kuba55

buraki 2011 odstawa i czym kopiecie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SKORPION1    0

U mnie na grudnia , kopię neptunem ale jest porażka , jest tak wielki , że nie mieści się w lemiesze tylko wszystko idzie z boku bo jeden stanie a reszta odchodzi na boki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

U mnie to samo buraki po 5kilo oczyszczacz na max do góry i dosyć płytko jakoś idzie.Dodam że buraki po przymrozkach 50% wymarzło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

U mnie to samo buraki po 5kilo oczyszczacz na max do góry i dosyć płytko jakoś idzie.Dodam że buraki po przymrozkach 50% wymarzło.

 

U mnie buraki to średnio po 7kg i w górę są takie i po 12 kg i nawet większe . Jednego złapałem to miał 15 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

czyli przypuśćmy że masz obsade roślin 45tys/ha x7kg=315t/ha, rekord :rolleyes: , bez przesady zdarzają sie takie duże a w tym roku jest ich wyjatkowo dużo na plantacjach lekko przemarznietych, czy źle powschodzonych o mniejszej obsadzie, ale nie wszystkie mają po 7-12kg, bo byśmy zbierali ponad 200t/ha a chciałbym tyle zbierać

 

a wracając do tematu miałem obkopać holmerem i reszte wykopać shtolem jednorzedowym, tylko że wszyscy sąsiedzi do okoła zasiali pszenice, a jedyna droga w tej chwili do pola to zwarta ciasna zabudowa wiec holmer nie dojedzie :( , bede musiał sie meczyć z obkopaniem przekopaniem itd. miałem kopać później ale pogoda sie psuje i zamierzam zacząć w tym tygodniu, a odbiór na mikołaja 6.XII

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja najwiekszego rekordziste znalazłem na swoim polu i miał 3,9kg. kolego skorpion wez zrób zdjecie jak wazysz takiego buraka na wadze i ci uwierzymy ze takie olbrzymy urosły u ciebie na polu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego Skorpion jezeli mówisz o pastewnych to ci uwierze hehehe , a cukrowy 10kg nie ma szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borec97    23

Zaczynamy kopanie w czwartek zestawem Zetor 7211 i Neptun. Buraki jeśli dobrze pamiętam na 8 listopada. Cukrownia Kruszwica. Dla mnie rekordem jest burak 3,5-4kg. Dziesięciokilogramowego nie jestem sobie nawet wyobrazić. Kolego Skorpion jeśli naprawdę 15% Twoich buraków ma 10kg to z nich samych byś zebrał plon większy niż średnia krajowa na hektar.

Edytowano przez borec97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

pamiętam około 5 lat temu przy pryskanju burakuw od chwastu pomyliłem opryski i przepaliłem ich. Dla ratowania plantacij opryskałem jakimś opryskiem ktury łagodzi skutki przepalenja(nie wiem jak on się nazywa) potem jeszcze kilka razy odżywki. Mimo przeżadzenia w 50% plon z ha wyniusł 50t/ha a rekordowe sztuki miały nawet po 14kg, a pastewne odmiana pomarańczowe okrągłe niały nawet po 19kg a plon 20t/25arów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakoś nie wierze w te ponad dziesięcio kilogramowe buraki, chyba wam źle waga ważyła :lol: A odstawe mam na stycznia i kopie neptunem, cukrownia opalenica.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

ja najwiekszego rekordziste znalazłem na swoim polu i miał 3,9kg. kolego skorpion wez zrób zdjecie jak wazysz takiego buraka na wadze i ci uwierzymy ze takie olbrzymy urosły u ciebie na polu;)

 

Kolego tomaszpa1 zdjęcie jest w galerii buraka co waga jest 11,5kg i co o dziwo jak nie wierzysz to jeszcze były większe a z 2,04ha pryzma ma wymiary 39m długa 6,5 szeroka i 2,2 wysoka . Takich plonów to nawet mój ojciec nie pamięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

ja mam 16 ha a odstawe na początek grudnia kopiemy holmerem ile u was biorą za ha CUKROWNIA GOSTYN OD 750-850zł/ha


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Kolego Skorpion jezeli mówisz o pastewnych to ci uwierze hehehe , a cukrowy 10kg nie ma szans

 

Zapraszam kolegę na pryzmę aby oko zobaczyło i oceniło czy to pastewny czy cukrowy .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skorpion wierze ci , zdjecie buraka w galeri jest , hehhee no gigant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Możliwe są takie sztuki jak naj bardziej, w tym roku naoglądałem się ich wyjątkowo dużo,ten rok był przyjazny dla buraków, rekord jaki w tym roku widziałem bo go kopałem i widziałem tonaż na fakturze to 92t/ha netto, buraki miały 7% zanieczyszczeń czyli brutto miały niecałe 100t/ha !!!! a połowa jego buraków dalej w polu przybiera cukier ,tam to bedzie jeszcze kilka ton, kilka razy kopaliśmy plony ponad 80t, możliwe panowie


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

u nas mają dużo powierzchnie buraka 50ha i kopią kombajnem samojezdnym i wożą na kupę a potem ładują na ciężarówki i odstawiają do cukrowni i są też mniejsi co mają po 12ha buraka to kopią sami zaczepianymi do ciągnika też na kupę i zamawiają zestaw ciężarówek do wywozu bo mamy 50km do cukrowni i niema punktów skupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czyli przypuśćmy że masz obsade roślin 45tys/ha x7kg=315t/ha, rekord :rolleyes: , bez przesady zdarzają sie takie duże a w tym roku jest ich wyjatkowo dużo na plantacjach lekko przemarznietych, czy źle powschodzonych o mniejszej obsadzie, ale nie wszystkie mają po 7-12kg, bo byśmy zbierali ponad 200t/ha a chciałbym tyle zbierać

 

a wracając do tematu miałem obkopać holmerem i reszte wykopać shtolem jednorzedowym, tylko że wszyscy sąsiedzi do okoła zasiali pszenice, a jedyna droga w tej chwili do pola to zwarta ciasna zabudowa wiec holmer nie dojedzie :( , bede musiał sie meczyć z obkopaniem przekopaniem itd. miałem kopać później ale pogoda sie psuje i zamierzam zacząć w tym tygodniu, a odbiór na mikołaja 6.XII

chyba pomyliła się Tobie obsada bo burak to spokojnie 80-90 tyś/HA


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1982    0

U mnie 80 ton netto/ha

zanieczyszczenia 11%

Polaryzacji jeszcze nie znam (wczoraj były odst i narazie tylko ilość w kompie podali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

U mnie odstawa dopiero w połowie grudnia a ja juz prawie wykopałem bo przenice trzeba zasiać :P podobno w tym roku cos mal cukru dają w burakach i zanieczyszczenie jest duże czy to prawda? ;[


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

chyba pomyliła się Tobie obsada bo burak to spokojnie 80-90 tyś/HA

 

 

wiem , nawet jednostka czyli 100tys/ha, ale kolega pisał że ok 50% mu wyleciało na wiosne czyli połowa 90tys czyli 45tys


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

ja najwiekszego rekordziste znalazłem na swoim polu i miał 3,9kg. kolego skorpion wez zrób zdjecie jak wazysz takiego buraka na wadze i ci uwierzymy ze takie olbrzymy urosły u ciebie na polu;)

 

Ja znalazłem u siebie na polu co miał 7 kg, dziś widziałem jeszcze większe ale tylko tam gdzie chomik wyciął buraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

u nas mieli brać dziś ale strajkują przewożnicy i odstawa ok 2 tygodnie później.Dziś byłem w cukrowni Krasnystaw i na placu było może 5 samochodów , cukrownia tyle kroi buraka żeby tylko nie stanąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

oddane i nawet już jest wyliczone ile kasy :)

Cukrownia Glinojeck

zanieczyszczenie 5%

polaryzacja średnia 18,15

 

Kopane neptunem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj