versus

Zwrot akcyzy za paliwo

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

dla zainteresowanych było o paliwie w dzisiejszym magazynie Tydzień:

06.12.2009, 08:00 - Telewizja Polska SA

Wynika z tego że będą zwracać to czego nie wypłacili + odsetki - podpytajcie o tym w waszych gminach czy słyszeli o tym że dostaną kasę + odsetki i czy zwrócą rolnikowi tylko brakującą kwotę czy z odsetkami.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Odświerzę trochę temat, otóż mam taki problem jestem młodym rolnikiem od grudnia 2010 i zakupiłem troche paliwa i chciałem sobie odliczyć akcyzę, ale jest pewien problem, że teraz nie mogę bo w myś ustawy nie posiadałem na siebie gruntów ornych na stan 1 kwietnia 2010. I w związku z tym mam pytanie czy ktoś miał taki problem, czy da się go jakoś obejść, może młodzi rolnicy są jakoś zwolnieni z tego przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Ja byłem w takiej samej sytłaci po śmierci ojca. Gmina nie robiła problemów więc idź i złóż wniosek oraz wyjaśnij że przeiołeś grunty powinno być ok.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie też nie było problmu ziemie przejełem w grudniu, a w marcu skałdałem wniosek o zwrot akcyzy, ale tylko liczyły mi sie te ha które przejołem od ojca. Z tym nie było problemu, ale miałem takie cos ze paliwo kupowane w październiku i listopadzie było na ojca, ale on nie mógł skałdać wniosku o zwrot bo w chwili skałdania nie był rolnikiem. I poszło ponad 500 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja tez przejelm od ojca w grudniu gospodarstwo i wsyzstkie Fa VAT od wrzesnia do konca lutego przeszly. U mnie gmina nie zrobila z tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Wnioski można składać we wrześniu i w marcu. Jeśli chodzi o wrzesień faktury mają być wystawione od 1 marca do 31 sierpnia. Jeśli ktoś składa wniosek w marcu to faktury od 1 września do końca lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

dzięki chodziło mi czy już można składać, a to że FV do końca sierpnia to wiedziałem.

Pozdrawiam

Można zamknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze takie pytanko, ilość 86l paliwa na hektar odnosi się do okresu całorocznego a nie np. od 1 września do końca lutego, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Na cały rok 86l.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

eee jak na cały rok?? to by wychodziło ze np składasz wniosek w marcu dostajesz zwrot 43L a tak nie jest bo od 86 i składasz w wrzesniu i tez dostajesz od 86. tu nie chodzi o okres roczny kalędarzowy tylko o czas wykonywanych prac polowych dobrze wszyscy wiemy ze od we wrzesnia rusza sie orka .... siewy.. i w marcu tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego 86 l na cały rok rozliczeniowy który zaczyna sie 1 wrzesnia a to czy wykorzystasz wszystko w wniosku złożonym w marcu czy zostanie ci coś na wrzesien to twoja sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

nie nie nie nie 3,52*86=302,72*0,85=257,31 i tak mielismy za okres do marca i za okres do wrzesnia faktur zawsze mielismy wiecej ale to było z dwa lata temu jak nie 3 od 2 lat jezdzimy na przemian na OO i ON ale ON nie z stacji nie opylało sie nam kupować i wołać o zwrot akcyzy bo ropy idzie u nas troszke wiecej zz 1500L wiecejtylko nie pamiętam na czym jezdzilismy 3 lata wstecz ale zdaje sie ze wtedy mielismy ost raz faktury a w styczniu kupowalismy opał juz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tobie obliczają dwa razy roczny limit zwrotu vat od paliwa ,szkoda ze w mojej gminie tak nie robią :D , bo wszystko zgarniam w pierwszym podejsciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

hehe ale nie było tak jeden rok :D hehe udawało mi sie ale juz i tak 2 lata nie bierzemy tego zwrotu bo sie nie opyla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

 

Jak będzie wyglądała procedura zwrotu części podatku akcyzowego za paliwo rolnicze wykorzystane do produkcji?

W 2012 r. wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej będzie można składać w dwóch terminach:

 

  • od 1 lutego 2012 r. do 29 lutego 2012 r. - wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami potwierdzonymi za zgodność z oryginałem) dokumentującymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 września 2011 r. do 31 stycznia 2012 r.,
  • od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. - wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2012 r. do 31 lipca 2012 r.

Pieniądze wypłacane będą:

 

  • 1 - 31 marca 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie,
  • 3 - 28 września 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie,
  • gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.
     
     
     
     
     
    Skoro tak, to ja się pytam: Kiedy składamy papiery za paliwo zakupione od 1 do 31 sierpnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ale którego roku?

Bo jak masz fakture za sierpień 2011 to powinieneś ją złożyc we wrześniu 2011, a jak bedziesz miał fakture za sierpień 2012 to ja złożysz w lutym 2013.

Od 2012 roku zmienia sie czas składana wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

A pula na rok 2012 od kiedy się liczy?

Kupuje w tym miesiącu paliwo i składam wniosek w lutym.To jest juz pula na rok 2012?

Pytam dlatego, iż pule na 2011 już wykorzystałem i szkoda było by puścić zwrot...:unsure:

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Pule sie nalicza na dzień 30 kwietnia 2011r. A ona obowiązuje od 2012. Faktury od 1 wrzesnia 2011 do 31 lipca 2012 zaliczają sie do puli 2012 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj