lukeski15

CB radio czy krótkofalówki

Polecane posty

lukeski15    63

Witam! Po sezonie kukurydzy doszedłem do wniosku że musze kupic krótkofalówki lub CB tylko nie wiem co lepsze. Bo krótkofalówki musiałbym miec trzy tak jak i CB.

Jedno CB kosztuje 100zł -jakies lipne ale do sieczkarni i ciagnikow starczy. 3 CB radia kosztowałyby 300 zł -http://allegro.pl/radio-cb-ultramax-homologacja-fv-wawa-nowosc-i1814726487.html

2 krotkofalowki w zestawie kosztuja 100 a musialbym miec 3 wiec jeszce jeden zestaw krotkofalówek. to razem 200 zł-http://allegro.pl/krotkofalowki-walkie-talkie-maxcom-wt-204-z-akces-i1818874725.html

 

 

 

Więc co lepsze 3 CB czy 2 pary krótkofalówek??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9595    2

Ja wybrałbym krótkofalówki ze względu na to, że można je ze sobą nosić i nie potrzeba żadnych kabli do podłączenia jak to jest w CB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Najlepszym rozwiązaniem będą CB radia,tylko że musisz jeszcze dołożyć anteny (Dobra antena np sirio ml 145 koszt 150 zł,zasięg nawet 10 km)Cb radio jest bardziej uniwersalne możesz puzniej przełożyć do np auta itp

Ps: Są tez Cb radia przenośne typu krótkofalówka

Edytowano przez kostekk1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Kostekk1990 - tylko że MLki nie zalozy na ciagnik bo zapewne ma plastikowy dach.

Za 60-70zl mozna kupic lemma - do szczescia nic wiecej nie potrzeba.

 

Taniej wyjda Cie krotkofalowki, nie wiem tylko jaki mialyby zasieg, bo cb jednak raczej wiekszy.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Te anteny nie koniecznie muszą być na magnes ,można tez na specjalnych mocowaniach przyczepić.No Cb radio ma lepszy zasięg zwłaszcza gdy jest dobra i długa antena .Na jego miejscu zamontował bym Cb.W sezonie jak mu padnie bateria w krótkofalówce i już sprzęt jet bezużyteczny ,a przecież nie będzie gnał do domu ładować baterie he ;p

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

tylko CB radio! znajomy ma te krotkofalowki, ktore kolega @lukeski15 zaprezentowal linkiem. jakosc dzialania beznadziejna, szumy, slaby glosnik, to krotkofalowki dla dzieci, zeby mogly miedzy pokojami pogadac. dobra (nadajaca sie do pracy w halasie ciagnikow) krotkofalowka to wydatek rzedu 350-500zl za komplet czyli dwie sztuki. motorola wiedzie w tym zakresie prym. co do CB to tu mozna wyszukac wiele fajnych kompletnych zestawow. wazne zeby byla dosc dluga antena (powyzej 1m). tak czy owak, wydatek na lacznosc miedzy ciagnikami a sieczkarnia trzeba wydac okolo 1000zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Często posługuje się krótkofalówkami Motorola przy organizacji wystawy MDR i zasięg jest marny max 2-3 km w linii prostej w niezabudowanym mocno terenie, a wiadomo pola są i w wiekszej odległości-wybór prosty CB radia !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Skoro już schodzimy na temat cb to czy mógłby ktoś zaproponować jakiś przyzwoity zestaw (radio + antena)w cenie powiedzmy do 500 zł. Nigdy nie wnikałem zbyt mocno w ten temat także nie orientuję się w dostępnym na rynku sprzęcie. Z góry dziękuję za propozycje osób orientujących się w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja mam w aucie starego poczciwego presidenta wilsona, swietne radio, bardzo czysty dzwiek, polecam kazdemu. jednak do ciagnikow zeby nie bylo szkoda to mysle ze jakis alan 109 albo podobny sprzet i antena powiedzmy midland ml-145. razem taki zestaw kosztuje do 350zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw uniden PRO 510xl + antenka president alaska i taki zestaw moge w stu procentach polecić, a i jeszcze ci kasy zostanie. cena ok 350zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Ja korzystam z Presidenta Harry-ego już 11 lat, do zeszłego tygodnia pracował z anteną Lemm Magnum 1,4m na uchwycie SF40, a teraz Sirio AS100(1m), polecam sirio naprawde zbiera dobre opinie, i dalej na niej lecę niż na Lemm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeski15    63

Dach mam plastikowy, ale mogę zrobic tak ze sróbki ktore trzymaja dach sa metalowe wiec dospawam do nich jakis kawalek kwadratu i mozna zalozys na magnes. tak zrobilem z kogutem.

a moglby mi ktos obliczyc tak zeby koszt 3 CB z antenami nie przekraczala 500 zł???

dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

nie stawiaj na dach do gałezie pogną ci antenkę, chyba że ją mocno pochylisz, za 300 zł skompletowałem nowy zestaw z lemmem 1,2 m -zasięg max 12 km przy wyłączonym silniku, podczas normalnej jazdy busem rozmawiam swobodnie na 5 km


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Skoro już schodzimy na temat cb to czy mógłby ktoś zaproponować jakiś przyzwoity zestaw (radio + antena)w cenie powiedzmy do 500 zł. Nigdy nie wnikałem zbyt mocno w ten temat także nie orientuję się w dostępnym na rynku sprzęcie. Z góry dziękuję za propozycje osób orientujących się w tym temacie.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/18200-cb-radio/ tu na pewno dużo się dowiesz co wybrać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

Moim zdaniem cb radio będzie lepszym wyborem. Niby mówiło się ostatnio o tym,że cb radio odchodzi do lamusa ale od czasu kiedy przy drogach stoi coraz więcej policji, często w nieoznakowanych wozach to wraca to do mody.

Dodam,że na stronie: http://lepsze.co/ranking/cb-radia  znajduje się dobry raning cb - mozna sobie zobaczy jakie modele były najbardziej popularne w ostatnich latach.

W cenie 200 czy 300 zł spokojnie można kupić sobie dobry sprzęt.

Ja obecnie korzystam z Unidena 520 . 


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor1111
      Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj