Zaloguj się, aby obserwować  
dexterek

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie

Polecane posty

dawidg2    31

Tak drewno z lasu. Oszczędne to by były jakby paliły poniżej 50. i właśnie 55-70 to nie norma jak piszesz. Wszystko zależy od odległości jaką się robi.

 

Może dajcie jakieś dane ile pali taki 230-250 konny ciągnik w transporcie z 2 przyczepkami o łącznej masie 36-40 ton. Spalanie na h i przebyty dystans km w godzinę. zmieści się w 30L?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

@andrzej: chyba Ci chodzi o stara 1444 lub 944. jednak one juz nie sa w produkcji. man juz ich w starachowicach nie robi. z kupnem tez ciezko. a ten kamazik 4326?

@dawidg2: 30litrow na godzine z pelnym obciazeniem? fastrack sie zmiesci w tej normie, jednak predkosc 70km/h jest nieosiagalna podczas jazdy z superpelnym zestawem. 55km/h to max, jeszcze trzeba paliwa troche zeby fastraca zaladowac tym drewnem

Edytowano przez dexterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

o co ci chodzi z tym kamzem?biggrin.gif

niezły ten kamazsmile.gif. 240 km 7 ton masy własnej troche mała skrzynia zaledwie 5 ton.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@FarmerPawlos biorą bo mi ostatnio 27 ton tłucznia przywiózł, a z innego miejsca jak brałem to 25t wozili.

 

Ale nie powiecie że nie ma oszczędności w kursach na takim zestawie ciągnik, wózek dolly i naczepa? jeśli biorę 30 ton ponad ładunku. Tylko muszę znaleźć naczepę co ma taką ładowność techniczną.

 

 

Wozić to sobie mogą, ale samochód jest przeładowany, a jeśli nawet masa brutto jest na "styk" to i tak jest nie równo rozłożona masa na osi no i jest zbyt duży nacisk na oś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

chodzi o to ze uwazam, iz jest niezla alternatywa w tych naszych rozwazaniach. cena nowego nie jest wysoka i wynosi 140tys zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Żeczywiście mała cena ale i tak lepiej opłaci sie używanego połowe ceny zyskamy mój kolega ford kuga 2007 rok ponad 60 000 nowy kosztuje 120000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

@zorzyk: myslisz ze spali wiecej 30litrow na godzine pracy w transporcie? ile moze wiec spalic? moze i faktycznie te 30 to troche za malo ale w 35 powinien juz sie zmiescic

 

@andrzej: no uzywany lepszy bo tanszy, wiadomo. ale jaki? tych kamazow uzywanych nie ma, starow tez nie. sa unimogi po przejsciach. jakie inne propozycje?

Edytowano przez dexterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@dexterek po naszych supeł ładnych polskich drogach i tak więcej z jak 60km/h z drewnem nie idzie jechać, jak ładny asfalt to 80 się jedzie, a podejrzewam ze Fastraca też by bujnął więcej niż 55. Tyczy się to tych modeli a głównie to tylko 3230 z 80 skrzynią.

 

Trochę wyliczeń, jedziemy i robimy jakieś 50km/h spalamy 25L/h wychodzi na 100km jakieś 50L, teraz praca na pompie 3 h na 1000obr/min z 40% obciążeniem to ile? 10-20L? a teraz najważniejsze, autem przywozimy 25m3 a ciągnikiem 30-32m3 o 20 % więcej (mieścimy się we wadze 8 t na oś). Trzeba brać aspekt spalania na jednostkę ładunku jaki wozimy to też czasem inaczej wychodzi.

 

@zorzyk2 rozwiń wypowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

@zorzyk i @andrzej: tak DMC tego kamaza to 15ton, za duzo nie jest, ale za to sprytny, mocny i wystarczajaco ladowny by cos tam w rolnictwie przewiezc. mozna wziac wiekszy model 43502. z reszta sami sobie mozecie cos wyszukac: http://www.kamaz.ru/download/catalog2011/MULTIPURPOSE%20VEHICLES_ENG_2011.pdf

 

najlepszy jest 4911. to nim rosjanie lataja w dakarze. 165km/h i 750koni:) ale to juz troche przesada

 

@dawidg2: no w teorii wyliczenia niby sluszne. jednak ostatecznie sie moze okazac, ze spalanie wyjdzie podobnie. a co z dociazeniem ciagnika? jesli latasz z drewnem zawsze ladujesz najpierw samochod potem przyczepe, jesli latasz z naczepa zawsze ladujesz najpierw przod. fastrac moze byc za lekki...

Edytowano przez dexterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Na Fastraca można wrzucić z tyłu 3 tonowy klocek i na przód 1 tonowy. Akurat najpierw na przyczepę ładujemy a potem auto.

 

Jest jeden główny aspekt na plus w przypadku ciągnika, zawsze mogę jedne przyczepy odpiąć i zaczepić inne i jechać z czymś innym, a auto zabudowane do drewna to niestety już tylko do tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

@dawidg2: no tu masz racje, fastraca mozesz rowniez wykorzystac do innych zadan. kosztuje mniej, spalanie wyjdzie pewnie podobnie, przewaza funkcjonalnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jutro jadę do firmy która robi zabudowy do drewna i tam ostatnio robili komuś 2 przyczepki do drewna pod ciągnik. Więc podpytam co i jak. Wiem też że IH sprzedało gdzieś na pomorze Fastraca który też wozi drewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

to zapytaj ekipe IH komu sprzedali tego fastraca, bo szukasz opinii urzytkownikow na temat spisywanie sie tego ciagnika w drewnianym transporcie.

 

heh, odbieglismy od tematu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Będe ich w sobote atakował w Bednarach. a co do transportu ogólnego to w okolicy mam kilka firm budowlanych co właśnie pokupiło ciągniki do transportu z racji oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Mnie dodatkowo interesowało by czy posiadając ciężarówkę i wożąc płody rolne tylko na potrzeby własnego gospodarstwa musze zakładać firmę transportową i czy kierowcy muszą śmigać na tacho? Mnie dodatkowo interesowało by czy posiadając ciężarówkę i wożąc płody rolne tylko na potrzeby własnego gospodarstwa musze zakładać firmę transportową i czy kierowcy muszą śmigać na tacho?

do 100km od siedziby gospodarstwa lub miejsca zarejestrowania (np twojego domu) nie trzeba tacho i pozwoleń na przewóz płodów we własnym zakresie, jest jedynie książka pracy. Kierowcę możesz zatrudnić, z gminy bierzesz zaświadczenie, że masz gospodarstwo i wio w trasę.

myto płacisz

ciągnik ma przewagę ładowności są trzy ograniczenia

- długość składu 22m

- średni nacisk na oś 8t

- DMC pojazdu

dlatego na naczepę DMC 37t i masie 7t z wózkiem Doll 2 osie możesz włożyć 30t :)

FarmerPawlos Feber NW45KD waży 5,5t 45m3 klapo drzwi naczepa wywrotka :) tylko jak doposażysz to 6t :P 35m3 waży i 5t

obecnie renia wysoko stoi od połączenia z Volvo, iveco trochę się poprawiło

@dexterek za 75 tyś Eurocargo 4x4 powinno już być

Andrzej jest Star z 200KM motorem ale musisz mieć WP na własność bo to tylko militarna wersja MANa, wcześniej nie było ;)

Ciągnik jest opłacalny to odległości 40-50km od bazy


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ciągnik jest opłacalny to odległości 40-50km od bazy

i właśnie takich kursów mam najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lukasz kiedyś o tym już toczyliśmy "burzę mózgów" więc nie będę zaczynał od początku. :P A o te przysłowie to tylko mi tak chodziło, bo mój wuj jest mechanikiem i zawsze tak powiada. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Byłem na targach i na stoisku IH ładny zestaw stoi Fastrac 7270 z wózkiem 2 osiowym Wieltona i naczepą też Wieltona. Cena to jakieś 6 stów netto za cały komplet :blink: Wrzucę może foto do galeri jak coś wybiore . No ale wszyscy zgodnie mówią spokojnie 30 ton można wozić. Ogólnie też się ceną 3230 zdziwiłem bo jest tańszy w E niż 2 lata temu jak byłem.

 

@Łukasz to akurat że naczepa ma 37t DMC to nic nie robi, bo w dzisiejszych czasach to się patrzy na naciski na oś. więc 5x8+2 (nacisk na ciągnik) to mamy 42t, 42-8 (masa wózka i lekkiej naczepy) = 34 tony ładunku.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/314589-jcb-fastrac/

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale DMC nie może być większa jak 40t! Więc nie może być 42t DMC! A tak w ogóle to naczepy wieltona może są dobre, ale też nie takie lekkie jak stas czy feber, którego wymienił Lukasz. Dokładnie nie wiem jak to jest w naczepach w połączeniu z ciągnikami rolniczymi, ale przy ciężarówce to jest 3 osie naczepy po 8t nacisku na każdą + tylna oś tira z naciskiem 8t + przednia oś z naciskiem 6t = 38t. Jak nie pomyliłem to tak to wygląda. Troszkę inaczej to jest jak ciągnik siodłowy ma 2 tylne osie, ale to wtedy osie naczepy są deczko do tyłu przesunięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Może nie może być 42DMC ciężko stwierdzić bo auta 3 osiowe ciągają też 3 osiowe przyczepy więc w tym przypadku też mamy przekroczone. Wieltona akurat dałem jako przykład, osobiście to bym pewnie kupił cała aluminiową firmy BENALU B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Oś napędowa na bliźniakach może mieć nacisk 10t, a na niektórych drogach 11,5. DMC liczy się dla zespołu pojazdów i ten ciągnik też trzeba brać pod uwagę, dodatkowo co on będzie miał w papierach o DMC ciągniętej przyczepy. Nijak ta ładowność się nie zbliża do 30 ton i jest mniejsza niż ciągnika siodłowego z naczepą(biorąc pod uwagę naczepę i podpięty do niej wózek). Możesz mieć więcej osi i tak to nie wpływa na DMC zestawu, trudniej jest wtedy przekroczyć dopuszczalne naciski na osie..

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale za przekroczone dmc zestawu jest znikoma kara w porównaniu z tymi za przekroczone naciski na oś, pozatym w tych ciągnikach rolniczych jest wpisane 42 t w dowodzie to tak samo jak dwie przyczepy zaczepisz jedną 3 osiową a drugą 2 osiową to też razem 42 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Przyczepa trzyosiowa może mieć DMC 24, a dwuosiowa 16t, wiec same przyczepy to już 40ton. Piszesz, że w dowodzie mają 42t i tyle możesz ciągnąć po polu, bo na drodze dalej obowiązuje 40t łącznej masy pojazdów.

Warto poczytać o zmianach

http://gitd.pl/aktualnosci/item/64-rewolucyjne-zmiany-dotycz%C4%85ce-wa%C5%BCenia-pojazd%C3%B3w?tmpl=component&print=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj