Pawel330

[URSUS C-330] - zwarcie przy odpalaniu

Polecane posty

tomek73    576

Ja mam inny problem z licznikiem w Case. Nie działają mi przyciski, to jest coś jak w pilocie do telewizora. Podniosłem folię i na liczniku jest czarny nadruk, a do foli jest przyklejona blaszka. Psikłem sprajem kontakt do instalacji, działało z dzień, potem jeden przestał znowu popsikałem ale już nie zadziałał. Czym to potraktować żeby działało i nie było problemu już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Szukaj błędu w lampach może łapka od żarówki dotyka oprawki.Stop w originale działa bez kluczyka wraz z sygnałem dźwiękowym więc jeśli podłączone prawidłowo jeszcze stacyjka pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Też prawda sugerowałem sie ostatnim postem ,Twoim :) ,a nie czytałem daty u góry ,ale niech kolega poczyta po roku ,może moje spostrzeżenia były trafne HEHE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Odnawiam instalację w C330, zastanawiam się jak rozprowadzić przewody na prawym błotniku, żeby działało jak trzeba. Chodzi mi o to czy dać puszkę i osobno wyprowadzić przewody na lampę i do gniazda przyczepy, czy gniazdo podłączyć prosto pod lampę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus-23    122

Ja mam gniazdo osobnym kablem przeciągnięte do tej puszki z lewej strony i nie musialem nic przy lampie kombinować. A przecież o ile dobrze Cię rozumiem to prawa lampa jest podłączona też do tej kostki z lewej strony więc po co dawać 2 ? Co do gniazda nie pamiętam jak było oryginalnie bo u mnie zwyczajnie kabla nie było ale ja jak reanimowałem to to puściłem kabel właśnie do puszki bo tak wydawało mi się najlepiej.

Edytowano przez Ursus-23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomow    0

U mnie pojawiło się dziś takie pstykanie po przekręceniu zapłonu. Za którymś razem załapie i odpali, ale co chwilę jest problem z tym. Na krótko zapala od dotyku i nie wiem czy to cewka czy coś jest nie tak z rozrusznikiem?


Jestem tu nowy... Tak samo nowy jestem w samodzielnym prowadzaniu gospodarstwa... W planach rozwój!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zamiast pisać na forum oddaj rozrusznik komuś, kto Ci powie co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Karol    0

Witam, 

Mam problem z odpaleniem ciągnika. Po zgaszeniu, nie mogę go odpalić.

Klucz w stacyjne w pozycji 0, kontrolka się świeci. Po przekręceniu na 1, czy 2 kontrolka gaśnie, nie ma również świateł długich. Światła postojowe są. 

Przy przekręcaniu startera automatycznie kontrolka gaśnie, po puszczeniu startera kontrolka znów się zaświeca. 

Stacyjna nowa, rozrusznik nowy, klepy sprawdzone, akumulator też. 

Wygląda mi to na jakieś zwarcie, ale nie wiem gdzie szukać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Od jak dawna masz ten ciągnik? Czy to zdarzyło się poraz pierwszy? Czy coś grzebałeś w instalacji elektrycznej, szczególnie przy przewodach pod kierownicą? Sprawdzałeś wszystkie połączenia, styki? W jakim stanie jest stacyjka, ile ma lat? Czy kluczyk nie jest czasem wytarty? Czy wszystkie przewody w stacyjce są podłączone poprawnie i w dobrym stanie? Czy sprawdziłeś dokładnie bezpieczniki?

 

Czy sprawdzałeś bendiks w rozruszniku? Czy lekko chodzi? W jakim stanie jest krótki przewód łączący bendiks z rozrusznikiem?

 

Czy któryś ze styków elektrycznych począwszy od aku (także masa) do rozrusznika grzeje się? Czy są jakieś dźwięki, syczenie?

Czy pojawia się napięcie na rozruszniku, bendiksie?

Czy bendiks załącza (kliknięcie)?

 

Sprawdź dokładnie wszytkie połączenia elektryczne i przewody - w razie konieczności popraw, przeczyść lub wymień przewody.

Sprawdź stacyjkę i prawidłowe podłączenie przewodów.

Wymień stacyjkę.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

czyszczenie klem aku na bateriach-nie wiemy czy 2x6 czy 12V  jesli 2x6V (łacznik -pod podnosnikiem -podmiana innego) - kabel + do rozrusznika -sprawdzić łaczówkę- wymiana

 jak się okazuje problem nbardzo czesty w mocowaniu na klemach kabla do rozrusznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Ja się spotkałem ze złym stykiem w stacyjce po prostu.ładowanie świeci jak przekręce klamkę to wszystko gaśnie ja puszcze to świeci a rozrusznik nie startuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krs    4

Witam, od pewnego czasu moja c330 nie odpala, silnik jest dobry, z zaciągu po zimie po 20 m odpaliła, a teraz normalnie 3 dymki puści i silnik pracuje, rozrusznik wymieniłem na nowy, zaczyna kręcić ale ustaje, tak jakby akumulatory słabe były ale ładowałem i też nie odpala, ma prądnice na której zawsze paliła. Akumulatory mają 2 lata, ale c330 jest 5 ciągnikiem w gospodarstwie sadowniczym i zrobiła od tego momentu 200h. Co może być przyczyną, na odprężniku nawet na ciepło nie załapie i tez tylko kręci rozrusznik.


Sadownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Paliwo,pompa, wtryskiem.kręci ledwo co czy bez problemu.
Sprawdź świece zarowe

Edytowano przez zetores

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
    • Przez ENDURAK91
      Mam taki problem z radiem FM w ciagniku słabo odbiera, gubi zasięg szumi wymieniłem antene i nadal to samo odwrócę się ciągnikiem i już radio nie odbiera, co może być przyczyną?
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Wiecie może czy instalacja od C 330M normalnie podejdzie do 30 czy będą jakieś problemy?
      Pytam z ciekawości
      Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj