MarekZulawy

Dominator 108sl vs. Mega 204

Polecane posty

MarekZulawy    0

Witam wszystkich. Przymierzamy się do zakupu kombajnu claas. Początkowo byliśmy nastawieni na Dominatora 108sl. Po wstępnych oględzinach pierwszych sztuk stwierdzam, że znaleźć dobrą 108 jest niezwykle trudno. kombajny maja swoje lata i wiadomo mogą się psuć. Coraz bardziej myślimy o Medze 204. Chciałem prosić o wskazanie różnic w tych kombajnach, typowych usterek i przede wszystkim wydajności i tego który i dlaczego wymłóci więcej. Wiem, że dominator to 221 koni i sita 5,10m. Mega 200 koni i 4,70 sita. I proszę o konkretne odpowiedzi, a nie typu: "mój sąsiad ma Massey Fergusona i wyprzedza Bizona".

p.s. wiem, że podobny temat już był, ale nie krzyczeć na mnie bo żadnych konkretów n nie zawiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekZulawy    0

Znam ten link który mi przesłałeś. Z której strony by nie patrzeć wynika, że MEGA 204 ma mniejszą powierzchnię sit i wytrząsaczy niż jakikolwiek dominator 108 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

o faktycznie, zle zerknalem w tabelki:) mysle jednak, ze oba kombajny beda mialy bardzo podobne mozliwosci i osiagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

108sl 6 klawiszowy, Mega 204 5 klawiszowa, w Medze przed młocarnią bęben przyspieszający (równiej masa wpływa pod młocarnię), wydajność kombajnów zależy też od hedera np oba maja C510 to wydajność powinna być podobna, zastanawiasz się nad zwykłą megą I generacji czy II? bo tylko kabiną się różnia i II są młodsze rocznikowo..

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekZulawy    0

A Ty Tomek jaki masz kombajn? możesz coś na jego temat powiedzieć? Chyba raczej Mega I ze względu na cenę. Zapłacić trochę trzeba i kredyt komercyjny też swoje robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam Claas Commandor 114 CS (cylinder system) rotorowy kombajn:

silnik Mercedes OM-421 V6 220KM

zbironik ziarna 8000L = 6 ton

młocarnia + 8 rotorów (0 niedomłotów)

szerokość młocarni taka jak w Mega 204 138cm

czujniki strat i awaryjnosci joistick itp klima 3D

heder 5.20 wydajnosc 1.5-2ha/h (14ton/h) spalanie 20l/h (zbiornik 400l)

u mnie spisuje się bardzo dobrze.

 

Mega I mowisz to jakbys wzial 108sl Maxi to ciut lepsze od 108sl ( wiekszy zbiornik, mocniejszy silnik itp) a tanszy od Megi I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ale znajdź dobrą 204, 208 lub coś podobnego. Graniczy z cudem. Parę oglądałem na wiosnę, szkoda było jechać.to są kombajny które pracowały na dużych hektarach i są dojechane.kuzyn za 108 z 99 roku dał prawie 200 tyś ale ładna. A kolega za 92r dał 120 ładna ale bez hydro statu i mechanik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekZulawy    0

Żeby teraz jakiś właściciel megi i dominatora opisał mi swój kombajn tak jak zrobił to Tomek t by było pięknie :) o takie odpowiedzi chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucuti81    0

Podstawowa różnica konstrukcyjna pomiędzy Megą 204 a Dom. 108 to posiadanie przez 204 systemu APS, trzeci bęben przyśpieszający materiał z drugiej strony 108 ma 6 klawiszy. Kolego jak byś się zastanawiał pomiędzy 108 a Megą 208 i pomijał koszt to Megę z 6 metrami bym brał. W twojej sytuacji brał bym ten który będzie bardziej zadbany chociaż osobiście skłaniał bym się ku 108 a najbardziej na 118 Maxi. Dokładniejsze czyszczenie będziesz miał w 108 niż w 204 a gdy chcesz gonić sprzęt po polu na wariata to owszem APS pomoże przepchać "burdel" przez młocarnie. Z racji, że kosiłem 88, 98, 118 i 204 to osobiście naprawdę polecam 108 ale tak jak napisałem wyżej bierz najbardziej zadbanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

mega ma bardzo dużą zaletę mianowicie przystosowanie do kukurydzy wymiana klepiska nie wymaga odczepiania podajnika pochyłego a w 108 o ile mi się zdaje klepisko jest w całości i trzeba odczepić podajnik pochyły ale pewny nie jestem


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to zależy od tego czy ma się łoże do klepiska multicrop, mozna je zamontowac w kazdym claasie i wymontowuje się przez zdjecie klapy od mlocarni i gorna czesc przenosnika pochylego sie odkreca i jest dostep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj