Zaloguj się, aby obserwować  
Dinek94

Rolnik

Polecane posty

Dinek94    13

Siemka. A więc tak chodzę do drugiej klasy zawodowej jako Mechanik-operator maszyn i poj. rolniczych i czy po tym zawodzie rodzice będą mogli mi przepisać gospodarstwo a jeśli nie to jak bym skończył liceum uzupełniające to tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Rodzice będą mogli Ci przepisać gospodarstwo choćbyś nawet kończył eksternistycznie pszeczkole. Inną kwestią jest czy będziesz chciał brać MR.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Przepisać ziemie można każdemu wystarczy że ma ukonczone 18 lat.

Ale żeby np. załapać się na MR to już musisz mieć ukonczony kierunek rolniczy (technik rolnik, technik ogrodnik itp.).

Przerabiałem ten temat w tym roku.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9595    2

Z tego co mi wiadomo to po tym kierunku można przejąć i prowadzić gospodarstwo ;). Też chodzę na mechanika-operatora maszyn i pojazdow rolniczych ;)

 

 

Dinek94 - Do jakiej szkoły chodzisz? Miejscowość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to żeby mieć prawo do jakich kolwiek dopłat to wystarczy mieć ukończony jakiś kurs rolniczy .

 

no to niestety nie masz dobrych informacji, bo "jakimiś" dopłatami mogą być też dopłaty bezpośrednie i tu nie jest wymagany żaden kurs rolniczy! A tak w ogóle toszkoła, o której pisze autor tematu jak najbardziej jest szkołą rolniczą.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadam1302    4

a powiedzcie mi taką rzecz jeśli chodzę do technikum o profilu technik architektury krajobrazu to musze miec zdany egzamin zawodowy żeby brac doplaty z unii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi taką rzecz jeśli chodzę do technikum o profilu technik architektury krajobrazu to musze miec zdany egzamin zawodowy żeby brac doplaty z unii??

ja tez do takiego technikum chodze :) Która klasa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom85    0

A po kierunku; technik mechanizacji rolnictwa można starać się o np. MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

no to niestety nie masz dobrych informacji, bo "jakimiś" dopłatami mogą być też dopłaty bezpośrednie i tu nie jest wymagany żaden kurs rolniczy! A tak w ogóle toszkoła, o której pisze autor tematu jak najbardziej jest szkołą rolniczą.

 

A ja słyszałem ze Operator maszyn itd nie łapie się pod MR ... A jak to jest z ta praktyką w pracy w gosp.? bo czytałem ze trzeb minimum być 5 lat krusie ubezpieczonym i starczy by dostać MR.


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

A ja słyszałem ze Operator maszyn itd nie łapie się pod MR ... A jak to jest z ta praktyką w pracy w gosp.? bo czytałem ze trzeb minimum być 5 lat krusie ubezpieczonym i starczy by dostać MR.

 

Żeby otrzymać premię MR nie można być posiadaczem gospodarstwa dłużej niż 12 miesięcy. A jeśli dana osoba jest ubezpieczona 5 lat w krusie to chyba raczej posiada dłużej gospodarstwo. Co do tego że operator maszyn nie łapie się pod MR to zależy jakich maszyn jest operatorem, bo np. jeśli jest operatorem wózka widłowego to wiadomo że nie otrzyma premii. A tak w ogóle to premia MR dotyczy wykształcenia rolniczego w sensie ogólnym ( możesz być nawet ogrodnikiem, operatorem maszyn rolniczych, rolnikiem, technikiem mechanizacji rolnictwa itp)


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

A pytałeś się w agencji ARiMR ? A czy wystarczy iść do zawodówki? Nie trzeba zdawać żadnych egzaminów? No jak to jest? Co najlepiej opanować, i najkrócej? Wystarczy kurs + egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

A pytałeś się w agencji ARiMR ? A czy wystarczy iść do zawodówki? Nie trzeba zdawać żadnych egzaminów? No jak to jest? Co najlepiej opanować, i najkrócej? Wystarczy kurs + egzamin?

 

W googlach z nudów byś sobie poszukał... Wystarczy iść do zawodówki, tylko że musi to być kierunek związany z rolnictwem( np, rolnik, mechanik operator maszyn rolniczych, itp) i oczywiście musisz ją skończyć. A żeby ukończyć zawodówke należy zdać egzamin zawodowy, inaczej nie jest ważne.


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj