kuszt20

pronar82sa

Polecane posty

Uziu92    7884

masz racje jest sporo biegow i dobierasz sobie a np w c 360 na 3 z agregatem gaz w podlodze i wraz za wolno

paliwa duzo idzie i robota slabo zrobiona a w mtz zapierniczasz jak z papierami szybko zaleznie od potrzeby i obroty umiarkowane

ekonomiczna jazda a raczej ciagnik :rolleyes:

p.s wlejcie sobie opalu jest polowe tanszy i czy spali 2-3 litry w te czy w te to nie poczujecie :D

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

mój pali 8l w podkładce ale mój 1025 ma większe zużycie paliwa i z większym pługiem trochę śmigam i oczywiście szybciej... na zimę każdy sobie pociąga traktor.... wszystko zresztą zależy od operatora i od tego jaka ma nogę do gazu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

te 7 spalil na lekkiej ziemi (na polu o dl. ok 1km gdzie nie ma praktycznie jazdy na pusto i bardzo malo nawrotow i nie orze sie "poprzeczniaka" i zaoranie trwa godzine ) w niezbyt glebokiej orce ale jak jest 3, 2 klasa ziemi (dawno nie padalo i idzie ciezko to wychodzi ok 10 ( np. 1h 20 arow w piatek oralem wziol 15 litrow bylo sporo nawrotow i jazdy na pusto) wiec to sie ma od warunkow glebowych przede wszystkim i ulozenia pola jazdy nawrotow itp.

p.s zapomnialem dodac ze plug 4*35 czyli troszke mniejszy jak ciagaja inni uzytkownicy (mam na mysli 4*40)

Czyli 7 litrów/ h w pługu 140 cm przy prędkości 8-9 km/h. Wychodzi na to, że ciągnik pracował na ok 40% mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

To ile Ci piotrze spali belarus na hektar orki, dokładna ilość podaj i w jakim czasie hektar zaorzesz bo tak czytam to wszystko i niektórych odpowiedzi są bardzo rozbieżne


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

zapoznajcie sie panowie ze specyfikacja silnika i pozniej testujcie i zobaczycie co wam wyjdzie a raczej ile spalicie a pozniej sie dziwicie ze sobie zmyslam

p.s nie pisze ze zawsze mi pali te ok. 7 litrow w orce ! podalem tylko taka rozbieznosc i ze to mozna osiagnac jak ktos ma lekkie ziemie i pojecie o tym co robi na ciezszej ziemi spalanie waha sie na poziomie 8-10 litrow

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a w ciężkiej orce to i do 15 litrów pociągnie z pługiem 4x40 ( dużo gliny i ziemia marglowata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Mi pronar 82SA w głębokiej orce na 1 i 2,3 klasie ziemi spali na dzień orki zbiornik paliwa, zaoram w tym czasie jakieś 7 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

wiedz widzisz kolego ciezka gleba i spalanie odrazu wieksze w granicach 10 L/godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

w zbiorniku mieści się dokładnie 105 litry pod korek... także na 7 ha spalił ci około 14 litrów także też podobnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Jakie 105? od kiedy? 2x65jc.


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

bo kolega ma inna werje zbioników cyba

 

ja tam mam MTZ82 zbioniki 2x65 litrów pali mi tak od 8-10 litrów to zależy akurat na jakiej ziemi orze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Nasz 952 ma takie same zbiorniki jak w MTZ więc on w 1025 ma mniejsze?


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja mam jeden zbiornik pod kabiną.. dziś tankowałem pod korek i weszło 105 litrów a bak był pusty przed tankowaniem.... ( to nowy belarus 1025 z 2010 roku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Nie wiedziałem, że zbiorniki pozmieniali w nich..


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

w zbiorniku mieści się dokładnie 105 litry pod korek... także na 7 ha spalił ci około 14 litrów także też podobnie...

 

Pronar 82SA ma zbiornik o pojemności 140 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jesli się nie myle to zmienili tylko w ciągnikach pronar i belarus w których podnośnik na siłownik pod kabiną zamienili na monoblok.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

No koledzy widzę że mowa o ruskach to może też się wtrącę:) Co do spalania na poziomie 7litrów to się zgodzę bo u mnie na 2-3 klasie 4x35 mtz spalił 10litrów na godzinkę a orałem pronarem 1221A takim samym pługiem i wyszło w granicy 12 literków :) Może ktoś się nie zgodzić ale to nie było mierzone przez miesiąc tylko przez jeden dzień a dokładniej jego część więc ktoś może zrobić testy w innych warunkach z inaczej ustawionym pługiem itp itp itp i może mu wyjść inaczej. Panowie bądźmy realistami jakby się nie starał to nigdy nie utrzymamy jednakowego spalania przez cały okres eksploatacji ciągnika ;);)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blusik74    0

wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

bo w mojej okolicy to przeważnie są

same massey fergusony a pronar to

jak na lekarstwo a te fergusony

to jakieś cuda w tych skrzyniach się dzieją

i boję się tego brać bo tam wszystko drogie.

Mam pytanie do tego pronara bo u mnie pracował

by w 4-skibowych pługach zagonowych , prasa kostka

agregat 2.5m , kosiarka , jak myślicie dałby rade

w takim zestawie? :)

 

 

Ja mam pronara 82 sa z 2006 roku. Pracuje na 28 ha. Zrobiłem min 930 MTh. Prosta maszyna i jeżeli umiesz dbać o tę maszynę to wiekszych problemów z nią nie ma. Wcześniej miałem MTZ-a i też dobrze się sprawował.

W Pronarze zdecydowania poprawa jeżeli chodzi o wycieki. Odpala mi przy -25C oczywiście z podgrzewaczem, który ma założony seryjnie. Dość przyzwoity udźwig. Teraz mam przestawione na 5,5 tony.Dociążyłem go z przodu co było konieczne przy zestawie uprawowo siewnym, w którym agregat waży 1100 kg siewni 580kg + zasyp 400kg. Na ogonie ma prawie 2 tony. Także ma co dzwigać.

Dobierz mu taki bieg żeby nie kopcił a spalanie będzie zadawalające.

Teraz pewnie kupił bym inny ciągnika ale za inny z wypasem trzeba zapłacić też inne pieniądze. Komfort niestety kosztuje. Do tych maszy, które obecnie posiadam powinna być maszyna 130KM i więcej. Pług ma tak naprawdę 4 skibowy. Tylko Pronar ich nie uciągnie i jedną musiałe odkręcić. Ale z 3-trzema skibami daje radę. Co do udźwigu i obrotu pługa nie maproblemu. Nie zauważyłem, żeby olej się nagrzewał nadmiernie.

Wymiana oleju, czyste filtry, regulacja zaworów tak jak zaleca instrukcja i nie ma problemów.

O każdy sprzęt trzeba dbać. A jak będziesz go katował to najlepszą maszynę szlak trafi

 

W razie pytań służę pomocą

 

Zobacz moje filmu ja Youtube

 

 

 

 

 

http://www.youtube.com/user/wojnij#p/u/2/uNPlt2KUWgw

 

http://www.youtube.com/user/wojnij#p/u/4/UtM6Ib9Xwpg

 

http://www.youtube.com/user/wojnij#p/u/3/D9y8iRlYUZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek03    0

Trochę jest mi wiadomo na temat tych ciągników.Ogólnie to mnie zatyka, kiedy mama wymienić jakieś zalety.To w ogóle nie ma zalet.Za to wad to Ho Ho!!Te ciągniki są stworzone po to, by spędzać sen z powiek rolnikom.Ja się naprawdę dziwię jak ludzie to kupują?...Nie mam zielonego pojęcia jakie czynniki decydują o zakupie tych traktorów.Czy to cena tak działa,"jakość" czy prosta budowa,czy może to,że maja ogromne pokrewieństwo z MTZ...Nie wiem.Awaria to ich drugie imię.Rolnik kupuje go,przerobi 500-1000mth i myśli aha zaczyna się pieprzyć więc trzeba się go pozbyć.

I dlatego te ciągniki są sprzedawane z tak małym przebiegiem.Często siada w nich przedni napęd.Przykładowo orzesz sobie elegancko i nagle ciągnik się kopie,nie wiesz co to,czy może złapał cięższej ziemi czy kamień popadł,..wychylasz głowę patrzysz i co? Przednie koła w ogóle się nie kręcą.To elektromagnes durny...Oszczędność do jego mocnych stron też nie należy.Na 20 ha nie opłaca się kupować takiego ciągnika.Starczyłby Zetorek 7211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi    1

To może powiesz jaki to elektromagnes bo ja mam 82SA i nie wiem o czym ty piszesz????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Racja rusek na opałuwie pójdzie bez problemu ale te zachodnie nie pójdą za nic w świecie :rolleyes:

 

Trochę jest mi wiadomo na temat tych ciągników.Ogólnie to mnie zatyka, kiedy mama wymienić jakieś zalety.To w ogóle nie ma zalet.Za to wad to Ho Ho!!Te ciągniki są stworzone po to, by spędzać sen z powiek rolnikom.Ja się naprawdę dziwię jak ludzie to kupują?...Nie mam zielonego pojęcia jakie czynniki decydują o zakupie tych traktorów.Czy to cena tak działa,"jakość" czy prosta budowa,czy może to,że maja ogromne pokrewieństwo z MTZ...Nie wiem.Awaria to ich drugie imię.Rolnik kupuje go,przerobi 500-1000mth i myśli aha zaczyna się pieprzyć więc trzeba się go pozbyć.

I dlatego te ciągniki są sprzedawane z tak małym przebiegiem.Często siada w nich przedni napęd.Przykładowo orzesz sobie elegancko i nagle ciągnik się kopie,nie wiesz co to,czy może złapał cięższej ziemi czy kamień popadł,..wychylasz głowę patrzysz i co? Przednie koła w ogóle się nie kręcą.To elektromagnes durny...Oszczędność do jego mocnych stron też nie należy.Na 20 ha nie opłaca się kupować takiego ciągnika.Starczyłby Zetorek 7211.

[/quote

 

 

dużo się słyszy że Pronar dużo się psuje a mtz super maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

dokladnie w 82sa nie ma elektromagnesu od przedniego napedu naped zalacza sie jak w mtz

sa 2 elektro magnesy ale akurat od WOM i blokady dyferencjalu

jezeli kolego uwazasz ze awaria elektromagnesu to powazna awaria to sie troche dziwie poniewaz to jest bardziej usterka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo88    0

witam kopiłem właśnie pronara 82A i zastanawiam się nad zakupem pługa do niego. myślałem 4*40 ale mój sąsiad mówi ze za ciężko będzie miął lepiej 4*35 wziąć. (pługi zagonowe) jak sądzicie jakie pługi polecacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj