Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pimper21

Zetor 10045 jaki olej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
pimper21    51

Witam mam takie małe pytanko ile [L] i jaki olej do filtra powietrza w zetorku 10045 ??? <_<

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Michufarmer    21

Taki jak do silnika, a ilość to powinien być punkt określający maksymalny poziom.

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

pimper21    51

no właśnie po wyczyszczeni wszystkiego nic tam raczej nie ma :blink: wiec może ktoś wie ile literków się tam leje ?? . Czyli jak tam Superolu wleje to bd doże ;)

Zetor Team

Wiadomość z agroFakt.pl

LeF    24

A jeździsz na superolu? Nie lepszy Turdus?

Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

pimper21    51

hmmm taka sprawa że w tym momencie ciągnik bierze mi olej wiec czeka go remont ale to raczej bardziej pod zimę :rolleyes: a w jakiej cenie ten Turdus ja za 1L.= 7zł :o bo jak drogi to niema co go lać .

Zetor Team

LeF    24

Turdus wychodzi ok 11-12 zł za litr. Jak bierze to lej superol ale jak wyremontujesz to bym się jednak zastanowił nad lepszym olejem. Koszt trochę większy ale ochrona silnika, czyszczenie z nagaru lepsze.

Edytowano przez LeF

Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

zenekbizon    6

Jak ciągnik ma z turbo to bym falko proponował do filtra ma się niby lać ten co do silnika ale superol by też dobry był a ile go wchodzi to nie wiem byle na dno do tej miski tak 1\2 ponad była nalana jak dla mnie jak tak leje

pimper21    51

rzeczywiście jest odznaczone ile jest wlać wlałem superolu :) dzięki za pomoc chłopaki B)

Zetor Team

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez andrew176
      Witam Panowie
      Mam problem z ciśnieniem w zetorze 8045
      Silnik po kapitalnym remoncie:
      tuleje, tłoki, wał po szlifie, głowica
      Problem  jest taki że po zapaleniu ciągnika a jest to docieranie ciśnienie jest na poziomie 3,5 po jakimś czasie spada do 1.
      Gdzie szukać przyczyny??
      Dodam że pompa oleju nowa, a filtr mam starego typu, tzw bąk. Gdzieś czytałem, chyba nawet na naszym forum że zmiana filtra na nowego typu czyli podwójny podnosi ciśnienie o 1 atm, ale to raczej tylko sposób na zwiększenie a nie eliminacja problemu.
      Jest też możliwość że wytarty wałek rozrządu, bo ciągnik dostał przez ostatnie lata w "d*pę" a olej już parę lat nie wymieniany.
      Dodam że filtr zakładałem do drugiego ciągnika i w nim jest ok, chyba że ośka w podstawie wytarta ale to sprawdzę suwmiarką.
      Proszę o jakieś rady.
      Pozdrawiam
    • Przez Atari
      Witam, zauważyłem, że w chłodnicy pojawia się olej. Pomyślałem, że przyczyną może być uszkodzenie chłodniczki oleju, zatem została wymieniona wraz z uszczelkami. Jednakże problem nie ustąpił. Co może być przyczyną tego zajścia? Dodam, że płyn nie dostaje się do silnika.
    • Przez skok
      Witam
      Mam zetora 12145 turbo i chce kupić do niego głebosza 5 łap na zabezpieczeniu kołkowym ziemia 3i 4 klasa płasko głebokosc pracy ok. 50 cm
      czy ten ciągnik da sobie z nim rade ????
    • Przez wiktor1967
      Witam.Rozebałem wczoraj silnikw zetorze 8011 do wymiany tuleje i tłoki i mam mały problem na tłokach mam po trzy pierścienie.Na forum wszyscy piszą że trzy pierścienie są przy silniku z turbo a przy wolnossącym cztery.Ja mam silnik bez turbiny raczej nic przy nim nie było robione wał nominał typ silnika zetor 8001.Co teraz zrobiić kupić zestaw naprawczy na trzy pierścienie jak było czy na cztery?
    • Przez koza89
      Cześć, 
      mam problem z pompą paliwową w Zetorze 8111 (89-90 rok).
      Tydzień temu podczas talerzowonia (ok 1 h) ciągnik stracił moc i zaczął brzydko pracować. Odpalał ale wolno wchodził na obroty i nie miał mocy. Na drugi dzień nie odpalił.
      Zawiozłem pompę do pompiarza i okazało się że pompa została zabita jakąś mazią.
      Pompiarz stwierdził, że tak już ten typ ma i on nie wie dlaczego i że dużo osób ma ten problem nawet w nowych Zetorach.
      Pompę wyczyścił i po założeniu było OK przez około 1 godzinę - problem powrócił.

Zanim znowu wyczyszczę pompę chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną takiego stanu.
      Może ktoś z Was miał taki sam problem z pompą paliwową w swoim Zetorze?     

Odnośnie Zetora 8111 ZTS : 
      rocznik 89-90 olej Superol CC 30 wymieniony ok. 70 mth temu ciśnienie oleju w granicach ok 3 atmosfer pompa była regenerowana ok 1 roku temu bąk zamieniony przejściówką i dwoma filtrami