Zaloguj się, aby obserwować  
piotrek4x4

Same Roller70/lampo70 -Czy pociągnie pług 3x40 obrotowy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adik_ziel    3

powinien dać rade spokojnie my próbowalismy właśnie taki do naszego zetorka 7211 to tylko przód był w górze jak by sie obciążyło to spokojnie by stykną. A chcesz kupić my mogliśmy wziąść od znajomego to dał nam na testy


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nie powinien mieć problemu, tylko że ten ciągnik jest lekki.

Było chyba na AF zdjęcie Roller'a 60 z 3-skibowym Ibisem, więc 70 nie powinna mieć problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Ja ciągam pług uni 3x40 ciągnikiem takiej samej marki tylko o 10 KM mocniejszym (80 KM), ogólnie ma lekko więc jeżdżę szybkim biegiem.

Jeżeli zapodasz mu cały zestaw obciążników i posiadasz dodatkowe siłowniki przy podnośniku to powinieneś ujechać na wolnym biegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

czyli jak masz zamiar kupic 3x40 do takiego rollerka to kupuj i smigaj..... a...i jeszcze jedno: jakie masz ziemie? równe ?

 

 

@kris14 powoli dobijasz do 1000 posta ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

ziemie są równe i dość łatwe w uprawie glównie III i IV klasy. mój roller jest obiążony i waży 3620kg-zdjęcie w galeri dział same zaraz na początku teraz orzę 4*35 ale czasem jak jest sucho to niechce wchodzić. myśle że z obrotowym nie było by problemu, a mam pole 5ha z klina, a zagonówka to się niewygodnie orze, a obrotowym bym jeżdził od miedzy do miedzy. dzęki za podpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

po równych i lekkich ziemiach to nie bedzie problemu ;) gwarancje daje zespół AF :D


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Gwarancja jest ważna do 5min przed rozpoczęciem orki w.w. maszyną, wszelkie wady i problemy po tym czasie nie będą uznawane.

;)

 

A mam takie pytanko: Lampo jest chłodzone cieczą czy powietrzem (jeśli jest różnie to w jakich modelach)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Cieczą są chłodzone model chyba po 2004 roku bo silniki chłodzone powietrzem nie spełniały normy spalin Euro II


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Ile pali ten roller jak jest dobrze docenionytzn w dobrej orce ile na godz zegarową?

Podbno potrafi spalić ale ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

Dzisiaj orałem dość glęboko aż mielił kołami bo sucho było to wyszło 7,5 do 8l na h, alę jak jest wilgoć to w 7 się mieści, orka do 25 cm 4x35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

właśnie byś musiał pomyśleć o dociążeni u mnie maj DF chyba arofarmer 80 km to z 3 simigaja bo ciągnik był za leki ale 70 po wino dać rade wraźe czego odkręćsz jedna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
DF chyba arofarmer

Nie Agrofarmer tylko Agrofarm ;)

 

A ja myślę że ciężko by miał taki Rollerek :/ a zwłaszcza że są to lekkie ciągniczki.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

Nie sądze żeby ciągnik krisa14- 4514 na wąskim ogumieniu warzył więcej niż mój roller (3620kg), no i szerokość opony z tyłu u tego ursusa to 32 cm, a u mnie jest 48, więc to chyba ma znaczenie a mimo wszystko kris orze 3x40 uni grodziądz i jakoś idzie, a ja mam 4 km więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Nie sądze żeby ciągnik krisa14- 4514 na wąskim ogumieniu warzył więcej niż mój roller (3620kg), no i szerokość opony z tyłu u tego ursusa to 32 cm, a u mnie jest 48, więc to chyba ma znaczenie a mimo wszystko kris orze 3x40 uni grodziądz i jakoś idzie, a ja mam 4 km więcej

 

Same Roller 70w ma 70KM... ;)

 

Ursus 4514 (@kris14) ma 60KM... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

zależy w/g jakiej normy... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

sprostowanie ja mam rollera bez ''w'' czyli 70km wg, ece r24, a wersja w ma 67 i jest chłodzona cieczą i waży 200kg mniej w bez obciążenia (nie wiem czemu taka różnica) a te nowsze 4514 mają 66km, jak w przypadku krisa14, te starsze faktycznie miały 60km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymolus    3

Gwarancja jest ważna do 5min przed rozpoczęciem orki w.w. maszyną, wszelkie wady i problemy po tym czasie nie będą uznawane.

:P

 

A mam takie pytanko: Lampo jest chłodzone cieczą czy powietrzem (jeśli jest różnie to w jakich modelach)?

 

teraz są chlodzone cieczą wcześniej byly powietrzem ale je wycofano bo nie spełniały tego euro II i były słabo wyciszone


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez waldek1981
      Witam Wszystkich, od dawna przeglądam Agrofoto, dziś jednak zalogowałem się żeby zadać pytanie.
      Jest to mój pierwszy temat,  dlatego proszę o wyrozumiałość jeśli źle umieściłem temat lub go zatytułowałem.
      Przechodząc do meritum, od niedawna jestem posiadaczem deutza  4080e o mocy 75KM i proszę o radę w kwestii doboru pługa. Mam małe gospodarstwo, ziemie raczej ciężkie.
      Druga sprawa to kwestia zakupu agregatu uprawowego. Mam siewnik amazone D4 typ 25 o szerokości 2,5m. I zastanawiam się czy do nowego ciągnika zakupić agragat uprawowy (jeśli tak, to jaki?) bo dobrze mi się sieje starym ciągnikiekm władimirec t25A czy agregat z hydropakiem  i połączyć go z siewnikiem.  Z góry dziękuję za wszelkie porady.
      Pozdrawiam
    • Przez ktosik25
      Witam.
      Jaki polecacie z praktyki pług 3 skibowy obrotowy do ciągnika 82km (masa 4t ) który ładnie orze i wkręca np poplony..a przy okazji jest stosunkowo lekki bo np Agromasz POL 3 waży 960kg(!), Akpil km80 też za ładnie nie orze., Myślę Potinnger servo 25, overum cx3975... Zabezpieczenie kolkowe nie ma dużo kamieni. No i ze zmienną szerokością orki. Tak do około 45cm na skibe. 
    • Przez Rafał11
      Witam, otóż dziś zauważyłem w moim Same że kopci na niebiesko. Gdy wyciągam bagnet oleju na odpalonym silniku nie wygania oleju po odkręceniu nakrętki od wlewu oleju też nie wygania oleju. Jak dodam gazu ciągnik ma normalny dźwięk chodzi ładnie równo pracuje. Czym może byc spowodowane że kopci na niebiesko??
    • Przez edi2000
      Dzień dobry
      Mógłby mnie ktoś poinstruować jak odpowietrzyć układ hamulcowy w Same Iron 150?
      Zabrakło płynu w zbiorniczku i nie został uzupełniony na czas.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj