marcinus

Ciągnik na 8 ha

Polecane posty

Ursusc385    1565

Farmtrac 675 DT fajny zwrotny traktorek, mało pali, skrzynia z rewersem z kasą na pewno się wyrobisz i nawet powinno pare groszy zostać ;)

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

przecież pisze że ma być oszczędny... Najlepiej coś z silnikiem Perkinsa... Jakiś Farmtrac albo Ursus... A wy mu podajecie Belarusy... Od kiedy one są oszczędne ? Może jak ktoś ma sporo ha to mu sie zwróci ale nie na 8ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombelt7030    1

u nas na wsi jeden teraz przyprowadzil belarusa 820 ładnie mu to chodzi a jak w nim jest z awaryjnością a jak w farmtrac 675 dt bo do czystach pracyje 3p i silnik perkinsa jest bezawaryjny ale mam 4 ha torfu i nieidzie tego zaorać tak mokro więc chcę kupić coś więkdzego i trochę zadzierżawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy wie że perkins mniej spali B) Więc jak ci wcześniej radziłem bierz Farmtrac'a dobrze na tym wyjdziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@rafal4610 Chyba czytasz jeden temat a piszesz w drugim :rolleyes: Po pierwsze autor nic nie pisał, że ma być na perkinsie. Po drugie nie podał konkretnych marek. Po trzecie Belarusy są akurat oszczędne może nie tak jak perkinsy ale jest mała różnica - wiem z praktyki nie z teorii. ;) Podsumowując Twój post nic nie wnosi i nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Dziękuję dobranoc!

Edytowano przez Kamillo0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Tak się zastanawiam czy na 8 ha opłaca się kupować nowy ciągnik ? Będziesz w stanie go spłacić ? Z 8 ha to zbyt dużych dochodów nie ma

 

Nie lepiej kupić używany ? np. zetora 7245 ? na 8 ha będzie wystarczający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

7245 na 8 ha wystarczający? :blink: Przecież on tam będzie więcej stał niż robił. Ja do niedawna 20 ha obrabiałem samym Ursusem C-360 i sporo czasu stał w garażu. osobiście na 8 ha kupiłbym 60-tkę albo coś podobnego bo wydać 115 tysi na maszynę to każdy potrafi ale dobrze wydać, żeby to się szybko zwróciło i nie marnowało to już jest sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Czytaj

ale mam 4 ha torfu i nieidzie tego zaorać tak mokro więc chcę kupić coś więkdzego i trochę zadzierżawic

 

Skoro 3p nie daje rady tego obrobić to potrzebny 4x4 czyli taki 7245 byłby w sam raz, mocniejszy od 3p i 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombelt7030    1

po waszych pochodniach docodze do tego że chyba kupię zetor 5245 3 cylindry 4x4 47km wystarczy a ile wy macie HA I JAKIE MACIE CIĄGNIKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Założyciel tematu chyba się nudzi i założył taki temat, a reszta forumowiczów to chyba znają się na sarkaźmie i Wasze odpowiedzi właśnie w takim stylu były.

 

8ha i nowy ciągnik za 115 tyś. ???????????????????????????????????

Kto go spłaci i z czego ??

 

Głupi temat i głupie odpowiedzi, na nabijanie postów.

 

8ha ??

6 godzin talerzówki, 8 godzin orki, 4 godziny bronowania, 6 godzin siewu, trochę oprysków i nawozów, trochę na zwózkę w żniwa a pozostałe 8700 godzin w ciągu roku będzie stał w stodole.

 

Po co w ogóle zakładać takie tematy, skoro nie mają żadnego sensu ?

 

A tak, żeby napisać na temat to dołóż trochę i kup sobie Case Quadtrac STX 530 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

A ja na twoim miejscu to bym sobie jeszcze z hektar ziemi dokupił :)

za pare lat jeszcze z 1.30ha póżniej brał byś dopłaty można by wtedy pomyśleć ale zastanawiam się czy takie czasy już nie mineły


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@dyczko0 A Twoja wypowiedź to pewnie nie sarkazm?

Zapomniałem o tym torfie... Więc of course 4x4 ale bez przesady nie jakiś nowy albo używany za 80-100 kawałków. Moc 50-70 KM To będzie raczej Ciągnik główny i pomocniczy więc musi zarówno mało palić jak i radzić sobie w polu. Osobiście proponowałbym 6245 62 KM to już dużo jak na 8 ha Ma już co prawda 4 garki ale myślę, że w orce spali tyle samo co 5245 bo będzie miał lżej oczywiście zależy co do niego zapniesz, takowy sprzęt złapiesz w dobrym stanie za 30-35 kawałków chyba, że chcesz coś nowszego to wykładaj kasę na stół. Jeśli myślisz o rozwoju to w przyszłości możesz kupić do niego tura i będzie jako Ciągnik pomocniczy w większym gospodarstwie.

Edytowano przez Kamillo0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

@rafal4610 Chyba czytasz jeden temat a piszesz w drugim :rolleyes: Po pierwsze autor nic nie pisał, że ma być na perkinsie. Po drugie nie podał konkretnych marek. Po trzecie Belarusy są akurat oszczędne może nie tak jak perkinsy ale jest mała różnica - wiem z praktyki nie z teorii. ;) Podsumowując Twój post nic nie wnosi i nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Dziękuję dobranoc!

napisał że oszczędny i ja to powtórzyłem... A jaki znasz oszczędniejszy silnik niż Perkins ? I napisałem "bierz coś z silnikiem Perkinsa" i podałem marki jakie mają ten silnik... Co do belarusa to w okolicy jest kilka MTZ i właściciele mówią że palą jak głupie a silnik to przecież ten sam co w Belarusie 820... Wiem że to silniki nie do zajechania i silne ale swoje spalą... Na 8ha to tylko jakiś mały traktor albo Perkins... Ja na miejscu autora tematu nie pchał bym sie w nowy traktor tylko kupił jakąś używke 4x4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

jakby Perkins był taki oszczędny to by każdy kupował ciągniki wyposażone w silnik Perkinsa. ;) Według mnie s to małe ilości i to jest stereotyp. Jakby zrobił porządny test kilku ciągników z tą samą maszyną na takim samym gruncie to by pewnie spalanie wyszło bardzo podobne. Nie wiem czy w MTZ i Belarus to ten sam silnik ale myślę, że coś się raczej zmieniło przez te kilkanaście lat. Ja znam Belarusy które są oszczędne ale możliwe, że każdy jest inny. Robione w poniedziałki na kacu wychodzą gorzej :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Kilka lat w stecz 3p obrabiałem około 30 ha a tutaj na 8 chcesz większy ciągnik :lol: 82 konnym to ja aktualnie obrabiam 50 ha i się jakoś wyrabiam a sieje warzywa, rzepak, buraki, pszenice i troche ziół ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
check    0

Jak ktoś pracuje na etacie dużo zarabia a gospodarkę traktuje jako hobby to dlaczego miał by sobie nie kupić dużego ciągnika? :blink:

Jest to jakaś inwestycja w niepewnych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

John Deree 5070M kosztuje 102 netto z klimą i to ci wystarczy

To napisz gdzie tyle kosztuje.5070m compact (podstawowa wersja)cena 27714euro netto to po dzisiejszym kursie euro 119 tys zł netto ,klima to dopłata około 6 tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

Ja bym ci polecił, FARMTRAC 670 albo FARMTRAC 670 dt. potem możesz zakładać tur .

Edytowano przez krzysiek16m
post bez uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer2    0

Ja bym polecił Farmtrac'a 675DT o mocy 74 km za tą kasę napewno kupisz nówkę ;)

 

no tak za 15 tyś, na pewno kupi nówkę Farmtraka czyś ty na głowę upadł???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@farmer2 Za 115 tysi a nie 15. Kupi nowego farmtraca ale na taki areał jest to szczyt lansu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer2    0

zwracam honor w takim razie

 

tak ze cztery lata temu jeździłem Farmtac-iem 555 4x4,na Słowacji muszę przyznać że to niezła maszynka była, skrzynia pełno-nawrotna, z przodu z tyłu hamulce, w kabinie można było spokojnie słuchać radia, ogólnie fajny ciągnik sprytny, też mi się marzy jakiś Farmtrac, może kiedyś coś używanego........ też mam małe gospodarstwo no więc nówka nie wchodzi w grę no bo kiedy on mi się zwróci??? musi być na razie stara 60-ka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj