Skocz do zawartości
zbych

Ile trzeba czekać na zakiszenie się kiszonki z kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

zbych    4

Panowie - tak jak w temacie tzn. po jakim czasie można otwierać kopiec z kiszonką z kukurydzy i będzie już dobra ????

SLAWEK1987    2

teoretycznie jest zakiszona po 3 dniach, ale ma za dużo kwasu. chyba bezpieczny termin to 3 tygodnie.ale nie jestem pewien

b0gdan    85

według niektórych profesorów 4 tygodnie, ale pewnie i po 3 już można by spróbować :)

Wiadomość z agroFakt.pl

hoodoowca    4

Dwa lata temu otwierałem po tygodniu trochę się grzała ale ubytków nie było,po prostu był kryzys w paszy.

zbych    4

Panowie, którą stroną folii przykrywacie kiszonki - czarną czy białą ??

zbych    4

Ciekawe tylko dlaczego jest tak złożona, że pasuje kłaść czarnym na wierzch - kładąc białym trzeba z nią kombinować...

mario98    6

Też to zauważyłem że jak się rozkłada to wychodzi czarnym na wierzch. Jak się robi 2 pryzmy przykładowo 1 na zimę a druga na lato to tą na zimę można przykryć czarnym do góry ale tą na lato lepiej przykryć białym do góry bo sajgon będzie w innym przypadku.

piotrek6211    12

Ja od 7 lat odkrywam pryzmę po 2 tygodniach i nigdy mi się nie psuję od tego zapach jest kolorek też a krowy jedzą aż im się uszy trzęsą :D

piotrek6211    12

folie czarno białe sa grubsze troche drozsze ale warto zainwestowac zawszwe czarna strona do goryna wierzch

Morze i są grubsze ale ja zawsze daje białą na górę a nie odwrotnie bo wtedy słące tak nie grzeje i kukurydzanie się nie parzy.

Edytowano przez piotrek6211

lukaszejro    0

Ja w tym roku QQ otworzyłem po 10 dniach i było w miare, ale była koszona bardzo sucha z czarną plamka na ziarniaku, ciężko sie gniotła pomimo bardzo drobnego pocięcia ,folie biało-czarna przykryłem czarnym do góry i piach na góre w średnich ilościach. Początek jakieś 3 tyg nic sie nie działo ale potem troszke się przygrzewała teraz jest ok bo jest zimniej.

pawel885    380

Na szkoleniu Pioneera facet mówił że najlepszą strawność uzyskuje się po roku, czyli kisimy tegoroczną a otwieramy z zeszłego roku.

pawel885    380

Na szkoleniu Pioneera facet mówił że najlepszą strawność uzyskuje się po roku, czyli kisimy tegoroczną a otwieramy z zeszłego roku.

lukaszejro    0

A odnosnie bialo czarnej foli, to szajs! od początku jak pekła na zgrzewie tak pęka dalej i ni jak tego opanować. Odcinałem podartą część i tak pęka dalej, po całości na pryzmie jest taki pasek inaczej przebarwiony i na nim puszcza, może była za mocno naciągnieta

To ja też wiem! Ale kto tak robi, kto ma taki zapas paszy ? Boja nie.

piotrek6211    12

Nikt chyba nie kosi kuku i czeka rok aby się dobrze zakisiła bo to by było troche głupie bo jak ktoś sieje pierwszy raz to nie wiedzał by czy na drugi rok siać ma tyle samo czy więcej czy ma coś poprawić czy nie.

Piotrek1975    318

Mój sąsiad to wcale nie zakrywa całkowicie a to z tego powodu że od razu daje bydłu. Mówi że w żołądkach sie im zakisi haha. :D

No i co wy koledzy na to???

Ja czekam 3 tyg.

Marcin1997    8

Ja od 7 lat odkrywam pryzmę po 2 tygodniach i nigdy mi się nie psuję od tego zapach jest kolorek też a krowy jedzą aż im się uszy trzęsą biggrin.gif

u mnie jest tak samo 2-3 tygodni max i jest ok

bartek45    17

Ja od początku przygody z kiszonką z QQ pamiętam, że 2 tygodnie co najmniej się czekało. A na folię trzeba uważać. Czasami jak leży w magazynie to kantem rolki gdzieś uderzą i pęknie, a wiadomo, że na tym kancie ona jest poskładana i dziurawi się kilka warstw, a nie jedna.

agromatik    182

Jak folia pęka w rolce to daj sobie z nią spokój, czy jest zimna czy też ciepła nie powinna tracić elastyczności. Najprostszy test na jakość folii to naciągnąć ręką, dobra folia powinna naciągnąć się na palce tworząc spore wgłębienia, ale nie powinna się przerwać. O to naprawdę się trzeba postarać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???
    • Przez strupek_17
      Kiedy powinno sie włókować łąkę?