FERDEKKKK

Jaki rozsiewacz?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FERDEKKKK    0

Witam. Planujemy zakup rozsiewacza nawozu, tylko nie wiemy jaki wybrać model i jaką pojemność. Rozsiewacz będzie pracował z ciągnikiem MF 698, JD 3140 lub z DF AGROFARM 410. Rozsiewacz oczywiście nowy. Rozsiewacz bez komputera, ponieważ w JD i MF nie mam możliwości podłączenia go. Ma pracować na powierzchni około 60ha. Maszyna musi być mocna, oraz na długie lata. Co polecacie. Cena roli nie gra. Ma być dobry. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Amazone z serii ZA-M, prosty rozsiewacz dobrej jakości, mam ZA-M 1500 z nadstawkami, od 5 lat pracuje praktycznie bezawaryjnie na 250 ha i zero rdzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja rowniez polecam amazonke ZA-M. mam profis hydro 3001. swietny, solidnie wykonany rozsiewacz, dno z nierdzewki, mieszadlo nieuszkadzajace nawozu, dobrze kryje. mozesz sobie wziac komputer, nie trzeba ich podlaczac pod komputery w ciagnikach. dzialaja niezaleznie. ja mam amatrona+ z GPS-Switchem ale Tobie na 60ha wystarczy amados

Edytowano przez dexterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Nom amazone bardzo dobre sprzęty bardzo dużo ludzi ich ma mam styczność z tym sprzętem mój sąsiad ma ZA-600 no na swoje lata trochę rdzy ma ale jakościowo do rozrzucania bardzo dobry więc polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FERDEKKKK    0

Bobra, ale jaka pojemność? Tylko te dwie marki polecacie? A co np. z UniaGroup, KUHN albo SULKY. Ja kompletnie nie znam się na tym, więc liczę na waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

unia jest dwie polki nizej w porownaniu z amazonka i kuhnem powiedzmy. sulky i kverneland polka srodkowa. do liderow mozna dolaczyc tez bogballe`a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

kuhn to dawny rauch. podobna polka cenowa i jakosciowa. ja wybralem amazonke bo komputer jest bardziej przyjazny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

oba dobre ja mam kuna rauch dopiero od wiosny 700l pozniej moze doloze nadstawke narazie jestem zadowolony a wybor nalezy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FERDEKKKK    0

Wybiorę amazone. Tylko jaka pojemność do tych ciągników? Mf ma 90km, JD 105, a DF 85.

Edytowano przez FERDEKKKK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

unia jest dwie polki nizej w porownaniu z amazonka i kuhnem powiedzmy. sulky i kverneland polka srodkowa. do liderow mozna dolaczyc tez bogballe`a

 

Kolego, a dlaczego taki podział? W czym Kverneland ustępuje Khunowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

Ja wybrałem Kunhn Rauch Axis 30.1 czekam na realizacje mam nadzieje ze bedzie sie dobrze sprawowac.

Edytowano przez Szuma

"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Kverneland może i ładniejszy ale wiele osób ich nie ma i może nie ma branie takiego w tych dziedzinach rozsiewaczy królują tylko amazone i kuchn niestety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Moglibyście podać ceny tych rozsiewaczy ?

 

Czy na 60ha potrzebny jest taki podejrzewam drogi sprzęt ?

 

My na 140ha sypiemy rozsiewaczem z Brzegu który ma już prawie 15 lat i nie można o nim złego słowa powiedzieć.

 

Służy długie lata i jest mocny, rdza jest bo to normalnie po takim okresie użytkowania.

Za dwa lata zmieniamy na nowego MX premium 1600h a cena 12 tyś. brutto w porównaniu do zrobionej roboty mówi sama za siebie.

 

Nie mówię, że jest lepszy od Kuhna czy Amazone ale po co przepłacać ?

 

A jak ktoś nie umie ustawić rozsiewacza prawidłowo to i mu komputer nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FERDEKKKK    0

No właśnie ceny zachodnich są dwa razy większe, ale czy naprawdę UNIA jest gorsza od zachodnich? Mi się wydaje że wszystkie są podobne, ale jak jest na prawdę to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Znalazłem ten temat, wiec się przyłączę. Również planuję kupno rozsiewacza, i ja postawiłem na UG MXL albo KVERNELAND ACCORD, ale jedna rzecz mnie nie pokoi. Na zdjęciach widziałem, że UG ma tylko 2 łopatki na tarczy rozsiewającej, a KVERNELAND ma 5, albo 6(dokładnie nie pamiętam). Czy jest jakaś różnica w precyzji rozsiewacza, albo w równości rozsiewania nawozu? A może jednak zrezygnować z tych dwóch marek i postawić na tak polecany i niezawodny AMAZONE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

Moim zdaniem bierz Kvernelanda.U mnie w okolicy kilka się pojawiło i użytkownicy bardzo je sobie chwalą.

 

http://argania.otomoto.pl/kverneland-accord-exacta-el-A88214.html w tym masz 4 łopatki na dysku. Innowacyjnym rozwiązanie jest system

centre-flow który masz opisany tutaj: http://www.toreuse.pl/read,id_5522.html . Cenowo też fajnie wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Ja też na wiosnę poszukiwałem rozsiewacza do nawozów i polecam Amazone z serii ZA-M, jest to prosty rozsiewacz o dobrej jakości wykonania oraz równomiernie wysiewa nawóz, sam mam ZA-M 1500 i jestem bardzo zadowolony z jego pracy.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj