versus

Zwrot akcyzy za paliwo

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

ciekaw jestem jak potwierdzą za zgodność z orygianłem e-fakturę ;)

 

 

a z innej beczki zobaczcie ten link:

http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Zwrot-podatku-akcyzowego

 

 

 

 

 

 

* od 1 lutego 2012 r. do 29 lutego 2012 r. – wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami potwierdzonymi za zgodność z oryginałem) dokumentującymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 września 2011 r. do 31 stycznia 2012 r.,

* od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. – wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2012 r. do 31 lipca 2012 r.

 

 

w naborze z lutego mają być potwierdzone faktury ale nabó z sierpnia już nie - wystarczą kopie.

 

tak samo w tym linku: http://www.minrol.gov.pl/pol/Aktowka/Ogloszenia/Zwrot-podatku-akcyzowego

wystarczą kopie ;)

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

no właśnie zatem wystarczy, że dostawca prześle mi obraz faktury mailem i zostawię w Urzędzie Gminy wydruk bez pieczątek i podpisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Koledzy ma ktoś z was NOWY druk wniosku w woord ???.Na stronach rządowych są tylko wnioski w PDF a ja potrzebuje w woord .

 

Jeśli ktoś zna stronę z której można pobrać taki wniosek to proszę o link .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

@patrykDF-wielkie dzięki za pomoc :) , masz u mnie <piwo> ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

 

 

Tylko nie jestem pewien czy ten druk jest aktualny brak miejsca dla numeru KRS który jest nowością w tym druku dla porównania różni się z drukiem strony ministerstwa : http://www.minrol.gov.pl/pol/Aktowka/Ogloszenia/Zwrot-podatku-akcyzowego


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Jeśli ktoś ma dzierżawę, lub pole w kilku gminach to może poczytać tu http://www.agrofoto.pl/finanse/podatki-rachunkowosc/zwrot-akcyzy-przy-posiadaniu-gruntow-w-kilku-gminach,34277.html

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/czy-zwrot-akcyzy-przysluguje-dzierzawcy,34214.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4
Napisano (edytowany)

Tylko nie jestem pewien czy ten druk jest aktualny brak miejsca dla numeru KRS który jest nowością w tym druku dla porównania różni się z drukiem strony ministerstwa : http://www.minrol.go...atku-akcyzowego

 

Masz racje różnicą jest brak KRS ale jeżeli ktoś niema numeru to raczej przejdzie, bo pobrany z oficjalnej stron miasta.

 

Jak jest u was z fakturami? Byłem dziś zanieś wniosek z fakturami i pani w okienku nie przyjęła bo na fakturach ilość paliwa jest podana w m3 a musi być w litrach i trzeba dostarczyć z zaświadczenie z firmy sprzedającej olej ze 1m3 to 1000l?

Edytowano przez patrykDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

@patrykDF , może xero z tablic matematyczno -fizycznych by wystarczyło ? :) , serio to może notę korygującą napisz do faktury .

Wiecie jak z faktury przesłanej elektronicznie zrobić fakturę przesłaną listownie ?

Odp. po wyjęciu z drukarki należy papier złożyć " na czworo ". Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Mam takie pytanie. Czy jeśli mam ziemię w dzierżawię. Mam umowę na piśmie prawną to czy przysługuje mi zwrot akcyzy za paliwo na tą ziemię czy tylko jeśli ziemia jest moją właśnością.

Proszę o odpowiedzi to dla mnie ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Wystarczy zwykła umowa dzierżawy. Oczywiście na piśmie.

A jeśli Na początku składania wniosków kilka lat wstecz w urzędzie powiedzieli mi że mi się nie należy i nie dostawałem zwrotu to mogę teraz wystąpić o zwrot za tamte lata???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

a masz odmowe na piśmie ,bo jak nie to co im powiesz że 5 lat temu pani Zdzisia powiedziała że się ni należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7

W naszym urzędzie gminy wystarczy "zaświadczenie o użytkowaniu gruntów" nie potrzeba nawet umowy dzierżawy, co ciekawe w tym zaświadczeniu nie jest wymagany podpis właścicieli, jedynie użytkownika. Składam tak już któryś rok z kolei i nie ma problemów, w tym złożyłem chyba 03 luty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz przez gminę i płacisz podatek to masz do tego prawo tak samo jak z dopłatami bezpośrednimi. Według prawa ty jesteś użytkownikiem gruntu na czas określony w umowie a nie osoba która ci dzierżawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

a co jesli w swojej gminie X mam przykładowo 10 ha, a w gminie Y 70 arów dzierżawy, jest to sąsiednia gmina,

 

w swojej składam, a w sąsiedniej? nie ma 1ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

podatek płaci się w tej w której jest grunt. Z paliwem wydaje mi się że jest inaczej ale nie jestem pewien

Edytowano przez szymon1089

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Składasz w jednej gminie, jesli chodzi ci nadal o wniosek zwrotu akcyzy za paliwo


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Zwrot należy się na umowę tak jak i dopłaty bezpośrednie należą się temu co zbiera anie właścicielowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wniosek o zwrot akcyzy składasz w urzędzie gminy w której znajduje się grunt. Tzn nie możesz składać wniosku w gminie A jeśli pole masz w gminie B


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bopietras    3

Witam. A co jak mam faktury jeszcze z czerwca i sierpnia 2011? Czy juz mi to przepadło? Cholera zawieruszyły mi sie gdzieś, ostatnio je znalazłem wiadomo jak to jest z tymi papierami. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Jak wyglada u Was w gminach sprawa z zwrotem akcyzy na gruntach dzierzawionych? Jak karza udowodnic, ze faktycznie uzywa sie grunty? Moze macie jakis sposob, aby dalo sie to rozsadnie obejsc?

U mnie sprawe strasznie kompilkuje, co za tym idzie, zwrot biore tylko za wlasne pola. Dodam, ze na dzierzawy biore doplaty obszarowe.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

A umowy dzierzawy nie masz na te zimie? Mi wystarcza umowy wraz z wnioskiem i zalatwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj