniem nie na sensu kupować 100kg cielakow po takich wysokich cenach lepiej kupić 50kg za 700-800zł. Ja cielakom daje mleko do 2 miesięcy potem im zmniejszan stopniowo i jak mają 3 miesiące dostają już sama wodę. Wtedy są dobrze odpojone.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja tam kupuje u sprawdzonego handlarza u mnie trudno z zakupem od rolników a i dobrze że są tacy ludzie co się tym zajmują. Ja jestem bardzo zadowolony bo przywożą zdrowe cielęta a nie chore. Może dlatego że oni kupują cielaki dla siebie i na sprzedaż to zwożą sprawdzony towar.

Z takich baz eksportowych nie kupowałem cielą i nie zamierzam kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj