marcinus

Ciągnik na 8 ha

Polecane posty

Kamyk514    2
Mi sie wydaje że spokojnie starczył by ursus C360

Po co kupować 360 jak zetor 5211 ma podobne spalanie a komfort 100razy lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Słusznie może lepiej iść na komfort.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

marcinus mówię ci kup zetorka 5011 albo 5211 do remontu najpierw pomalujesz później trochę więcej kasy będziesz miał to wyremontujesz silnik i tak dalej

Edytowano przez Balzak
Ortografia!!!+ Literówki

W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
marcinus mówie ci kup zetorka 5011 albo 5211 do remontu najpierw pomalujesz puźniej troche wiencej kasy bedziesz miał to wyremontujesz silnik i tak dalej

Taka opcja jest dobra jak jesteś mechanikiem weś zapłać za cały remont mechanikowi lub w firmie

Ja kupiłem 360 za 6tyś ale ojciec sam wszystko zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Po co kupować 360 jak zetor 5211 ma podobne spalanie a komfort 100razy lepszy

Z tym komfortem to nie ma co przesadzać, 8 ha to dla c 360 czy podobnych ciągników najwyżej 100 godzin rocznie, także da się wytrzymać. Jak się ma pieniądze to Zetora, ale jak z kasą cienko to lepiej c 360 w dobrym stanie niż zajechanego Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
Taka opcja jest dobra jak jesteś mechanikiem weś zapłać za cały remont mechanikowi lub w firmie

Ja kupiłem 360 za 6tyś ale ojciec sam wszystko zrobił

no dobr ale jak znasz dobże tego kto ma ci robić to nawet da troche upustu


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

A może coś z żetorów ale np. 4911 też powinien być lepszy z komfortem od c360 a cena poobna za 15 już powinneś kupić.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
ja bym wolal te 5 tys wlozyc i miec lepszy komfort

Właśnie. Zerwę kasę z mojego drzewa i mam 5000 zł.

Przecież takich pieniędzy nie weźmiesz tak sobie. A poza tym na 8 ha nie ma dużo roboty i te 100 mth możesz probić w troszke gorzszym komforcienp. w C-330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Też polecam c-360 3p ale nie wiem na czym to polega, że mój miał 8 tys mtg ponad 2500 tys mtg po remoncie i śmigał z 3 skibami i kolczatką a wujka miał 200 mtg po remoncie i nie idzie mu w 3 skibach. Oraliśmy na tym samym polu. Mimo wszystko 3p może mieć na razie maszyny od c-330*głównie chodzi o pług a c-360 to już powinny być 3 skiby) a kupiłbyś tylko jakiś większy agregat, około 2,1 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

360 3p spokojnie sobie radzi z 3 pługiem. Na 8 ha to lepiej dobra 360 3p lub z zwykłym silnikiem niż zetora do remontu. Dużo i tak nie będzie używał go aż tak na 8 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
360 3p spokojnie sobie radzi z 3 pługiem. Na 8 ha to lepiej dobra 360 3p lub z zwykłym silnikiem niż zetora do remontu. Dużo i tak nie będzie używał go aż tak na 8 ha.

W cenie dobrego zetora 5211 kupisz 3p nawet z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

Moim zdaniem lepiej oplacal bys sie zetor 7211 (maszyn nie trzeba zmieniac) a lepszy komfort pracy wiekszy nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Moim zdaniem lepiej oplacal bys sie zetor 7211 (maszyn nie trzeba zmieniac) a lepszy komfort pracy wiekszy nie polecam

A przeczytałeś pierwszy post? Piesze ze ma Ursusa c330 do zetora 7211 musi wszystkie maszyny wymienić

 

<---200post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Te c 330 zostanie w gospodarstwie?> czy m być sprzedane i na to konto większy ciągnik? Bo jak by zostało to i o jakiegoś jumza lub mtz można się pokusić do pola, jeśli nie to tylko zetor 3 cyl lub mały mf.

Nie piszesz czy masz łąki co chodujesz, bo jeśli to tylko 8 ha ornego to i ciapek spokojnie sobie poradzi tylko do ciapka potrzeba czasu! a z tym już gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

w tym roku zaczołem uprawiać rzepak a tak to sieje przenice jenczmień tylko w małych ilosciach a traktor przydał by się lepszy

a capka zostawie jestem poczontkujący rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

piszecie o tym zetorze że ma taki komfort pracy,a na co mu aż taki komfort. Przecież 10ha dziennie nie musi obrabiać, a w 360 się nie siedzi na pineskach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
jak kupie zetora 5211 to pociągnie on agregat scierniskowy i pług 3 skibowy ?

Ag Uprawowy(kultywator) 2,2m pług 3 skibowy będzie sobie radzić świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj