Pawel330

[URSUS C-330] - zwarcie przy odpalaniu

Polecane posty

Pawel330    1

Nie wiem co się dzieje z moją c-330 od dłuższego czasu . Myśałem że to pradnica źle ładuje akumulatory zmieniłem pradnice i tak samo i podejrzewam że to automat nawalił ten co jest pod rozrusznikiem gdy zapalam c-330 to strzela jak by trybki przeskakiwały ale odgłos odchodzi od tego automatu a zaraz c-330 załapuje i odpala


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rako    1

Mam ten sam problem. Jak zapalam to coś strzela i puka ale nie wiem co to może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2
Nie wiem co się dzieje z moją c-330 od dłuższego czasu . Myśałem że to pradnica źle ładuje akumulatory zmieniłem pradnice i tak samo i podejrzewam że to automat nawalił ten co jest pod rozrusznikiem gdy zapalam c-330 to strzela jak by trybki przeskakiwały ale odgłos odchodzi od tego automatu a zaraz c-330 załapuje i odpala

 

 

No to wymień automat <_<

A zawiesza Ci sie automat że musisz w niego młotkiem uderzyć żeby się odwiesił? Ja tak kiedyś miałem w C-330. Ale zaraz kupiłem nowy automat i już z 7 lat jest OK <_< Radze Ci kupić nowy automat :lol:

 

Aha jak Ci tak strasznie strzela to spróbuj go odpalić na "ostro" śrubokrętem stukając te 2 śrubki od "+" z tym cienkim kabelkiem, a w drugiej ręce trzymaj malutki młotek lub klucz i jak zacznie strzelać to go walnij :P (walnij w automat)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Wymieniłem dziś automat i to samo podejrzewam że to coś w rozruszniku :angry:


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

to ja obstawiam ze masz słabe aku.. Załaduj porządnie aku i wtedy pal i słuchaj za pierwszym razem nie będzie żadnych stuków na 100%, a za drugim już moze coś podobnego sie pojawić. To jest wina słabych aku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Miałem u siebie to samo jak go zapalałem to też grzechotał ale potem wymieniłem akumulatory i teraz jest ok. <_<


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Albo wieniec do wymiany. Ogolnie to 330 i maluch jednakowo zapalaja . Tu nic sie nie poradzi. A trzeba nauczyc sie z tym zyc <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Aha też coś myślałem co do akumulatorów bo one już w c-330 jeżdżą ze 6 lat


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roborolnik    5

tez tak mialem, okazalo sie ze rozrusznik wymagal malego remonciku(byly w nim juz luzy)

nowe tulejki chyba ojciec wstawil, wyczyscil i pali tak jak kiedys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jachu85    2

kolego wymień tulejki i szczotki i porządnie go wyczyść. wydasz ok 20 zł i gitara.

@c330ursus młotkiem to se można w "łep" przyp... a nie biednego ciapka:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Hehe dzięki chłopaki za rady


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
Hehe dzięki chłopaki za rady

 

u mnie parę lat temu coś podobnego była to po prostu we włączniku ( pod stacyjką) coś nie łączyło. nie pamiętam dokładnie co trzeba było tam zrobić bo znajmy elektryk mi to robił <_< Od tego czasu pali ładnie


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

ja tak miałem w swojej 30stce to dałem rozrusznik do goscia elektryka wymienił parę klamotów i jest ok automat został stary bo też tak strzelało szczotki tulejki ogólne czyszczenie i jest ok


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistqo    0

Witam wszystkich agrofotowiczów. Od niedawna mam problem z odpaleniem mojej 28-ki. Akumulator jest ok a on tylko tyka. klemy nowe i przewody też a tu tylko tyk, dopiero po kilku razach zaskoczy nie wiecie co może być tego przyczyną ?? Porsze o odpowiedź

POZDRAWIAM MISTQo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistqo    0

Wymieniłem elektromagnes i działa ;). A przy okazji wszystkie kabelki bo były strasznie strare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

U mnie C-330 też tak było wymieniłem i git.Tylko ja zapłaciłem 100 zł bo stary typ rozrusznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pniedziel    0

Witam.

 

Proszę o poradę. Przy próbie odpalenia stopił się przewód Stacyjka->Starter, Starter->Rozrusznik. Wczoraj założyłem nowe przewody, nowy starter oraz stacyjkę i przy próbie odpalenie bez przykręcania do obudowy stacyjki i startera ciągnik pięknie odpalił, więc zakręciłem je do obudowy i przy próbie odpalenia znów zagrzały się wymienione przewody i ciągnik nie odpala wtedy. Co mi może robić zwarcie?

Edytowano przez pniedziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłes wszystkie połaczenia? nigdzie nie ma przebicia??? próbowałes na ostro np. wkretakiem przyłożyc do rozrusznika i połaczyc przewody jak startuje?


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pniedziel    0

No właśnie na krótko odpala pięknie. Robi się zwarcie przy przykręceniu stacyjki lub startera do obudowy.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

starter sie nie zaciął?, w stacyjke niechlujnie nie są dokręcone kable? tzn czy nie wystają na boki z pinów


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo cała stacyjka ma przebicie. spr czy na jej obudowie nie ma prądu.


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stiepan    0

chłopaki ja mam podobny problem otóż jak zaciągam starter to rozrusznik sie zacina i non stop kreci muszę przewód zdejmować z klemy żeby rozłączyć wyjecie kluczyka nic nie daje. starter jest nowy

poradźcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
    • Przez ENDURAK91
      Mam taki problem z radiem FM w ciagniku słabo odbiera, gubi zasięg szumi wymieniłem antene i nadal to samo odwrócę się ciągnikiem i już radio nie odbiera, co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj