mid7

Problem z podnośnikiem hydrauliką w U914

Polecane posty

mid7    45

Witam

Mam taki problem w 914,w sobotę wyjechał z garażu z zestawem i bez żadnych problemów mi zarzucił siewnik i podniósł cały zestaw, następnie podjechałem sie potankować i tam juz hydraulika przestała działać wcale a podnośnik na pełnych obrotach przez dwie mnuty jakos podniósł zestaw,nie wiedziliśmy co za przyczyny, więc wyrzuciłem z lewej strony ten włącznik pompy i załączylem ją za pomocą metalowego drązka i wszytko się naprawiło, myślalem ze to było przyczyną więc pojechałam siać zboże po 5 godzinach siewu na jednym koncu pola podniosl bez problemu a na drugim juz stało się to co rano przed wyjazdem z tym że hydraulika jak by lepiej działa bo troche uniósł siewnik ale tak jakby nie mogł go poradzić, a podnośnik tak samo jak rano duze obroty i jakos uniósł,dodam jeszcze że w niedziele rano na zimnym oleju wszystko chodzi dobrze, może ktoś z was miał taki przypadek,

Co może być przyczyną takich problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

i jak ten frez bedzie ściety to jak zimny olej to bedzie działał a jak się rozgrzeje to wtedy nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Być może oringi na tłoku podnośnika przepuszczają olej. Olej po rozgrzaniu zmniejsza swoją lepkość i staje się rzadszy.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

możesz mieć jeszcze filtry zapchane pompę zużytą mało oleju w skrzyni zacinający się jeden z zaworów od podnośnika uszkodzony rozdzielacz to musisz kolego szukać myślę że nikt ci idealnej przyczyny nie poda bo sporo tego jest ja stawiam na pompę lub gumy na podnośniku siadły jeśli tylko na rozgrzanym ci nie podnosi. pzd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zawór ci się zawiesza.Wina jest brudu w oleju.Odkręć z tyłu korek w pompie, pod szybko złączami, włóż jakiegoś bolca lub śróbowkrent i uderz, Poczujesz że odbije jakby na sprężynie i wszystko ustanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Masz ścięty frez lub coś z mechanizmem załączania pompy. Pompa główna nie działa, a podnosi wspomagająca pompa tłoczkowa dlatego trwa to bardzo długo. Oczywiście najpierw warto byłoby sprawdzić filtry, ale obawiam się, że bez rozpoławiania się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

@u1212 twoja odpowiedź jak narazie zdaję się mi najbardziej prawdopodobna, filtry odpadają bo je wymieniłem i nic się nie zmieniło,a tak wogole skąd doszyłeś do takiego rozwiązania przydarzyło cis się kiedyś coś takiego?, pompę miałem niby wymontowaną i tak powierzchownie wydawało mi się wszystko ok, jutro jeszcze wymieniam olej w skrzyni i wtedy zobaczę co robić dalej jak nic się nie zmieni.

Edytowano przez mid7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Miałem coś takiego kilka razy, ścina frez na wałku, który napędza pompę lub frez na pompie. Jeśli miałeś wymontowaną pompę to widziałeś jak wygląda ten frez jeśli na pompie jest on dobry to może ręką dostaniesz do tego wałka i wyczujesz czy jest ok. Jeśli masz możliwość możesz sprawdzić ciśnienie bezpośrednio na wyjściu od pompy głównej jeśli nie ma, lub jest nikłe to masz winowajcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

tego fraza można też zrobić na bez czela jak ja to mam zrobione tz w środku napawany pod jedna stronę a na pompie ścięty ja już mam tak od kond pamiętam i jest ok. a ja myślę że pompka wspomagająca to pługu by nie podniosła mi siadła główna to za nic nie podniosło pługu ani na zimnym ani na ciepłym. odkręć rurkę zobacz jak ci bije olej tz z jaką siła to po pierwsze a jak nie to podnośnik ściągnij i pewno gumki siadły na podnośniku ewentualnie rozdzielacz się kończy lub zawory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pomyście trochę.Jak frez będzie ścięty to wcale nie będzie podnosił! zgadza się, bo co miało by napędzać pompę.Po drugi będzie słychać jak frez przeskakuję.Przecież on piszę że po 5 godzinach znowu to samo się zrobiło.

mid7 A masz pompę wspomagającą?

Jest jeszcze druga możliwość, Pompa się kończy i się po prostu zapowietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

I jak, wiadomo coś więcej?

Odnośnie postu wyżej: Nigdy się nie wsłuchiwałem w odgłosy z pompy ale żadnego szczególnego dźwięku nie słyszałem przy tego typu awariach. Po drugie pompka tłoczkowa podniesie nawet ciężką maszynę (pod warunkiem, że rozdzielacz i tłok jest szczelny) tylko będzie to trwało bardzo długo, podnośnik wtedy podnosi bardzo wolno i skokowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

dziś znowu sialem i tez posiałem z 4 godzinki a potem jak zawsze hydraulika zanikła a podnośnik na dużych obrotach podnosił, frez jest raczej ok napewno w pompie i na walku który napędza pompę tez raczej wiec to odpada, wiec pewnie będzie trzeba zacząć od wymiany pompy i się okaże co dalej,a kolejny krok to będzie pompa lub rozdzielacz albo coś dalej za pompa będzie trzepa rozpołowić i sprawdzić czy nic tam się nie pourywało.

Edytowano przez mid7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

wymieniłem pompę i problem został rozwiązany teraz to dopiero jest wydajność pompy, przy nowej przy używaniu tura przy załączeniu hydraulika na małym gazie przydusza ciągnik, więc okazało się że ta stara pompa był już bardzo zużyta,było trochę wątpliwości czy to napewno wina słabej pompy bo miała nie typowe objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Witam. Mam problem z kiperem. Przy podłączeniu agregatu hydraulicznie składanego podnośnik normalnie podnosi ale jest problem ze składaniem i rozkładaniem, ponieważ trzeba przy rozkładaniu i składaniu stale zamieniać przewody bo inaczej nic nie da rady. Przy prasie było podobnie. Boję się na wiosne później do niego podczepić owijarkę do bel, bo nie wiem co to będzie. Nie mam pojęcia co jest.... Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Masz dwie możliwosci, albo szybkozłącza do wymiany, albo bardzo stary typ i rozdzielacz jedno sekcyjny, z tym nic nie zrobisz.

Czy jak pociągniesz raczkę od kipru, do góry a potem w dół, na wolnych obrotach to ciągnik przygasa to szybkozłącza, jak tylko w jedną stronę przygasa, a w drugą nic to rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Możliwe że szybko zlacza. Bo początkowo było ok później coś się zaczęło dziać. Może jakiś brud się zawiesil i takie probleny stwarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Jak zrobic nowe wejscia hydrauliczne przy ursus 914? Mam dwa już. A jak zrobić żeby było 4-5. Może jakiś schemat do tego dolaczyc bo nie mam pojecia jak do którego otworu rurke wmontowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Założyć dodatkowy rozdzielacz, dośc skomplikowane. W starym typie nie zbyt możliwe. Jest gdzieś temat na forum o tym.

Szybciej i drożej założyć elektro zawory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witold    1

pierwszy raz używam ursusa i nie wiem jak może wysoko podnosic plug 5 skibowy

wydaje mi sie ze jest dużo za nisko.

jak to wyregulować

zrobić jakieś zdjęcia?

ursus 914

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Witam dawno już nie było ruchu w temacie ale nie będę otwierał nowego.Pacjent Zetor 8145 ale podnośnik indentyko jak U914 problem tego typu rozdzielacz po regeneracji w Tucholi nowy tłok i cylinder pompa nowa .Podnosi na zawołanie ale bez przerwy popuszcza.Po.zgaszeniu ciągnika maszyna moment opada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
   1
AgroSzymi99 napisał:

Witam dawno już nie było ruchu w temacie ale nie będę otwierał nowego.Pacjent Zetor 8145 ale podnośnik indentyko jak U914 problem tego typu rozdzielacz po regeneracji w Tucholi nowy tłok i cylinder pompa nowa .Podnosi na zawołanie ale bez przerwy popuszcza.Po.zgaszeniu ciągnika maszyna moment opada

Być może to uszczalniecze na cylindrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj