Skocz do zawartości
marcinus

Ciągnik na 8 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamyk514    0
Mi sie wydaje że spokojnie starczył by ursus C360

Po co kupować 360 jak zetor 5211 ma podobne spalanie a komfort 100razy lepszy

Wiadomość z agroFakt.pl

DJBOMBA12    10

marcinus mówię ci kup zetorka 5011 albo 5211 do remontu najpierw pomalujesz później trochę więcej kasy będziesz miał to wyremontujesz silnik i tak dalej

Edytowano przez Balzak
Ortografia!!!+ Literówki

Kamyk514    0
marcinus mówie ci kup zetorka 5011 albo 5211 do remontu najpierw pomalujesz puźniej troche wiencej kasy bedziesz miał to wyremontujesz silnik i tak dalej

Taka opcja jest dobra jak jesteś mechanikiem weś zapłać za cały remont mechanikowi lub w firmie

Ja kupiłem 360 za 6tyś ale ojciec sam wszystko zrobił

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Po co kupować 360 jak zetor 5211 ma podobne spalanie a komfort 100razy lepszy

Z tym komfortem to nie ma co przesadzać, 8 ha to dla c 360 czy podobnych ciągników najwyżej 100 godzin rocznie, także da się wytrzymać. Jak się ma pieniądze to Zetora, ale jak z kasą cienko to lepiej c 360 w dobrym stanie niż zajechanego Zetora.

DJBOMBA12    10
Taka opcja jest dobra jak jesteś mechanikiem weś zapłać za cały remont mechanikowi lub w firmie

Ja kupiłem 360 za 6tyś ale ojciec sam wszystko zrobił

no dobr ale jak znasz dobże tego kto ma ci robić to nawet da troche upustu

Cichy007    0

A może coś z żetorów ale np. 4911 też powinien być lepszy z komfortem od c360 a cena poobna za 15 już powinneś kupić.

abuk14    1
ja bym wolal te 5 tys wlozyc i miec lepszy komfort

Właśnie. Zerwę kasę z mojego drzewa i mam 5000 zł.

Przecież takich pieniędzy nie weźmiesz tak sobie. A poza tym na 8 ha nie ma dużo roboty i te 100 mth możesz probić w troszke gorzszym komforcienp. w C-330.

miko    0

Też polecam c-360 3p ale nie wiem na czym to polega, że mój miał 8 tys mtg ponad 2500 tys mtg po remoncie i śmigał z 3 skibami i kolczatką a wujka miał 200 mtg po remoncie i nie idzie mu w 3 skibach. Oraliśmy na tym samym polu. Mimo wszystko 3p może mieć na razie maszyny od c-330*głównie chodzi o pług a c-360 to już powinny być 3 skiby) a kupiłbyś tylko jakiś większy agregat, około 2,1 m

Piotras    2

360 3p spokojnie sobie radzi z 3 pługiem. Na 8 ha to lepiej dobra 360 3p lub z zwykłym silnikiem niż zetora do remontu. Dużo i tak nie będzie używał go aż tak na 8 ha.

Kamyk514    0
360 3p spokojnie sobie radzi z 3 pługiem. Na 8 ha to lepiej dobra 360 3p lub z zwykłym silnikiem niż zetora do remontu. Dużo i tak nie będzie używał go aż tak na 8 ha.

W cenie dobrego zetora 5211 kupisz 3p nawet z turem

Power    1

Moim zdaniem lepiej oplacal bys sie zetor 7211 (maszyn nie trzeba zmieniac) a lepszy komfort pracy wiekszy nie polecam

Kamyk514    0
Moim zdaniem lepiej oplacal bys sie zetor 7211 (maszyn nie trzeba zmieniac) a lepszy komfort pracy wiekszy nie polecam

A przeczytałeś pierwszy post? Piesze ze ma Ursusa c330 do zetora 7211 musi wszystkie maszyny wymienić

<---200post

Ferdek07    62

Te c 330 zostanie w gospodarstwie?> czy m być sprzedane i na to konto większy ciągnik? Bo jak by zostało to i o jakiegoś jumza lub mtz można się pokusić do pola, jeśli nie to tylko zetor 3 cyl lub mały mf.

Nie piszesz czy masz łąki co chodujesz, bo jeśli to tylko 8 ha ornego to i ciapek spokojnie sobie poradzi tylko do ciapka potrzeba czasu! a z tym już gorzej

marcinus    2

w tym roku zaczołem uprawiać rzepak a tak to sieje przenice jenczmień tylko w małych ilosciach a traktor przydał by się lepszy

a capka zostawie jestem poczontkujący rolnik

kluch369    9

piszecie o tym zetorze że ma taki komfort pracy,a na co mu aż taki komfort. Przecież 10ha dziennie nie musi obrabiać, a w 360 się nie siedzi na pineskach...

Kamyk514    0
jak kupie zetora 5211 to pociągnie on agregat scierniskowy i pług 3 skibowy ?

Ag Uprawowy(kultywator) 2,2m pług 3 skibowy będzie sobie radzić świetnie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Organista3303p
      Witam mam zamiar zmodyfikować moje 20 ha gospodarstwo moim celem jest zakup ciągnika.
      Traktor do tej chwili jaki miałem to był zetor 5211 i ciapek mojego taty. Ziemie mamy od 3 do 6 klasy. Traktor ma pełnić role ciągnika głównego. Moje środki na zakup ciągnika wynoszą 50 tyś. Z góry dziękuje na podane mi wszystkie odpowiedzi.
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
    • Przez piotrc330
      Dzień dobry jaki ciągnik wybrać na ten areał cena do 120tyś. Ciągnik ma być prosty, mało awaryjny , oszczedny wmiare komfortowy . Do lekich prac bedzie 330 . Bez przesadnej elektorniki , łatwy w serwisowaniu , moc 90-115km
    • Przez Maikel1987
      Witajcie może mi ktoś doradzi czy lepiej na taki areal , czy lepiej mf255 czy c360 3p ? Co jest lepszym wyborem ??