zbych

Ile trzeba czekać na zakiszenie się kiszonki z kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrek6211    12

Mój sąsiad to wcale nie zakrywa całkowicie a to z tego powodu że od razu daje bydłu. Mówi że w żołądkach sie im zakisi haha. :D

No i co wy koledzy na to???

 

Ja czekam 3 tyg.

 

 

Nie chce mi się wierzyć przecież kukurydza w trakcie zakiszania wytwarza soki i krowy mogą od tego kwasu paść.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

 

 

Nie chce mi się wierzyć przecież kukurydza w trakcie zakiszania wytwarza soki i krowy mogą od tego kwasu paść.

Jaki cel bym miał pisać bzdury? Znam jesze paru którzy tak robią.

Jakoś nie padla mu żadna sztuka. Pisze to co widzeę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

Ja jeszcze nie widzałem ani nie słyszałem aby ktoś tak robił zazwyczaj ludzie czekają minimum dwa tygodzie ale skoro tak mówisz to morzna i tak robić.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rendas    11

Prawidłowo powinno to trwać 6 tyg. ale nigdy się nie spodlałem z tym żeby ktoś tyle czekał . Ja już po 1,5 tyg otwieram z tym że mam tak zawsze 3 pryzmy . Podstawą jest kukurydzę dobrze ubić więc nie będzie się psuć , zaś u bydła nie zostanie prawidłowo wykorzystana . Podobnie jest też z terminem skoszenia , ale to już chyba nie do tematu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

 

 

Nie chce mi się wierzyć przecież kukurydza w trakcie zakiszania wytwarza soki i krowy mogą od tego kwasu paść.

Kto Ci takich bzdur naopowiadał. Nigdy nie zdarzyło się Tobie pic soku z kiszonej kapusty, toż to produkt z identycznego procesu, tylko wkład się zmienił. Jeżeli płynie sok z zakiszanej QQ, to znak że za wcześnie została skoszona, i i ma za mało suchej masy. Pośpiech wskazany jest przy łapaniu pcheł, w innych przypadkach można zrobić sobie krzywdę.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Ja wtym roku otworzyłem pryzmę po 4 tygodniach i wszystko było dobrze. Po 2-3 tygodniach dawania kiszonka zaczeła się grzac i przestała dopiero gdy się zrobiło zimno na dworze. Co mogło byc tego grzania przyczyną, bo to nie tylko u mnie, u każdego w okolicy. Koszona była 17 września i dobrze ubita, na środku gdzie była najbardziej twarda tam najbardziej się grzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

To dobrze że sie przestała grzać jak sie zimno zrobiło. Trzy lata temu pokosiłem qq i dobrze była ubita jak co roku i jak była zima mroży -20 a w środku pryzmy kiszonka gorąca a jak gorąca to zaczynała pleśnieć. Nie wiem do dziś co było tego przyczyną, wtedy jakieś 30% wyrzuciłem na łąkę. Ostatnie 2 lata w porządku chodz też małe ubytki są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Zagrzewaniu winne są drożdże, zobaczcie na ubiegłoroczny rozkład pogody sprzyjający grzybom. Wystarczy dodatek zakiszacza biologicznego aby nie grzała się kiszonka. Wyrzucając zgniliznę traci się więcej.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

@agromatik masz może jakiś sprawdzony zakiszacz? Mógł byś podać nazwę? Jeśli możesz. Pozdro. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Dotychczas jechałem na sano w skali 10 punktowej jakieś 8, Schauman pełna 10 tylko sakramencka cena ale się opłaca. Wypróbowałem też Pioniera, w jego ofercie jest inokulant specjalnie przeciw grzaniu się kiszonki. Też są sakramencko drogie. Tegoroczne pryzmy są na sano i pionierze. Pryzmy z pionierem jeszcze nie zacząłem, przy sanowskiej nic się nie grzeje i jest znikoma ilość odpadów, chociaż wrony folie mi zjadły.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Dzieki za info.

 

To nie zasypujesz piaskiem foli że kruki ci porwały, chyba przez piach tego by nie zrobiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj