versus

Zwrot akcyzy za paliwo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    262

ciekaw jestem jak potwierdzą za zgodność z orygianłem e-fakturę ;)

a z innej beczki zobaczcie ten link:

http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Zwrot-podatku-akcyzowego

* od 1 lutego 2012 r. do 29 lutego 2012 r. – wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami potwierdzonymi za zgodność z oryginałem) dokumentującymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 września 2011 r. do 31 stycznia 2012 r.,

* od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. – wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2012 r. do 31 lipca 2012 r.

w naborze z lutego mają być potwierdzone faktury ale nabó z sierpnia już nie - wystarczą kopie.

tak samo w tym linku: http://www.minrol.gov.pl/pol/Aktowka/Ogloszenia/Zwrot-podatku-akcyzowego

wystarczą kopie ;)

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

kissmy...    66

no właśnie zatem wystarczy, że dostawca prześle mi obraz faktury mailem i zostawię w Urzędzie Gminy wydruk bez pieczątek i podpisów

Gość czacha17   
Gość czacha17

Koledzy ma ktoś z was NOWY druk wniosku w woord ???.Na stronach rządowych są tylko wnioski w PDF a ja potrzebuje w woord .

Jeśli ktoś zna stronę z której można pobrać taki wniosek to proszę o link .

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość czacha17   
Gość czacha17

@patrykDF-wielkie dzięki za pomoc :) , masz u mnie <piwo> ;)

Sadek    740

Tylko nie jestem pewien czy ten druk jest aktualny brak miejsca dla numeru KRS który jest nowością w tym druku dla porównania różni się z drukiem strony ministerstwa : http://www.minrol.gov.pl/pol/Aktowka/Ogloszenia/Zwrot-podatku-akcyzowego

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

roltech    11

Jeśli ktoś ma dzierżawę, lub pole w kilku gminach to może poczytać tu http://www.agrofoto.pl/finanse/podatki-rachunkowosc/zwrot-akcyzy-przy-posiadaniu-gruntow-w-kilku-gminach,34277.html

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/czy-zwrot-akcyzy-przysluguje-dzierzawcy,34214.html

patrykDF    4
Napisano (edytowany)

Tylko nie jestem pewien czy ten druk jest aktualny brak miejsca dla numeru KRS który jest nowością w tym druku dla porównania różni się z drukiem strony ministerstwa : http://www.minrol.go...atku-akcyzowego

Masz racje różnicą jest brak KRS ale jeżeli ktoś niema numeru to raczej przejdzie, bo pobrany z oficjalnej stron miasta.

Jak jest u was z fakturami? Byłem dziś zanieś wniosek z fakturami i pani w okienku nie przyjęła bo na fakturach ilość paliwa jest podana w m3 a musi być w litrach i trzeba dostarczyć z zaświadczenie z firmy sprzedającej olej ze 1m3 to 1000l?

Edytowano przez patrykDF

fezoi    114

@patrykDF , może xero z tablic matematyczno -fizycznych by wystarczyło ? :) , serio to może notę korygującą napisz do faktury .

Wiecie jak z faktury przesłanej elektronicznie zrobić fakturę przesłaną listownie ?

Odp. po wyjęciu z drukarki należy papier złożyć " na czworo ". Pozdrawiam .

Bartekj1994    124

Mam takie pytanie. Czy jeśli mam ziemię w dzierżawię. Mam umowę na piśmie prawną to czy przysługuje mi zwrot akcyzy za paliwo na tą ziemię czy tylko jeśli ziemia jest moją właśnością.

Proszę o odpowiedzi to dla mnie ważne

Bartekj1994    124

Wystarczy zwykła umowa dzierżawy. Oczywiście na piśmie.

A jeśli Na początku składania wniosków kilka lat wstecz w urzędzie powiedzieli mi że mi się nie należy i nie dostawałem zwrotu to mogę teraz wystąpić o zwrot za tamte lata???

danielo324    6

a masz odmowe na piśmie ,bo jak nie to co im powiesz że 5 lat temu pani Zdzisia powiedziała że się ni należy

rjurczyk    6

W naszym urzędzie gminy wystarczy "zaświadczenie o użytkowaniu gruntów" nie potrzeba nawet umowy dzierżawy, co ciekawe w tym zaświadczeniu nie jest wymagany podpis właścicieli, jedynie użytkownika. Składam tak już któryś rok z kolei i nie ma problemów, w tym złożyłem chyba 03 luty...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz przez gminę i płacisz podatek to masz do tego prawo tak samo jak z dopłatami bezpośrednimi. Według prawa ty jesteś użytkownikiem gruntu na czas określony w umowie a nie osoba która ci dzierżawi.

rafff24    27

a co jesli w swojej gminie X mam przykładowo 10 ha, a w gminie Y 70 arów dzierżawy, jest to sąsiednia gmina,

w swojej składam, a w sąsiedniej? nie ma 1ha?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

podatek płaci się w tej w której jest grunt. Z paliwem wydaje mi się że jest inaczej ale nie jestem pewien

Edytowano przez szymon1089

Wacek21    35

Składasz w jednej gminie, jesli chodzi ci nadal o wniosek zwrotu akcyzy za paliwo

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Piotrek1975    612

Zwrot należy się na umowę tak jak i dopłaty bezpośrednie należą się temu co zbiera anie właścicielowi.

Wniosek o zwrot akcyzy składasz w urzędzie gminy w której znajduje się grunt. Tzn nie możesz składać wniosku w gminie A jeśli pole masz w gminie B

FUNKMASTER

bopietras    2

Witam. A co jak mam faktury jeszcze z czerwca i sierpnia 2011? Czy juz mi to przepadło? Cholera zawieruszyły mi sie gdzieś, ostatnio je znalazłem wiadomo jak to jest z tymi papierami. :wacko:

xsc    55

Jak wyglada u Was w gminach sprawa z zwrotem akcyzy na gruntach dzierzawionych? Jak karza udowodnic, ze faktycznie uzywa sie grunty? Moze macie jakis sposob, aby dalo sie to rozsadnie obejsc?

U mnie sprawe strasznie kompilkuje, co za tym idzie, zwrot biore tylko za wlasne pola. Dodam, ze na dzierzawy biore doplaty obszarowe.

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

wiesko    12

A umowy dzierzawy nie masz na te zimie? Mi wystarcza umowy wraz z wnioskiem i zalatwione.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez lusssak
      3. Działanie
      „Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” Pomoc ta adresowana będzie do rolników, członków gospodarstw wiejskich, ubezpieczonych w systemie ubezpieczeń społecznych KRUS, którzy decydują się na podjęcie działalności pozarolniczej. Pomoc będzie wypłacana w formie premii – do 100 tys. zł, co najmniej w dwóch ratach w okresie maksymalnie pięciu lat.
      Zakłada się, że pomoc będzie mogła być przyznana, jeżeli:
      miejsce prowadzenia działalności będzie znajdować się na obszarze wiejskim;
      operacja będzie realizowana poza obszarem miast;
      zaplanowane zostanie utworzenie co najmniej jednego miejsca pracy w przeliczeniu średniorocznym (również samozatrudnienie);
      Pomoc będzie mogła być przyznana beneficjentowi tylko jeden raz w okresie realizacji Programu.
      Jednym z warunków przyznania pomocy będzie przedłożenie biznesplanu.
      Wypłacenie ostatniej raty uzależnione będzie od prawidłowej realizacji biznesplanu.

Witam. Natknąłem się ostatnio na powyższy program. Może zna ktoś więcej szczegółow dotyczących jak to mniej więcej będzie wyglądać. Z tego co sam ustaliłem, będzie to coś w stylu młodego rolnika, tylko że na założenie firmy.
    • Przez robert55555
      Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2019. 
      Temat na 2018 jest jeszcze otwarty, natomiast tutaj możemy już pisać o nadchodzącej edycji dopłat.
      Czy ARiMR udoskonaliła  składaniu e-wniosków przez aplikacje?
      Edit 
      Kwota obowiązuje z roku 2018. Biura już mają kwoty jakie umożliwiają logowanie.
      Dla tych osób którzy w 2018 roku składali oświadczenie. To konta są już utworzone, trzeba wejść w Ewniosek kliknąć nie pamiętam hasła i stoworzyc własne hasło. Pracownicy BP w 2018 roku rysowali za te osoby w aplikacji ewniosek i tworzyli konta i je blokowali. 

Trzeba  kliknac nie pamiętam hasła.
      Jakie nowe przepisy będą obowiązywać?
      Czy 2019 w rolnictwie będzie rokiem normalnym?

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TadzikC360
      Witam, mam kilka pytań dla osób którzy mają jakieś doświadczenie w sprawie dofinansowania Młody rolnik. Problem mój polega na tym że mam 4ha gruntów właśnych (swą one jeszcze na rodziców) i 10ha dzierżaw (umowy są nie spisane ale jest możliwość że w każdej chwili mogę spisać) , ja się uczę w technikum rolniczym (aktualnie 3 klasa) i czy za rok mógłbym ubiegać się o to dofinansowanie? Czy jest sens się starać? Czy nie ma szans? Jeżeli bym dostał to na co najlepiej przeznaczyć pieniądze? Myślałem o jakimś sprzęcie do uprawy (brak jakiegokolwiek hodowli) lub o zakupie ziemi. Z góry dziękuje za odpowiedź! Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj