solek01

zioła

Polecane posty

solek01    208

Czy ktos z was uprawia ziola? Interesuje mnie melisa, a mianowicie jakie naklady finansowe na uprawe, technologia uprawy, czy sa jakies SOR chwastobojcze. Plon z ha i cena w skupie. Ewentualnie jakies info o innych ziolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

mój wujek uprawiam melisę, nakłady duże nie mozna jej pryskać tylko siekać <_< kopał kopaczką starą melisę,zbierał i sadził w rządki nową na nowym polu co 3 lata,o plonie nie wiem ale trzeba ją dać do tunelu póżniej na suszarnię i z szuszarni jeszcze na coś ale nie pamiętam i na końcu wpakować do worków, jeszcze kosi się ja kosiarką a zbiera przyczepą samozbierajacą ,trzeba mieć kozły żeby gdzieś ją dać ,więc jest kupe roboty :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Konopia indyjska nie potrzebuje dużo wkładu finansowego tylko musisz szklarnie skołować i suszyć a jaki popyt na to jest tylko nie chwalił bym się sąsiadom i nie wypalał jej bo potem cała wieś by widziała smerfy itp :P a z tą melisą to trochę roboty jest ale jak byś się za to porządnie zabrał i finanse byś miał też niezłe na rozkręcenie interesu to czemu nie :D


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

ostatnio w Bieszczadach Straż graniczna zlikwidowała plantacje konopi a uprawiał ja jak dobrze pamiętam 66 letni emeryt na polanie tak wiec nie aż tak bardzo nakładowa i pracochłonna <_< co do melisy to tak wiem co nieco słyszałem że trzeba to siekać (ciężko by było). A nie orientujecie się ile ton z ha można uzyskać i ile płacą za kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunio1997    1

nasze gospodarstwo od 19 lat zajmuje się produkcją zielarską (przede wszystkim tymianek cząber szałwia) ale mieliśmy również melisę. moim zdaniem tymianek jest rośliną lepszą w uprawie i nie jest tak wymagający jak melisa... melisa to "panienka" trzeba wiedzieć jak z nią postępować bo inaczej zrobi sie czarna i nikt nam jej nie kupi...jesli chodzi o kozły to nie polecam na nie kłaść melisy bo zgnije... to nie tymianek!! najlepiej lekko przewiędniętą kłaść na suszarnię komorową przystosowaną do suszenia ziół. a i jeszcze jedna bardzo ważna rzecz... ! NIE DEPTAĆ ANI NIE ŚCISKAĆ JEJ MOCNO zbierać najlepiej ręcznie widłami na przyczepę. w razie czego służę pomocą :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

W naszym gospodarstwie też sieje się zioła :) W tym roku mieliśmy co prawda tylko koper włoski na nasiona i kminek, ale w poprzednich latach były takie zioła jak szałwia, tymianek, lubczyk. Wiadomo, że tego siać się nie cały czas, dlatego ze względu na płodozmian było trzeba trochę przystopować.

No i wiadomo trzeba nastawić gospodarstwo na taka produkcję: nawadnianie, suszarnie, czyszczalnia. No ale w zamian jaki piękny zapach się unosi w magazynach np tymianku :D

Pozdrawiam wszystkich zielarzy z AF ; D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panol    1

Czy ktos z panstwa zajmowal sie uprawa babki lancetowatej? Mamy gospodarstwo na Ukrainie, przy polskiej granicy...i wlasnie organizujemy suszarnie 100m. Zeby ja wykorzystac w okresie letnim na jesieni chcemy suszyc kasztany chcielibysmy zajac sie uprawa babki. Posialismy dwa lata temu na probe  i bardzo dobrze porosla wiec moze warto, tym bardziej ze jest tutaj zbyt na nia.

 

Ale pytania....czy sa jakies herbicydy..., nawet w Polsce niedozwolone ale ktore dzialaja na chwasty a nie na babke (poza jednolisciennymi oczywiscie)? Czy moze wiecie czy ktos suszy na tasmowce babke? U nas bedzie binowska poki co, ale ciekawi nas na przyszlosc...bo jest bardzo wydajna.

 

Fajnie by bylo jakby ktos sie odezwal bo bezskutecznie szukalem jakichs wypowiedzi na temat uprawy babki.

 

Dzieki i pozdrawiam, Leszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Chodzi mi oto gdzie sprzedajesz i czym go czyścisz, bo sam myślałem żebygo siać i czyścić go wialną,ale musiałbym zdjąć z niej łopatki tak,aby nie dawała wiatru. 

PS.Jeśli masz taką czyszczalnie możesz zrobić jej zdjęcie?

Edytowano przez Tomekronik11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dubne    0

Zbieram koszyczki kombajnem do rumianku, wiec problem mam z głowy a sprzedaje za granice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj