versus

Zwrot akcyzy za paliwo

Polecane posty

Gość   
Gość

Mam pytanie odnośnie terminów zwrotu podatku akcyzowego. W 2015 roku składałem w pierwszym terminie i wykorzystałem limit całkowicie, w 2016 składałem w drugim terminie i również wykorzystałem całkowicie, teraz w 2017 chyba przeoczyłem i moje pytanie, czy jak złożę w 2018 w lutym z fakturami od sierpnia 2017 (całkowity limit), to czy jeszcze w 2018 w drugim terminie będę mógł złożyć za faktury od lutego do końca lipca 2018?? Czy jak złożę w lutym, to to już będzie na cały 2018 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przeoczyłeś, to limit na 2017 przepadł. W lutym składamy 1-wszy wniosek o zwrot z fakturami od sierpnia do stycznia i to jest pierwsza tura.  2ga transza idzie po wniosku złożonym w sierpniu (faktury od lutego do lipca). Jeśli w lutym 2018 złożysz wniosek z fakturami (sierpień -styczeń),  to będzie to już szło z nowego limitu (całego - czyli 86 l /ha, 1zł do litra) przysługującego na rok 2018.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert2329    0

witam.mam takie pytanie może ktoś mi pomoże.wziąłem ziemię w dzierżawę w grudniu od ojca w zamian za wcześniejszą emeryturę.wszystkie faktury od sierpnia mamy na ojca a teraz w gminie mówią że nie będzie zwrotu bo ojciec już nie ma ziemi na dzień składania wniosku.czyli kilka tysięcy w plecy?miał ktoś podobny przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

zgadza się, na dzień 1 lutego trzeba być własicielem, dzierzawca lub miec jakiś inny tytuł - różnie to czasem w gminach jest. a swoją drogą to chyba nie można dać w dzierżawę bliskiej osobie i dostać emeryturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekgt540    0

Witam mam pytanie odnośnie limitów do wykorzystania. Czy jeżeli posiadam np 1ha ziemi to ten limit (86zł) obowiązuje na jeden okres rozliczeniowy czyli np Luty-Lipiec czy na oba okresy czyli  Luty-Lipiec oraz Sierpień- Styczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert2329    0
Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎22 o 14:36, robert2329 napisał:

witam.mam takie pytanie może ktoś mi pomoże.wziąłem ziemię w dzierżawę w grudniu od ojca w zamian za wcześniejszą emeryturę.wszystkie faktury od sierpnia mamy na ojca a teraz w gminie mówią że nie będzie zwrotu bo ojciec już nie ma ziemi na dzień składania wniosku.czyli kilka tysięcy w plecy?miał ktoś podobny przypadek?

miał ktoś taką sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregov    0
Dnia 1.02.2018 o 23:02, robert2329 napisał:

miał ktoś taką sytuację?

Mam identyczna sytacje☺ powiem tak polska to dziwny kraj co gmina to inaczej.  W grudniu wziąłem  gosp  od ojca w dzierżawę, położone  jest  w dwóch  gminach  w jednej  5.5 ha w drugiej 27 ha. W tej pierwszej  przyjęlii mój wniosek z fakturami  ma ojca a w tej drugiej  powiedzieli ze niema takiej opcji .

Wiec zrób  tak idź do gminy i zapytaj nikt ciebie  tam niezabije ☺

W każdej gminie inaczej  interpretują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

czy spotkaliście się z sytuacją, że gmina nie chce przyjąć wniosku o zwrot akcyzy jak nie ma się nadanych numerów działalności PKD ? dodatkowo do wniosku wymyślili sobie oświadczenie (4 strony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli jesteś na Vacie, to na pewno jakieś pkd masz zapisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

Mam problem bo dzierżawie grunt a nie mam umowy pisemnej tylko mam ustną . Czy do zwroty podatku akcyzowego muszę mieć umowę pisemną ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

zalezy od gminy, w niektórych tak, w niektórych nie, najlepiej zadzwoń i spytaj


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
Dnia 19.02.2018 o 15:39, Rafalr2 napisał:

Mam problem bo dzierżawie grunt a nie mam umowy pisemnej tylko mam ustną . Czy do zwroty podatku akcyzowego muszę mieć umowę pisemną ?  

U m ie mogę ubiegać się o to od czego place podatek


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Czy to prawda że od przyszłego roku ma być  dopłata do 100 litrów / ha? Plus dodatkowo dla hodowców bydła 30 litrów do każdej sztuki djp? :)

Tak by wynikło z tego artykułu 

https://pomorska.pl/doplaty-do-paliwa-rolniczego-2018-i-w-2019-kiedy-zlozyc-wniosek-o-zwrot-akcyzy-faktury-jaka-stawka-pobierz/ar/12819140

 

Edytowano przez maroko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
mam do was pytanie zaoczolem prace w gospodarstwie na 5ha i chciałem się dowiedziec od czego zacząć zeby ubiegać się o zwrot najpierw trzeba to gdzieś zgłosić najpierw czy faktory zbierać narazie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Kupuj paliwo, zbieraj faktury i w lutym z fakturami do gminy. Dostaniesz tam papiery do wypełnienia, u nas można też przez internet zdać.Jak masz 5h to faktury na 500 litrów, chyba że masz jeszcze bydło to więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

nie za bardzo rozumiem, co oznacza "dużej jednostki" bydła, czyli jaki wiek musi mieć bydło by się zaliczać do dodatkowych litrów paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

dzięki, czyli wynika z tej tabeli że byczki powyżej pół roku to już są jako buhaje? 

Buhaje 1,4

 

Cielęta do 1/2 roku 0,15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
A do dzierzaw tez można się ubiegać o zwrot akcyzy? (umowy między soba mam nie notarialne ) A z łakami jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 24.10.2018 o 22:26, MariuszKlim napisał:

dzięki, czyli wynika z tej tabeli że byczki powyżej pół roku to już są jako buhaje? 

Buhaje 1,4

 

Cielęta do 1/2 roku 0,15

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
21 minut temu, Diwad890 napisał:

A do dzierzaw tez można się ubiegać o zwrot akcyzy? (umowy między soba mam nie notarialne ) A z łakami jak to wyglada?

Można jeśli umowa jest na piśmie bo gmina żąda takiej umowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj