marcinus

Ciągnik na 8 ha

Polecane posty

albusgd    0

Wg mnie Ursus 3512 ten areał to by sobie obrabiał ze spokojem i bez przemęczenia ;D


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117

JAk ma do wydania 50tys to moze zetor 3320 w nowej masce lub 4320:) 4x2 chyba mu wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5574

znam gościa co ponad 30 hektarów obrabia jedną 60-tką bo innego nie ma, i daje radę :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness    0

Witam,

Posiadam 8ha ornego , mam ciągniki MF 235 i Ursus c-328 . Lecz postanowiliśmy sprzedać "ciapka" ursus c-328 i kupić używany ciągnik do 37/8 tyś zł.

Myśleliśmy nad zetorem 5245 ? Dobry wybór ?

Edytowano przez Darkness

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117

Zetor 5245 duzo pali ale swoje potrafi zrobic w polu:) Ja bym polecał MF od 60 do 80km za takie pieniadze.

Zetor ma tylko ok 50km (zależy od wersji) Twój wybor:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Zetor dużo pali? No wiesz mówią, że C-360 też nie są ekonomiczne... Jest dużo zasłyszanych gdzieś opinii i tyle. Mój C-360 w prasie kostce pali 4litry na godzinę zegarową i myślę, że to nie jest wcale tak dużo.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117

Zetor dużo pali? No wiesz mówią, że C-360 też nie są ekonomiczne... Jest dużo zasłyszanych gdzieś opinii i tyle. Mój C-360 w prasie kostce pali 4litry na godzinę zegarową i myślę, że to nie jest wcale tak dużo.

Porównaj sobie dwa silniki 3p i 5211czy 5245 moc taka sama 47km czy w przypadku zetora te 45do 51km

zetor jest mniej ekonomiczny i mało zwrotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness    0

Kolego wyżej , a można konkretny model tak żeby miał 60km ?

 

Jednak zastaniawy się na 6245 , można kilka opini od was?

Edytowano przez Darkness

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

@mf362 wiadomo, że silniki Perkinsa słyną z oszczędności ale w porównaniu już do zwykłej C-360 ten Zetor 5245 nie wypada już chyba tak źle. Moc też porównywalna.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ile potrzebuje, to zwykła 80 jest, nie słyszałem jakoś żeby ktoś narzekał na jego spalanie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Witam.

Liczę na wszą pomoc w moim dylemacie.

 

Gospodarstwo się rozrasta i C-330m już czasami nie daje rady. Nowo zakupione ziemie są sapowate i gliniaste, a i zakupiony sprzęt jest za duży do trzydziestki. Potrzebuje ciągnika na jakieś 8-10 ha, ponieważ muszę to obrobić "po godzinach". Będzie on służył głównie do orki(4-5ha, pług 3x30cm grudziądzki), siewnika, kultywatora(13 zębów - 2 m), transportu. Co polecacie do tego typu prac. Trzydziestka oczywiście zostaje, bo prawie całą wiosnę chodzi z opryskiwaczem sadowniczym i będzie robić przy ziemniakach.

 

Niestety jak to często bywa mam mocno ograniczony budżet, mogę sobie pozwolić jedynie na jakieś 12tyś zł. Myślałem o zakupie C-360 3P, lub zwykłej 60-tce. Co polecacie do takich prac?

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154
corrado    401

Ja poleciłbym Ci kolego zwykłą 60 bo za taka kwotę można wyrwać coś w nie złym stanie a mówisz że masz gliniaste ziemie. C-360-3p za taką cenę hmm... powiem szczerze że było by ciężko co prawda oszczędniejszy w spalaniu ale w zwykłej C360 masz 4-cyl. więc różnica będzie. Sam posiadam 3p więc wiem co mówię. Ewentualnie za taką cenę kupisz jakiegoś Fortschriitta lub Same ale moc ok 100KM więc nie opłacalne ze względu na sprzęt jakim dysponujesz. Tak więc reasumując najtrafniejszym wyborem moim zdaniem będzie C360


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

dzięki za uwagi. Sytuacja się nieco rozwineła i na razie zakup ciągnika muszę odłożyć, chodź te zetorki z linków powyżej nawet nieźle się prezentują. Za rok, połtora spodziewam się większych środków (jakieś 25tyś) więc będę szukał chyba Zetora 5211. Będę szukał jakiegoś mniejszego a nie 100 koni, bo cały park maszynowy trzeba by od razu wymienić, a ja chcę to zrobić mniejszym kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukassvD    0

Witam. Mam trochę ponad 8 ha areałów i posiadam C-360 z podstawowymi maszynami. Chciałbym trochę unowocześnić rolnictwo kupując jakiś inny ciągnik z lepszym komfortem pracy i nowsze maszyny typu agregat ścierniskowy, żeby praca szła trochę sprawniej. Wszystkie pola są orne, niektóre na lekko górzystym terenie, 60-tka daje bez problemu sobie na nich radę z pługami 5-kami i 3-kami.

Jaki traktor byście polecili? Czy może kupić taki agregat i pług 2-kę/3-kę obrotową do C-360?

W przyszłości chciałbym powiększyć trochę areały do mniej więcej 15 ha, pola będą obrabiane popołudniami po normalnej pracy w ramach relaksu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipek1    7

Witam,wszystko zależy jakim funduszem dysponujesz,myślę że maszyn do 60-tki niema sensu kupować ponieważ niema ona ani 4x4,ani komfortu,ani mocnego podnośnika.Te pieniądze lepiej dołożyć do zakupu ciągnika o mocy 80KM,a wybór jest dość szeroki od naszych ursusów U-914,zetorów 8145,zetorów7745,Deutz-Fahr DX80,DX85,DX90,są MTZ-ty 82,fendty i wiele innych.Sam mam 11 ha i Deutz-Fahra DX90,tak samo jak Ty pracuję na etacie Technika Mechanika urzymania ruchu w Metsa Tissue(papiernia),jset to praca częściowo na zmiany i było trzeba podgonić uprawę gdyż profil gospodarstwa jest roślinny.Z czasem kupiłem do deutza agregat uprawowo-siewny,pług obrotowy,gruber został po MTZ-cie 82 którego zamieniłem na deutza w 2007 roku.Ciągnik przepracuje w roku około 150godz. i jak do tej pory nie było poważnych awarii,jest prostą oszczędną i w miarę komfortową maszyną,a dostęp do części zamiennych mam praktycznie na miejscu.Zapraszam do mojej galerii i do komentowania.Pozdrawiam Michał :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukassvD    0

Sporo już czytałem o tym jaki ciągnik wybrać i odradzają zachodnie marki. Myślałem nad MFem 3xxx, ale również jest z nimi wiele problemów, nie wiem jak jest z Twoim DF, chociaż muszę powiedzieć, że wyglądem mnie strasznie zaciekawił. :) Z bliższych i prostszych marek to właśnie polecali Ursusa 914 i zetora 7745, 7245 tylko te roczniki są strasznie odstraszające jak i po wyglądzie można sądzić, że jest to smok na paliwo..

Budżet to jest maksymalnie! około 27 tysięcy, musiało by zostać coś na przynajmniej agregat i pługi obrotowe bo nie ma sensu, żeby już taki traktor latał ze zwykłymi trójkami lub piątkami i radłem i najlepiej, żeby miał możliwość w przyszłości dokupienia tura. :) Myślałem również nad zostawieniem 60-tki do lżejszych prac typu rozsiewanie nawozu czy opryski lub jej sprzedaniu jak nowy zakup okaże się bezawaryjny. Z naszą 60-tkę wydaje mi się, że moglibyśmy wziąć trochę pieniążków gdyż jesteśmy pierwszymi właścicielami, jest zadbana i ma nową kabinę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian385    0

Sporo już czytałem o tym jaki ciągnik wybrać i odradzają zachodnie marki. Myślałem nad MFem 3xxx, ale również jest z nimi wiele problemów, nie wiem jak jest z Twoim DF, chociaż muszę powiedzieć, że wyglądem mnie strasznie zaciekawił. :) Z bliższych i prostszych marek to właśnie polecali Ursusa 914 i zetora 7745, 7245 tylko te roczniki są strasznie odstraszające jak i po wyglądzie można sądzić, że jest to smok na paliwo..

Budżet to jest maksymalnie! około 27 tysięcy, musiało by zostać coś na przynajmniej agregat i pługi obrotowe bo nie ma sensu, żeby już taki traktor latał ze zwykłymi trójkami lub piątkami i radłem i najlepiej, żeby miał możliwość w przyszłości dokupienia tura. :) Myślałem również nad zostawieniem 60-tki do lżejszych prac typu rozsiewanie nawozu czy opryski lub jej sprzedaniu jak nowy zakup okaże się bezawaryjny. Z naszą 60-tkę wydaje mi się, że moglibyśmy wziąć trochę pieniążków gdyż jesteśmy pierwszymi właścicielami, jest zadbana i ma nową kabinę..

Za 27 tysięcy to Ty nie kupisz zetora 7745 - oni około 40 tysięcy, chyba, że u Ciebie w okolicy inne ceny są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon2801    0

Wybierz coś, w czym będziesz czuł się zajlepiej. Czym będzie ci się dobrze pracowało. Pamiętaj o jest 8 ha a nie 80. Tutaj wybierasz coś na całe życie

Edytowano przez Szymon2801

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3503    0

Witam wszystkich

doradźcie jaki ciągnik z przednim napędem kupić w cenie ok 40000zł i mocy ok 80KM? jaką markę wybrać? coś zachodniego czy może MTZ? areał 9ha ale zależy mi żeby szybko się obrobić z pracami w polu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj