Lukash

Już w sprzedarzy nowe ursusy!

Polecane posty

Lukash    0

- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

bardzo mi sie podoba ten 7524 ale cena nie mała ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Jak na 100 konny traktor to wcale nie tak dużo. A czy wicie może ile waży 7524, bo nigdzie na af nie mogę znaleźć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

to ogłoszenie to mojego znajomego więc jak się z nim spotkam to wezmę od niego prospekt i podam dane.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

nawet fajne kabiny tylko te maski trochę dziwne ;)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Gdzieś czytałem że 7524 waży ok. 5 ton, czyli nie tak jak niektórzy mówili że 3,8 tony ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

No właśnie obawiałem się, ze waży tak mało (mniej niż choćby 4514). A 3,8t to udźwig na podnośniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Trzeba się cieszyć, że Ursus wypuszcza nowe modele, jednak jak by nie patrzeć to jest to technologia Fergusona z lat 70 i 80 dziesiątych, trochę unowocześniona. Jeśli Ursus chce się rozwijać to powinni kupić nowszą licencję od jakiegoś wiodącego producenta( jeśli UZEL postawi na rozwój Ursusa), bo obecnie modele licencyjne są już przestarzałe technicznie, nie mówiąc o ciągnikach ciężkich. Zetor też nie ma nowoczesnych ciągników ale ma przynajmniej rewers i dwa stopnie powershift i na polski rynek to wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Ale z drugiej strony jest wielu polskich rolników, dla których liczy się aby sprzęt był jak najprostszy (patrz: mój ojciec :angry: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

Zauważyliście że ten 6024 wygląda jak by był nałożony na ten garaż czy co to tam jest :( Chyba że jest użyty ten sam efekt co przy fotkach 7024

 

A co do prostoty to taki właśnie powinien być ciągnik, bo im coś bardziej proste tym praktyczniejsze, a przy awarii przynajmniej coś zdziałasz a nie czekasz na servis jak na zbawienie a robota w polu stoi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64
Trzeba się cieszyć, że Ursus wypuszcza nowe modele, jednak jak by nie patrzeć to jest to technologia Fergusona z lat 70 i 80 dziesiątych, trochę unowocześniona. Jeśli Ursus chce się rozwijać to powinni kupić nowszą licencję od jakiegoś wiodącego producenta( jeśli UZEL postawi na rozwój Ursusa), bo obecnie modele licencyjne są już przestarzałe technicznie, nie mówiąc o ciągnikach ciężkich. Zetor też nie ma nowoczesnych ciągników ale ma przynajmniej rewers i dwa stopnie powershift i na polski rynek to wystarcza.

To nie jest technologia z lat 70 i 80 bo silniki są nowe sprowadzane w całosci z anglii i spełniające normy spalin, skrzynia z power shiftem a kabina z dobra widocznością i z klimą w standardzie, według mnie poprawiom jeszcze troche skrzynie(więcej biegów i dodac rewers) i podnośnik to będzie lux maszyna na obecne czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

swat24 W temacie co sądzicie o nowych Ursusach w poście nr 106 opisana jest skrzynia12x4 z czego wynika, że nie ma powerhiftu.Tutaj LowRider napisał, że skrzynia ta ma 1 półbieg, na którym nie ma za to hamowania silnikiem. Co do konstrukcji to ta skrzynia pochodzi z końca lat siedemdziesiątych, tak jak cały tylny most wraz z pompami hydraulicznymi, tylny TUZ i zaczepy bardzo podobne do tych z MF 255( żeby tylko dolny zaczep był mocniejszy, bo w MF 255 można na nim zawiesić max 900 kg a ten wygłąda tak samo).Nowy jest silnik i chyba przedni most, no i kabina.Jak dla mnie to nie jest żaden rewolucyjny model tylko większy brat 5714.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
. Co do konstrukcji to ta skrzynia pochodzi z końca lat siedemdziesiątych, .

URSUS kupił licencję w 1974, wiec jeśli już to jest to konstrukcja z lat sześćdziesiątych, bo najnowszych technologii się nie sprzedaje. Tylko nie wiem czy ostatecznie w ogóle skrzynia 12x4 weszła do produkcji, być może obecnie będzie sprowadzana z UZEL-a który właśnie produkuje te same typy ciągników na które myśmy kupili licencję.

Wzmacniacz momentu ma nowocześniejszą konstrukcję w C-385 który był właśnie opracowywany w latach sześćdziesiątych.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skrzynia 12x4 jest dostępna w opcji dla 5714 od dawna, tylko nie wiem czy produkowana jest u nas czy może sprowadzana z Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podobno 7524 ma być następcą u 1014, ale nie widzę go w tych samych maszynach co czwórka.1014 waży ok 5200kg.Jeszcze ciekawiej wypadnie porównanie 6024 i u 914, który ma tylko 76 km i waży też jakieś 5 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

nawet nie najgorzej wygladają te nowe ursusy,chociaz mają tą dupiatą maske oblecą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41
Skrzynia 12x4 jest dostępna w opcji dla 5714 od dawna, tylko nie wiem czy produkowana jest u nas czy może sprowadzana z Anglii.

 

Pisano w artykułach, że skrzynie do lekkiej serii od bodajże dwóch lat produkował Uzel.

Swoją drogą 7524 będzie miał ciężko jako następca 1014, bo do dziś chętnie na rynku wtórnym czwórki turbo są kupowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Za leki niema co porównywać z 1014 czy 914 w sumie nie wiem czemu te modele nie doczekały się modernizacji czy były by za dobre?

Dobre będą do prasy, przewracarki, sieczkarni jednorzędowej, może do tura ma spory wydatek oleju jak na URSUSA ale nie do pługa to traktor typowo pomocniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Jak to nie doczekały się modernizacji, przecież był 934/32 i 1134/32, zmodernizowane odpowiedniki 914/12 i 1014/12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

No tak kabina to im się może i udała ale o skrzyni biegów to raczej zapomniano tak jak o wydajności pompy hydraulicznej skręcaniu w pierwszych modelach zwykłe cieknące serwo co prawda z orbitrolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

No jak poczytałem to ta skrzynia faktycznie nie ma power shifta ale jest to konstrukcja z lat 90, bo właśnie wtedy wprowadzono je jako opcje do Ursusowskich MF-ow a nie w latach 70.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj