versus

Zwrot akcyzy za paliwo

Polecane posty

Nikita_Bennet    314
....A ja w Agrobiznesie czy w Tygodniu słyszałem że rolnik składa wniosek i UG ma 30 dni OD DATY ZŁOŻENIA na wydanie decyzji i po tym czasie rolnik idzie do gminy i zabiera FV. ....
tak ale masz 14 dni na odwołanie się od decyzji i dopiero po tym czasie UG wydaje faktury bez problemów.

 

Ja w tym roku zrobie inaczej z racji że mam e-faktury z SHELLa.

Księgowa ma swoją kopię papierową+na płytce sa e-faktury.

Do UG też podrzucę kopię papierową+na płytce, płytki pewnie nie wezmą.

Nie będę musiał latać do księgowej, wypinać faktur a potem pilnować abym je powkładał tam skąd je wyjąłem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek8606    0

Dzięki za info.

Sadek u mnie w UG kiedy byś nie zaszedł to tej pani od paliwa nie zastaniesz bo albo wyszła do sklepu po śniadanie albo w innym pokoju na kawie i plotkach siedzi (wiec zarobiona jest po uszy) i u nas paliwem zajmuje się pani od podatków więc dodatkowego etatu (;na który musisz łożyć:) nie ma a i tak panie mają czas na kawę po koleżankach i plotki. A każdy grosz w dzisiejszych czasach trzeba liczyć.

Pozdro B) B)


Zakupiłem pasę JD 575 i potrzebuję instrukcję obsługi. Może ktoś takową posiada? Będę wdzięczny za pomoc.
Mój e mail: marek180686@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

To może w Twojej gminie tak jest, ale nie w naszej(wiem bo bywam tam często i to głównie w dziale podatków).

 

To powinieneś to zgłosić wójtowi że ma nadmiar pracowników (bez potrzeby wydaje pieniądze podatników) i są takie przypadki (najlepiej pisemnie bo słownie to możesz nie odnieść żadnego skutku).

 

A czy napisałem że ja na to płacę, nie pomyślałeś że też z tego przywileju mogę korzystać??

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

5 zł za FV to niby sporo, ale ilu interesantów więcej jest w stanie obsłużyć w ciągu dnia jeżeli nie robi ksero które jest poza biurem i później FV odszukać i oddać zainteresowanemu ?

 

Za każdego dodatkowego pracownika zapłacą podatnicy więc czemu ryczałtowiec ma dopłacać do Vatowca (bo Vatowcowi potrzebne są FV) ?

Ale po 30 dniach i tak zrobią ksero i podbiją swoje pieczątki i nie trzeba płacić, wiec czemu nei można tego odrazu zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Pewnie w tym celu żebyś jednej FV nie złożył w 2 gminach, nie każdy wykorzystuje cały limit na ha, a w razie kontroli pewnie muszą mieć oryginał.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

raczej dlatego że postępowanie zakończone wydaniem decyzji trwa do 30 dni i przez ten czas dokumentacja ma być w UG w oryginale. Potem 14 dni na twoje odwołanie i fakturki im niepotrzebne bo decyzja prawomocna.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

jak się rozlicza faktury, które są ponad limit?

np limit jest na 86 litrów na hektar a nam wychodzi 110l na ha.

czesc faktur jest z wiosny, czesc z jesieni. stąd pytanie.

czy to jest rozliczane równomiernie? tzn 43 litry na wiosne i 43 na jesien czy kto pierwszy ten lepszy np 80l na wiosne i 6l na jesien?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ja wykorzystam cały limit w pierwszym terminie, na drugi nie mam co nawet składać wniosku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

no własnie ale jak sie liczy? ten nabór lutowy jest jako 1. w roku czy jako 2.?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

pierwszy jest w lutym z paliwo kupione w terminie od 1sierpnia do konca stycznia.możesz wykorzystac cały limit (86x liczba ha) jednorazowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

podziękowali, to jutro można zamawiać paliwo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

,,MAREK8606,, w tym tygodniu byłem na spotkaniu z babką z agencji i był poruszony temat faktur za paliwo przez vatowców,ona powiedziała że najlepiej zanieść faktury a po upływie 14 dni iść po nie.UG.ma obowiązek je wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy na wniosku w opisie załączników istnieje konieczność wymienienia wszystkich faktur wraz z numerami? czy też wystarczy wpisać faktura vat szt. x ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

program ze strony gofin.pl i plik od zwrotu akcyzy i wszystkie fakturki się mieszczą nawet po 20, 25 sztuk faktur wchodzi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

"http://www.agrofoto.pl/forum/topic/16858-mercedes-czy-perkins/page__st__60" - post No 66

"Jak to każdy silnik perkinsa posiada pompę rotacyjną która smarowana jest paliwem. Jeśli chodzi o ruską ropę to jest o niebo lepsza od naszej dzisiejszej, bo bez dodatku BIO. Wiem co mówię bo mam znajomych co pracują w rafinerii i na cysternach (widzą co wożą - gnojówka) Opał spoko tylko w pompie rotacyjnej trochę miksolu i jest git!!

Jeśli chodzi o odpowietrzanie to musicie odkręcić odpowietrznik na pompie i ręczną pompować aż poleci ropa bez powietrza potem odpala po kilku obrotach silnika :)"

E no qr** w Polsce nie jest źle - nawet do gnojówki dopłacają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i faktury zostały złożone w UG teraz tylko czekać na zwrot VAT,ja również musiałem wypisać wszystkie nr faktur po przecinku,ponieważ ich troszkę było aby w gminie nie robić niepotrzebnego szumu w domu już spisałem numery tych faktur i poszło szybko i sprawnie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Numery FV trzeba wpisywać gdyż zdarzały się przypadki że petent przychodził i mówił ze coś się nie zgadza , a jak numery wpisane to jest czarno na białym (bynajmniej w naszej gminie były podobnież takie przypadki bo wcześniej wpisywało się tylko ilość załączników).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ja u siebie też wpisuję nr faktur, faktury u nich zostawiam a po wydaniu decyzji odbieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

przypominam że od poniedziałku można składać wnioski. Niby pieniążki mogą przeciągnąć ale decyzja jest wydawana zgodnie z KPA i w większości przypadków w 30 dni więc lepiej złożyć wcześniej aby decyzję dostać wcześniej ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
Napisano (edytowany)

Jak w tamtym roku w sierpniu złożyłem na fakturę za 1000litry a przysługuje mi na 1400litrów. A mam na te 400litry faktury z sierpnia i września 2013roku a w 2014 jeszcze nie kupowałem, to ma się rozumieć że na te 400litry z 2013roku składam teraz w lutym a w sierpniu będę mógł złożyć z 2014roku na 1400litry dobrze rozumiem? Pytam bo była dzisiaj żona w gminie i nie chcieli jej przyjąć faktur za paliwo kupione od 01.08 do 31.12 2013roku

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj