marcinus

Ciągnik na 8 ha

Polecane posty

Ja mam dylemat mam 8 ha i niewiem jaki ciągnik wybrać mam Ursus C-330 i C-328 przerobioną na 330. Chciałbym 30-stke sprzedać a kupić coś 4x4 koszt do 50 000 zł ciągnik z rocznikiem powyżej roku 1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Mateusz ja bym ci polecił Zetora 5245 lub 6245.

Edytowano przez krzysiek16m
post bez uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nawet podoba mi się ten zetor np 7245 tylko czy zetorki dóżo nie palą i na taki mały areał ciągniki kupuje się na 20 lub więcej lat czy on będzie dobry ?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Na 8ha to ten ciągnik jak zrobi 50mtg to będzie sukces. :lol: Kup jakiegoś Ursusa 3512 czy zetora 5211.

 

Farerek10014 zejdź na ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon213    0
Napisano (edytowany)

Pomóżcie mi jaki ciągnik doradzicie na 8 ha na razie mam c 330 ale planuje kupić większy

 

 

ursus c-360 albo ursus 912

Post bez uzasadnienia

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

szymon213 już kupiłem ze 2 lata mf255 mało pali i w sam raz wystarcza na muj areał poza tym nie musze wymieniac wszystkich maszyn od 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon645    2

ursus 914 , 1012 lub zetor 9245

 

Post bez uzasadnienia!!!!!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ciapek ci wystarczy bo po co kupywać ciągnik na 8 HA ja się pytam ?! wchodzisz w niepotrzebne koszta :D jak będziesz miał tak z 15-20 i będziesz potrzebował więcej mocy lepszego komfortu to wtedy kup a teraz ciapek ci wystarczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sium    0

Kup mf 255 ciagniczek mało pali a u mnie ma już zrobione 12000 mth po 24 latach pracy. :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wymyślają zetory czterocylindrowe na 8 ha to gościu nie zdąży kupować ropy bo to smoki na paliwo najlepiej jakąś 80 np ursus c-385,912 a w szczególności to 914

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

lepiej kupić coś większego a starszego, np 385, zabezpieczysz sobie nic ewentualne koszty na przyszłość, jakbyś chciał się rozwijać.

Wiem, bo sam jestem w sytuacji, że 15 lat temu kupiliśmy 3512, kasa była, można było nawet mtz-a kupić, to nie, bo nie będzie miał co robić, a teraz jak jest potrzeba kupna prasy zwijajacej, a nie ma kasy na drugi ciągnik to jest lipa i to poważna. więc kupuj coś większego, jak możesz, ursusy będą jezdziły do końca świata i jeden dzień dlużej ;)


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

według mnie na 8ha nic większego niz MF255, lub Zetor 5211 nie potrzeba, u nas 15ha do zeszłego roku obrabiała tylko c-330m, dopiero w 2011r. dokupiliśmy c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon645    2

Ursus 902 był by najlepszym rozwiązaniem, dlatego że częsci są tanie i zawsze dostaniesz a pozatym mało pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

nie powiesz mi chyba że U-902 spali mniej niż MF255???

a co do kwestii części to nie wydaje mi się że trudniej będzie dostać części do Zetor/MF

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majtek53    48

według mnie najlepszy był by Ursus 4512. Pod względem oszczędności no i moc podobna do C-360, nowszy rocznik i wspomaganie tylko cena trochę zawyżona ale myślę że można już je kupić 35000 zł i to w niezłym stanie.


Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Popieram przedmówcę, 4512 to fajny ciągnik. Droższy od C-385 ale też młodszy i mniej wypracowany. Silnik Perkinsa więc oszczędny, części łatwo dostępne. Na 8ha jak znalazł. Z tego co się orientuję to i za 30tysi kupisz takiego. Wyjdź z założenia że i tak w każdym kupionym trzeba coś poprawić więc po co przepłacać.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

Ja mam 9 ha i Ursusa c-330 oraz Ursusa c-360. Czy opłaca się zmienić 60-tkę na coś innego. Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Was to chyba pogrzało,na 8ha 80 konny ciągnik. :blink: Na taki areał to Ursus 3512 Zetor 5211 nie mają co robić a co dopiero 912.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj