NABUCH

Tur z Wol-Met-u na mf 255

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
NABUCH    9

Witajcie,

Od jakiegoś czasu przymierzam się pod zakup tura.Trochę myślałem nad ładowarką ale nie wykorzystałbym jej możliwości. Zdecydowałem się na coś 2 sekcyjnego . W mojej okolicy mam dostęp do turów z firmy Wol-met z okolic Rawicza.Dzisiaj oglądałem u znajomego tura 1(2 sekcje) zamontowanego na 330. Ogólnie wygląda na dosyć mocnego chociaż konstrukcyjnie jest to standardowy tur bez żadnych wodotrysków. Znajomy ma go od wiosny więc nie może powiedzieć za dużo o niezawodności .Czy ktoś posiada taki tur ? Jakieś opinie? Pracy raczej dużo nie będzie miał głównie obornik i odśnieżanie + jakieś inne pierdoły. Druga moja prośba do Was to jakieś inne propozycje bardziej sprawdzonych turów . Prosiłbym o podanie cen jeżeli ktoś kojarzy ile kosztują(2 sekcje widły + łyżka)Warto dawać 10 tys zamiast 5 za tura markowego ? Myślałem jeszcze nad 3b z Hydrametu ,At-5 z Hydrometu , ł-107 z agromaszu... tylko wszystko wyjdzie pewnie ponad 10 tys. Polecicie jeszcze coś innego ? Może jakieś namiary na konkretnego dilera u którego można kupić coś dobrego w lepszej cenie niż na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

Witam! ja nabyłem w tym roku tur na mf 255 3-sekcyjny kosztował mnie 6 tys. zł widły+łyżka montaż oczywiście własny, z 2-sekcyjny chciał 5200 zł firma jakaś spod kalisza (dowóz miałem gratis) już dokładnie nie pamiętam pamiętam nazwę i numer telefonu mogę znaleźć pracowałem jeden sezon jak narazie bez zarzutu jak chcesz namiary to daj znać będe szukał

Edytowano przez noris2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert69    0

Witajcie,

Od jakiegoś czasu przymierzam się pod zakup tura.Trochę myślałem nad ładowarką ale nie wykorzystałbym jej możliwości. Zdecydowałem się na coś 2 sekcyjnego . W mojej okolicy mam dostęp do turów z firmy Wol-met z okolic Rawicza.Dzisiaj oglądałem u znajomego tura 1(2 sekcje) zamontowanego na 330. Ogólnie wygląda na dosyć mocnego chociaż konstrukcyjnie jest to standardowy tur bez żadnych wodotrysków. Znajomy ma go od wiosny więc nie może powiedzieć za dużo o niezawodności .Czy ktoś posiada taki tur ? Jakieś opinie? Pracy raczej dużo nie będzie miał głównie obornik i odśnieżanie + jakieś inne pierdoły. Druga moja prośba do Was to jakieś inne propozycje bardziej sprawdzonych turów . Prosiłbym o podanie cen jeżeli ktoś kojarzy ile kosztują(2 sekcje widły + łyżka)Warto dawać 10 tys zamiast 5 za tura markowego ? Myślałem jeszcze nad 3b z Hydrametu ,At-5 z Hydrometu , ł-107 z agromaszu... tylko wszystko wyjdzie pewnie ponad 10 tys. Polecicie jeszcze coś innego ? Może jakieś namiary na konkretnego dilera u którego można kupić coś dobrego w lepszej cenie niż na allegro.

 

Bierz z Hydrametu, sprawdzone ładowacze. W tamtym roku kupiłem w ROLTECHu Hydrauliczny 2-sekcyjny z łyżką i widłami do obornika za 6000zł. Myślę, że ceny znacznie się nie zmieniły od tamtego roku. Jak coś to dam Ci namiary na firmę, bo nie wiem czy tu na forum można podawać dane firm...Pisz na priv do mnie jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Witajcie,

Od jakiegoś czasu przymierzam się pod zakup tura.Trochę myślałem nad ładowarką ale nie wykorzystałbym jej możliwości. Zdecydowałem się na coś 2 sekcyjnego . W mojej okolicy mam dostęp do turów z firmy Wol-met z okolic Rawicza.Dzisiaj oglądałem u znajomego tura 1(2 sekcje) zamontowanego na 330. Ogólnie wygląda na dosyć mocnego chociaż konstrukcyjnie jest to standardowy tur bez żadnych wodotrysków. Znajomy ma go od wiosny więc nie może powiedzieć za dużo o niezawodności .Czy ktoś posiada taki tur ? Jakieś opinie? Pracy raczej dużo nie będzie miał głównie obornik i odśnieżanie + jakieś inne pierdoły. Druga moja prośba do Was to jakieś inne propozycje bardziej sprawdzonych turów . Prosiłbym o podanie cen jeżeli ktoś kojarzy ile kosztują(2 sekcje widły + łyżka)Warto dawać 10 tys zamiast 5 za tura markowego ? Myślałem jeszcze nad 3b z Hydrametu ,At-5 z Hydrometu , ł-107 z agromaszu... tylko wszystko wyjdzie pewnie ponad 10 tys. Polecicie jeszcze coś innego ? Może jakieś namiary na konkretnego dilera u którego można kupić coś dobrego w lepszej cenie niż na allegro.

jeśli masz mało pracy tym turem to nie ma sensu wywalać 10-12 tyś lepiej na to konto kupić rzemieślniczy a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na wspomaganie kierownicy i przednie koła balonowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Czy ktoś z forum ma tur firmy Wol-Met? Jakieś opinie na temat produktów tej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Dołączam sie do pytania ...zastanawiam sie nad zakupem do C360 tura z Wol-Met - czy ktos cos moze powiedziec nt. jakosci tych turów ???

 

http://allegro.pl/no...2260969670.html

 

Odpowiednik z Hydrametu kosztuje 7400zl bez joysticka (za joystick dopłata 1400zl):

http://allegro.pl/tur-3b-ladowacz-czolowy-hydramet-c-360-zetor-mf-i2263504033.html

 

Wiec roznica jest duża.

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Zamowilismy tego Tura z Wol-Metu 3 sekcyjnego z joystickiem do C360 (6500zl bez lyzki). Przyjechal - z 10 dniowym opoznieniem. Okazał sie być bardzo kiepsko wykonany - oglądał go ojciec , bo mnie wtedy nie było - mowil ze caly do malowania, bo nie bylo miejsca bez rys na NOWYM wyrobie, lakier generalnie slaby, niektore spoiny bardzo nieladne i nawet nie przetopione. W porównaniu do TUR3b z Hydrametu podobno ciensze silowniki (a rzekomo i tak byly "wzmocnione"). Podziekowalismy za niego i odjechal spowrotem. Stracony czas oczekiwania. Takze zapewne skonczy sie na sprawdzonym Hydramecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK77    0

WIDZIALEM OSOBISCIE WOLMET I HYDRAMET MYSLE ZE WOLMET JEST DUZO LEPSZY ROZNICE WIDAC NAWET NA ZDJECIACH KTORE KOLEGA PRZEDSTAWIL ,SPAWY NIE SA NAJGORSZE CHOC TU FIRMA MOGLA BY SIE TROSZKE POSTARAC ALE W POROWNANIU DO TYCH TUROW ZA 5000 ZL Z TRANSPORTEM TO SA REWELACYJNE, MALOWANIE TU KOLEGA MA TROCHE RACJI NAJGORZEJ W ZAKAMARKACH ALE CZY TO SAMOCHOD? SILOWNIKI SA WZMACNIANE PRZY RAMIE GLOWNEJ A DO PRZECHYLU EURO NIE MA TAKIEJ POTRZEBY. WOLMET MASYWNIEJSZA RAMA ,WYSOKOSC PODNOSZENIA 320CM (GIZYCKO 270CM) , MOZLIWOSC SZYBKIEGO ODPIECIA RAMY NO I OCZYWISCIE CENA, KOLEGA KUPIL Z WOLMETU POL ROKU TEMU EURO-RAMKE Z WOLMETU I JEST BARDZO ZADOWOLONY, POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Witajcie . Po prawie rocznym leżakowaniu tura wreszcie nadszedł czas na montaż. Mam kilka pytań...

1. Jak macie przeprowadzone przewody pod ramą? U mnie są takie okrągłe 3 tulejki tak na oko fi 40 które są nieciekawie przyspawane tak że średnio pasują mi węże w dodatku mają dosyć ostre brzegi. Zastanawiałem się czy tego nie odciąć i przymocowac uchyty do rur hydraulicznych 1/2 cala ale tak żeby przewody mimo wszystko mogły się delikatnie przesuwać.

2. Mam rozdzielacz 2 sekcyjny pod joya z galtechu i nie bardzo mogę rozgryźć gdzie jest zasilanie a gdzie powrót a żadnej instrukcji co jest co nie dostałem. Z jedenej strony jest zawór przelewowy więc może jest jakaś różnica w podłączeniu. Wydaje mi się że powinno być jak na zdjęciu na dole ...ale gdyby ktoś mógł ptwierdzić.

3 Gdzie macie założone joystiki?Tak zastanawiałem się nad dokręceniem go do boku do błotnika na jakiejś blasze 10mm tak żeby to wzmocnić i go odsunąć od brzegu .Dodatkowo jakaś blacha z drugiej strony.

4 .Czy do zamocowania Joya trzeba zdjąć te metalowe tulejki tak jak tutaj na zdjęciu od przodu

 

9835392900_1333318897.jpg

 

5 Czy ustawialiście ciśnienie po złożeniu wszystkiego do kupy ?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli chodzi o podłączenie to schemat jest prawidłowy. Zasilanie od strony zaworu bezpieczeństwa/ciśnieniowego.

Na tym zaworze powinno być wybite na jakie ciśnienie jest rozdzielacz ustawiony, domyślnie jest ustawiany chyba na 160atm- i takie ciśnienie wystarczy w MF

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

A podpowie ktoś jakie są gwinty w korkach . W agromie powiedzieli mi że jest to 9/16 UNF a nie zwykłe 9/16 ? Ktoś potwierdzi ? Patrzyłem w katalogu ale poza numerami katalogowymi nic nie ma . Pozdrawiam Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

UNF jest to gwint gdzie masz przygotowany stożek pod oring. Ja w swoim mam wkręcone nyple a jako uszczelnienie są zamontowane chyba podkładki miedziane. Najlepiej zabierz rozdzielacz i węże ze sobą i dopasuj konkretne złączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Witam , dzięki za odpowiedź. Mam prośbę, czy ktoś posiada instrukcję montażu tego rozdzielacza z joystikiem , chodzi mi konkretnie o ustalenie pozycji neutralnej tak żeby żaden zawór nie działał. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę "uzbroić" swojego MF255 w tura. Do wyboru mam 2 firmy, Hydramet z Giżycka i prywaciarski od pana Sałaja. Cena firmowego to 10,5 tys. + chwytak do bel, a prywatnego to 9,8 tys. już z chwytakiem. Widziałem te dwa ładowacze i na oko wyglądają dobrze, firmowy jest lepiej pomalowany i spawy trochę ładniejsze.

Czy ktoś z forum posiada tura od pana J. Sałaja z Białegostoku? Jak z jego trwałością? Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamwiol    0

Witam . jak sprawuja sie wasze tury z firmy wol-met? nic sie z nimi nie dzieje to znaczy nie pekaja nie krzywia sie i nie wiginaja? i czy na kazdym takim sprzecie znajduje sie logo tej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja od lata mam ich tura jednosekcyjnego na c-330. Załadowałem nim 50 ton wapna, rozładowywałem nim też big-bagi 500kg (bez problemów podnosi przy 800 obr/min i górnym położeniu siłowników) poza tym jakieś drobne prace przy gospodarstwie i jak na razie nic mu się nie stało. Biorąc pod uwagę, że zapłaciłem za niego 3100zł to jestem bardzo zadowolony :rolleyes: Swojego zamawiałem u nich w firmie i z tego co widziałem wszystkie miały wymalowane logo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamwiol    0

lukejro a moze masz namiary na ta ich firme jakis numer tel. ? tak zeby bez posrednikow bo to zdziercy wszyscy sa !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xQba_95    0

Odkopie troszkę temat. Chciałbym zamówić ramkę + słupki z wolmetu i przełożyć swojego tura z c360 3p do 3512;) Poratuje ktoś wymiarami? jaka jest jest szerokość wewnatrz słupków? ile jest od mocowania siłownika na słupku do srodkowego otworu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj