zbych

Ile trzeba czekać na zakiszenie się kiszonki z kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zbych    6

Panowie - tak jak w temacie tzn. po jakim czasie można otwierać kopiec z kiszonką z kukurydzy i będzie już dobra ????

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

teoretycznie jest zakiszona po 3 dniach, ale ma za dużo kwasu. chyba bezpieczny termin to 3 tygodnie.ale nie jestem pewien


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

według niektórych profesorów 4 tygodnie, ale pewnie i po 3 już można by spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Dwa lata temu otwierałem po tygodniu trochę się grzała ale ubytków nie było,po prostu był kryzys w paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Panowie, którą stroną folii przykrywacie kiszonki - czarną czy białą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Ciekawe tylko dlaczego jest tak złożona, że pasuje kłaść czarnym na wierzch - kładąc białym trzeba z nią kombinować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7

Też to zauważyłem że jak się rozkłada to wychodzi czarnym na wierzch. Jak się robi 2 pryzmy przykładowo 1 na zimę a druga na lato to tą na zimę można przykryć czarnym do góry ale tą na lato lepiej przykryć białym do góry bo sajgon będzie w innym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

Ja od 7 lat odkrywam pryzmę po 2 tygodniach i nigdy mi się nie psuję od tego zapach jest kolorek też a krowy jedzą aż im się uszy trzęsą :D


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

folie czarno białe sa grubsze troche drozsze ale warto zainwestowac zawszwe czarna strona do goryna wierzch

 

 

 

Morze i są grubsze ale ja zawsze daje białą na górę a nie odwrotnie bo wtedy słące tak nie grzeje i kukurydzanie się nie parzy.

Edytowano przez piotrek6211

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszejro    0

Ja w tym roku QQ otworzyłem po 10 dniach i było w miare, ale była koszona bardzo sucha z czarną plamka na ziarniaku, ciężko sie gniotła pomimo bardzo drobnego pocięcia ,folie biało-czarna przykryłem czarnym do góry i piach na góre w średnich ilościach. Początek jakieś 3 tyg nic sie nie działo ale potem troszke się przygrzewała teraz jest ok bo jest zimniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Na szkoleniu Pioneera facet mówił że najlepszą strawność uzyskuje się po roku, czyli kisimy tegoroczną a otwieramy z zeszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Na szkoleniu Pioneera facet mówił że najlepszą strawność uzyskuje się po roku, czyli kisimy tegoroczną a otwieramy z zeszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszejro    0

A odnosnie bialo czarnej foli, to szajs! od początku jak pekła na zgrzewie tak pęka dalej i ni jak tego opanować. Odcinałem podartą część i tak pęka dalej, po całości na pryzmie jest taki pasek inaczej przebarwiony i na nim puszcza, może była za mocno naciągnieta

 

To ja też wiem! Ale kto tak robi, kto ma taki zapas paszy ? Boja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

Nikt chyba nie kosi kuku i czeka rok aby się dobrze zakisiła bo to by było troche głupie bo jak ktoś sieje pierwszy raz to nie wiedzał by czy na drugi rok siać ma tyle samo czy więcej czy ma coś poprawić czy nie.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Mój sąsiad to wcale nie zakrywa całkowicie a to z tego powodu że od razu daje bydłu. Mówi że w żołądkach sie im zakisi haha. :D

No i co wy koledzy na to???

 

Ja czekam 3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

Ja od 7 lat odkrywam pryzmę po 2 tygodniach i nigdy mi się nie psuję od tego zapach jest kolorek też a krowy jedzą aż im się uszy trzęsą biggrin.gif

u mnie jest tak samo 2-3 tygodni max i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Ja od początku przygody z kiszonką z QQ pamiętam, że 2 tygodnie co najmniej się czekało. A na folię trzeba uważać. Czasami jak leży w magazynie to kantem rolki gdzieś uderzą i pęknie, a wiadomo, że na tym kancie ona jest poskładana i dziurawi się kilka warstw, a nie jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jak folia pęka w rolce to daj sobie z nią spokój, czy jest zimna czy też ciepła nie powinna tracić elastyczności. Najprostszy test na jakość folii to naciągnąć ręką, dobra folia powinna naciągnąć się na palce tworząc spore wgłębienia, ale nie powinna się przerwać. O to naprawdę się trzeba postarać.

  • Like 1

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj