marcinus

Ciągnik na 8 ha

Polecane posty

Danex89    16

Moim zdaniem idealny na taki areal bylby U2812, bedzie chodzil z maszynami od 30tki i przy tym nie bedzie katowany, wiekszego chyba nie ma sensu, no chyba ze w planach jest zwiekszenie arealu

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na 8 ha to coś do 50 KM, może mf 255? Większego nie ma sensu, trzeba by wymienić maszyny, a mf pracuje z tymi samymi maszynami co ciapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1

jeżeli miałeś c-330 to również poleciłbym u 2812 (będzie dobrze współpracował ze sprzętem który masz do trzydziestki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Pomiędzy zetorem 5211 a Mf255 jest mała różnica mocy ale bym wolał zetorka lepszy komfort pracy. Maszyny można przecież wymienić w firmach handlujących maszynami rolniczymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

ursus 2812 w zupełności wystarczy. komfort pracy jest lepszy niż w 330 i nie spali tyle ropy co te zetory ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
pomużcie mi jaki ciągnik doradzicie na 8 ha narazie mam c 330 ale planuje kupić większy

moze c 360 mam i jestem zadowolony zwrotny prosty w obsludze i tani w eksploatacji a co do u 2812 to moze mf 255 ja uwzam ze byłby lepszy od 2812 u mnie w okolicy jeżdzi takich kilka i uzytkownicy są zadowolini


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Mf255 na luzie starczy na 8ha u mnie kolega ma na 10ha MF'a i mówi że większy mu nie potrzebny w sam raz ;]

 

jeden gościu ma 24ha i obrabia to c-330 :)


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Nie no za 15 tys to MF nie znajdziesz w dobrym stanie ;/ C-360 lub C-355 prędzej ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
chyba jednak c 360 kupie jeszcze sie zastanowie ale dzięki za odpowiedzi

nie rdze ci wolał bym kupić zetorka 5211 ze wspomaganiem. Też 3 cylindrowy ale zato komfort pracy jest lepszy nawet możesz wziąśc jakiegos do remontu wsdadzisz 3 albo z jakieś 4 tysiące i masz traktor ful wypas!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

http://www.allegro.pl/item257794784_zetor_5711_z_turem.html bez kabiny ale jest tur i wspomaganie podobny do C360

http://www.allegro.pl/item258584574_zetor_5011_1984r_.html mały remont mu wystarczy

http://www.allegro.pl/item259180970_zetor_..._prod_1984.html tez fajny dołozysz troche i takiego masz !!!!! i też mały remont mu nie zaszkodzi


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Mi sie wydaje że spokojnie starczył by ursus C360


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj