KiepskiT6030

NH TC 5050 czy TC 5060

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam mam taki dylemat który z nich wybrać ? Byłem dziś u dilera o wycenę tc 5050 z wózkiem, przystawką do rzepaku, sieczkarnią i chederem 3.97 wycenił mi na 300000 tyś netto czy to dobra cena? Wyposażenie standard. Ale zaproponował mi tc 5060 który ma już większą powierzchnie sit i 5 wytrząsaczy za 30000 tyś więcej. Wcześniej bym się nie zastanawiał bo 5050 był na hydrostacie a 5060 na mechaniku jednak w tym roku 5060 wychodzi na hydrostacie co przeważało by za 5060. Orientuje się ktoś o ile wydajniejszy byłby tc 5060 od tc 5050? 5060 ma ten sam silnik co 5050 a jednak będzie miał więcej masy do przerobienia czy moc 170KM to nie bedzie za mało wcześniej był na mechaniku który zabiera mniej mocy niż hydrostat. Co prawda nie mam aż tak dużo do zbioru z usługami około 90 ha ale z czasem może sie zwiększyć powierzchnia a kombajnu nie kpujemy raz na 2-3 lata tylko na minimum 10 lat.Z drógiej strony czytałem pod fotkami że 5050 ludzie tną około 100-110 ha w sezonie więc czy warto dokładać te 30 tysięcy? Czy cena 300000 tyś netto to dobra cena ? Podejrzewam ze udałoby mi się jeszcze troszkę stargować i prawdopodobnie zrezygnuje z wózka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Może nie pomogę ci w wyborze, ale co do wykaszanej powierzchni to ja TC5040 wykaszam w sezonie który u mnie trwa 8-12 dni bo tylko zboża mamy, bez rzepaku i QQ wykaszam 150-170ha, także 110ha to bez zbędnego wysiłku, co do wydajności to 5-8 ton na godzinę wymłócimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

1.Na 10 dni w roku nie potrzebuje zbytecznych udogodnień typu hydro gdzie maszyna więcej pali, a tylko tym te modele się różnią, na pewno jeśli miałbym rzepak i QQ wybrałbym większy lepiej wyposażony model.

2.Dostałem dobrą cenę na ten, kiedyś pisałem miedzy tym a 5050 było po upuście ponad 50tyś drożej za 5050, a miałem określoną ilość gotówki do wydania pierwotnie szukałem claasa używanego ale wszystko miało ok 6-10 lat.

Edytowano przez Marcin 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj