FERDEKKKK

Jaki rozsiewacz?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darolee    12

kuhn to dawny rauch. podobna polka cenowa i jakosciowa. ja wybralem amazonke bo komputer jest bardziej przyjazny

 

 

Kolego, a dlaczego taki podział? W czym Kverneland ustępuje Khunowi?

Witam tak sobie tu zajrzałem, bo jestem w temacie - właśnie kupuję rozsiewacz 3000l. A oto moja opinia:

Kverneland nie spodobał mi się na dzień dobry ze względu na grubość, czy też jakość blach - łatwo poddaje się pod naciskiem ręki.

Obstałem pomiędzy Kuhn (Rauch) a Amazone. Tu miałem okazję obejrzeć 4 letnie rozsiewacze tych firm i wybór padł na Kuhna. W Amazonii widoczne były podpuchnięcia pod farbą i w okolicach uszkodzeń mechanicznych, co świadczy o gorszej jakości stali w stosunku do Kuhna, gdzie Kuhn nie ma takich objawów. Swoją drogą dealer, który handluje Kvernelandem w luźnej rozmowie stwierdził, że rozsiewacze Khun na dzień dzisiejszy są najlepszej jakości.

No i jeszcze fakt, iż od 2002 użytkuję Rauch MDS. Nic nie remontowałem i stan uważam za Bardzo dobry (oryginalny lakier)

Co do pojemności @ferdekkkk nie wiem czy już kupiłeś rozsiewacz, ale powiem tak... ja zetorem 7245 (65km) zabierałem 1,5t :) diabeł tkwi przede wszystkim w pompie, bo Twoje traktorki myślę ze nie staną dęba nawet przy 2,5 t ale czy pompa sobie będzie radzić tego nie wiem.

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aagusia1008    24

Witam.Potrzebuje rozsiewacza do nawozow ale chodzi mi o to zeby sial na 18m bo taki mam opryskiwacz i zeby byl jak najmniejszy gabarytowo,

Ogladalem amazone za-f603 ale czy on rozsieje mi na 18m albo kuhn mds901, bardziej podoba mi sie kuhn. Co zaproponujecie???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    996

Witam.Potrzebuje rozsiewacza do nawozow ale chodzi mi o to zeby sial na 18m bo taki mam opryskiwacz i zeby byl jak najmniejszy gabarytowo,

Ogladalem amazone za-f603 ale czy on rozsieje mi na 18m albo kuhn mds901, bardziej podoba mi sie kuhn. Co zaproponujecie???.

Polecam Kuhn MDS, na forum spotkałem same pozytywne opinie, jest wielu zadowolonych użytkowników, kształt skrzyni jest dodatkową zaletą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koziolek19    3

Witam mam podobny problem nie wiem jaki wybrac rozsiewacz, miałby on współpracowac z ciagnikiem C-360 i na areale 40h.

Za podpowiedzi z góry wielkie dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Unia G MS 500 kolega ma przy takim samym ciągniku i areale. 650kg kredy sypie i leci tylko po nierównym polu trochę przód szarpie :D

Ja do MF 3512 na wiosnę chcę MS400 kupić , Ms 500 to tylko nadstawki za kilkaset zł które można sobie łatwo dorobic ..

 

Posiada ktoś taki w tym ciągniku?


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koziolek19    3

Brałem po uwage rozsiewacz unii ale mx 850 premium.

Wiekszy rozsiewacz mógłbym podpinac do mf i przed siewem nawóz rozsiewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Brałem po uwage rozsiewacz unii ale mx 850 premium.

Wiekszy rozsiewacz mógłbym podpinac do mf i przed siewem nawóz rozsiewac

 

 

Ja własnie w tamtym roku kupiłem rozsiewacz mx 850 premium i jak narazie jestem z niego bardzo zadowolony szerokość siewu od 10 do 24 metrów ładowność bez nadstawki 1000kg polifoski i co najważniejsze bardzo dobre wykonanie, dałem za niego 10500zł brutto


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2237

Jakie masz przy nim otwieranie?? Bo umnie jest mechaniczne i to jest porażka zacina się, czasami to drogę posypie się saletrą :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fujitsu    16
lolq1660    188

Witam mógłby mi ktoś doradzić przy wyborze rozsiewacza? Mam do wyboru amazone albo bogballa, oto linki do przykładowych aukcji które mnie interesują:

http://allegro.pl/ro...3148960458.html

http://allegro.pl/ro...3150498365.html

http://allegro.pl/ro...3140916320.html

Liczę na waszą pomoc. Pozdro

Edytowano przez lolq1660

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Wczoraj kupiłem amazona 2 talerze mieści się do niego max 300 kg,tylko nie wiem jaki to model bo to z niemiec i ciężko rozczytać jest,z przodu jest napisane tylko 154726.Może być to model za-s?Jest bardzo podobny do za-s 400.Jeżeli ktoś by coś wiedział dajcie znać.Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy poradzcie jaki rozsiewacz do c-360 mysle o amazonie serii 400 lub 600 tylko nie wiem jaki jest optymalny do tego ciągnika oczywiście uzywke ale szukam w najlepszym stanie  bo chyba one sa o wiele lepsze niż nowe polskie które zaraz będą brunatne???? i drugie pytanko co oznaczają te symbole np. ZAM ZAF itp.?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Witam. Mam dylemat co lepiej wybrać - czy postawić na rozsiewacz Kuhn mds który będzie kosztował 20 tyś zł czy lepiej zdecydować się na np. rozsiewacz z Uni i zaoszczędzić te 10 tyś zł które można wydać na dodatkową maszynę (kasa z młodego rolnika). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
    • Przez quxfrix
      Witam wszystkich
      Mam zamiar kupić nowy rozsiewacz do nawozu w cenie do 1200zł tylko nie wiem bardzo jaki byłby odpowiedni dla mnie.Myślałem nad tymi:
      1.Pierwszy rozsiewacz
      2. Rozsiewacz 400 litrów z metalową tarczą
      3.Rozsiewacz nowość
      4.Ocynkowany i jeszcze jeden używany:Rozsiewacz Amazonka Nie wiem który byłby najlepsz, więc prosze o pomoc użytkowników tych rozsiewaczy lub innych osób znających się na rozsiewaczach.Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam

    • Przez Makis2111111
      Witam zakupiłem rozsiewacz jak w tytule i nie wiem jak nim siać ursusem c330 dokładniej chodzi mi o to z jakimi obrotami siejecie i i który bieg wybrać 4 czy 5 chciałbym wysiać 250 kilo na hektar saletrosnu 26 pod pszenice. A druga sprawa jeszcze chciałbym wysiać 100kg na ha polifoski pod owies także tu też będzie inaczej bo wiadomo polifoska jest grubsza i znów inaczej rozsiewa. Może ma ktoś jakąś tabele po polsku. Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj