versus

Zwrot akcyzy za paliwo

Polecane posty

pawlus224    2624

A no własnie ... mój tata w takim razie już wykorzystał przy pierwszym naborze "pulę" :unsure: Dobrze ,że teraz Ja mam gospodarstwo to biorę wszystkie faktury na siebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

składaliście już?

Ja jutro podjadę i złoże ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę jak wygląda sytuacja w przypadku, gdy faktury na ON są wystawione na oboje małżonków, składa się wtedy dwa wnioski na każdego z małżonków, czy na jednego z nich ale załącza się wszystkie faktury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Wniosek wystawiasz na jedną z osób wyszczególnionych na fakturze, u mnie na fakturze byłem ja i żona a wniosek był tylko na żonę i było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

właśnie problem polega na tym, że mam dwa rodzaje faktur (trochę niejasno się wyraziłem), część faktur jest wystawiona na jedną osobę a druga część na drugą osobę, stąd moje wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

no chyba ze zona ma rowniez ziemie na siebie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jak już wspomniałem oboje są właścicielami (wspólność małżeńska) gruntów, tylko nie wiem jak technicznie to rozliczyć, czy na jednym wniosku, czy muszą być złożone dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Podobno można na stacji paliw zrobić korektę faktury i zmienić dane nabywcy, ale dokładnie nie wiem jak to wygląda w praktyce. Ja bym proponował na wniosku napisać imię żony, imię twoje i dopiero nazwisko, bo gospodarstwo jest wspólne, wypisać wniosek i iść do gminy. Jak ja zanosiłem to pani, która się tym zajmuje sprawdziła papier przy mnie, i gdyby coś było nie tak to by prawdopodobnie powiedziała jak zrobić żeby było dobrze.

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

już wyjaśniłem sprawę, wniosek składa się jeden, obojętnie na kogo i po prostu załącza wszystkie faktury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Koledzy zakupilem w zeszłym roku tzn. 05.08. 2012r prawie wszystek swój limit paliwa jaki przysługuje mi na cały rok.Tak pasowalo finansowo.

Chciałem się rozliczyć w zeszłym roku między 01-31.08.2012r ale mi powiedziano że faktura jest o 5 dni za póżna.

Pomyślałem sobie że stało się. Przetrzymam fakturę na ten zakup do tego roku i złożę w lutym.

Teraz słyszalem że nabór w lutym jest za okres wystawionych faktur między 01.09.2012r a 31.01 .2013r.

I ja znowu jestem na lodzie .Moje rozumowanie takie że rolnik nie powinien kupować pewnie paliwa w miesiącu sierpniu .

Czy ja dobrze myśle?.Ale z tego co czytałem i słyszałem to tak wychodzi. proszę o odpowiedż.

Edytowano przez krzysiek24m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Albo ja źle rozumiem tekst czytany albo ty pomyliłeś się piszesz że FV od 01-08-2012 a ty masz FV na 05-08-2012 więc ja tu nie widzę problemu.

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

@kryzsiek24m jeśli chodzi o zwrot akcyzy to wszystkie faktury od 1 września do ostatniego lutego składamy w UG do końca lutego i zwrot akcyzy dostajemy do końca kwietnia natomiast faktury od 1Marca do ostatniego sierpnia składamy w sierpniu i zwrot dostajemy do końca października :) tak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Koledzy zakupilem w zeszłym roku tzn. 05.08. 2012r prawie wszystek swój limit paliwa jaki przysługuje mi na cały rok.Tak pasowalo finansowo.

Chciałem się rozliczyć w zeszłym roku między 01-31.08.2012r ale mi powiedziano że faktura jest o 5 dni za póżna.

Pomyślałem sobie że stało się. Przetrzymam fakturę na ten zakup do tego roku i złożę w lutym.

Teraz słyszalem że nabór w lutym jest za okres wystawionych faktur między 01.08.2012r a 31.01 .2013r.

I ja znowu jestem na lodzie .Moje rozumowanie takie że rolnik nie powinien kupować pewnie paliwa w miesiącu sierpniu .

Czy ja dobrze myśle?.Alez tego co czytałem i słyszałem to tak wychodzi. proszę o odpowiedż.

 

Nie wiem w czym masz problem - przecież faktura która posiadasz zawiera sie w przedziale czasowym na nabór wniosków w lutym..

 

mefiu890

 

 

Napisany Dzisiaj, 20:53

@kryzsiek24m jeśli chodzi o zwrot akcyzy to wszystkie faktury od 1 września do ostatniego lutego składamy w UG do końca lutego i zwrot akcyzy dostajemy do końca kwietnia natomiast faktury od 1Marca do ostatniego sierpnia składamy w sierpniu i zwrot dostajemy do końca października :) tak to wygląda

Tak było kiedyś , teraz jest od 1 lutego do 31 lipca i 1 sierpien do 31 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Sory koledzy .Pomyliem w w/w swim poście daty Jest edytowany .teraz proszę o odpowiedż.

Przepraszam i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Sory koledzy .Pomyliem w w/w swim poście daty Jest edytowany .teraz proszę o odpowiedż.

Przepraszam i pozdrawiam.

 

Zedytowałeś teraz na błędne daty .

 

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

informuje:

Każdy rolnik, który chce odzyskać w 2013 r. część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej

powinien zbierać faktury VAT

  • w terminie od 1 lutego 2013 r. do 28 lutego 2013 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 stycznia 2013 r.,
  • w terminie od 1 sierpnia 2013 r. do 31 sierpnia 2013 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2013 r. do 31 lipca 2013 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2013 r.

[/url]

Limit zwrotu podatku w 2013 r. wynosić będzie:

 

81,70 zł * ilość ha użytków rolnych

 

Pieniądze wypłacane będą w terminach:

2 - 30 kwietnia 2013 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie

1 - 31 października 2013 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie

gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

No jeszcze raz sory.Podaliście mi konkretnego linka.I dzięki forum i Wam Strzechu

i Sadek sprawa został rozwiązana Jest OK.

Ja się zabazowałem na błędnym linku przeczytajcie nonsens.

http://www.golub-dob...hp?readmore=351

Link na którym ja się zabazowałem został już poprawiony na dobrą date tzn.zamiast od 1sierpnia 2012r było wstawione

od 1 września 2012r.I dlatego miesiąc sierpień 2012r w którym ja zrobiłem zakup nigdzie nie istniał.

Ztego powodu zaistniało całe zamieszanie. Można kupywać paliwo przez cały rok obojętnie w którym miesiącu i na

niczym nie tracimy.

pozdrawiam.

Edytowano przez krzysiek24m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek8606    0

Witam Wszystkich.

W listopadzie 2012 przeszedłem na VAT i faktury od tej daty leżą u księgowej wcześniejsze mam w domu. Rozmawiałem z księgową o wypożyczeniu faktur na miesiąc w celu złożenia ich w gminie. Księgowa powiedziała OK. Ale w czwartek byłem przejazdem w gminie i postanowiłem się wypytać jak będzie wyglądać procedura w moim wypadku. Oczywiście tej pani od zwrotu akcyzy nie było ale koleżanka jej powiedziała że gmina robi ksero faktur (5zł od jednego ksero) z pieczątką o zgodność z oryginałem. Na pytanie kiedy będę mógł odzyskać oryginały faktur dostałem odpowiedz że nie szybciej jak nie dostanę kasy na konto, to po jej wyliczeniach może potrwać minimum 3 miesiące.

Ja słyszałem w TV że mają miesiąc od złożenia dokumentów i faktur na wydanie decyzji i po wydaniu jej oddają faktury .

Może są jakieś ustawy to może podajcie linki to jak pojadę do gminy to będę miał jakieś argumenty.

Z góry dziękuję za pomoc.


Zakupiłem pasę JD 575 i potrzebuję instrukcję obsługi. Może ktoś takową posiada? Będę wdzięczny za pomoc.
Mój e mail: marek180686@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W naszej gminie składasz wniosek kserują FV i oddają oryginał (bezpłatnie), bynajmniej do teraz tak było.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

@Marek8606

Bierzesz faktury od księgowej idziesz do UG składasz wniosek i UG wyda decyzje a ty po 30 dniach od dnia wydania decyzji idziesz do UG i zabierasz faktury. Pozatym gdzieś mówili ze teraz UG nie ma prawa brac 5zł do pieczątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek8606    0

I w mojej gminie do tej pory było za darmo ksero + pieczątka, ale w sąsiednich biorą to i oni nie będą gorsi. A ja w Agrobiznesie czy w Tygodniu słyszałem że rolnik składa wniosek i UG ma 30 dni OD DATY ZŁOŻENIA na wydanie decyzji i po tym czasie rolnik idzie do gminy i zabiera FV. A mi w UG mówili że FV dostane jak oni wypłacą kasę na moje konto (min 3 miesiące)

Może ktoś się spotkał z ustawą lub rozporządzaniem ministra w tej sprawie, dobrze mieć prawny argument w rozmowie z UG, albo że nie mogą brać kasy za pieczątkę.


Zakupiłem pasę JD 575 i potrzebuję instrukcję obsługi. Może ktoś takową posiada? Będę wdzięczny za pomoc.
Mój e mail: marek180686@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

5 zł za FV to niby sporo, ale ilu interesantów więcej jest w stanie obsłużyć w ciągu dnia jeżeli nie robi ksero które jest poza biurem i później FV odszukać i oddać zainteresowanemu ?

 

Za każdego dodatkowego pracownika zapłacą podatnicy więc czemu ryczałtowiec ma dopłacać do Vatowca (bo Vatowcowi potrzebne są FV) ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj