szewek

ile macie obciążenia na przodzie?

Polecane posty

szewek    8

Witam,

zastanawiam sie ile macie obciązenia na przedniej ramce w swoich zetorach xx45.

Bo mam zamiar dorzucić małe co nie co u siebie.

Podczas orki pod górkę podrywa przodek i koła się kręcą na pusto.

Tylko nie wiem ile dorzucić? Na ramce mam tylko założony komplet tych prostokątnych od spodu w sumie to nie wiem ile one waża.

Na poczatek mysle dorzucic ~ 250 kg, nie za duzo to będzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler2010    6

U mnie są te co u dołu i jeszcze z przodu coś koło 200kg oryginalnych i przodu nie podrywa prędzej zakopiesz niż poderwie

A Zetor to 7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

u mnie jest 10 obciaznikow po 22kg z groszem :) czyli 220kg starcza poniewaz mam ciezki plug i nigdy mi nie poderwalo przodu predzej zawor na pompie puscil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

U mnie bylo tyle:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/240190-zetor-7211-muller-3x30-wal/

(to jest obciaznik na TUZ do tura).

Zielonego pojecia nie mam ile to moze wazyc, ale zetor szedł jak czołg :lol:

 

NH korzysta z tego rowniez z powodzeniem (bez niego byl mocno niestabilny):

:lol:


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u siebie w 7341 mam podstawowe dotego jeszcze 200 kg na ramce to razem na przodzie zawieszone około 300kg dobrze powietrza z przodu ja mam te szerokie opony 13,6-24 także opór a co za tym idzie uciag jest ale leci tylko do orki i uprawy bo do transportu sciagam bo by opony poleciały a i mniej paliwa idzie bez nich jak jeździsz drogą ale do uprawy rzecz bardzo przydatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szewek    8

Nie no skrzyneczka kozak :D, ale i tak na wyboju widac NH podbije ;).

 

Obciąznik prawie gotowy bedzie miał wage ok 230 kg, wrazie potrzeby bede zwiekszał <_<

 

Chcę własnie wykorzystywać go głownie do orania, bo moc jest ale trakcji brakuje :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

No pewnie, skrzyneczka jedynie zapewnia dosc dobra stabilnosc. Bedzie tuz to i bedzie odlew jak się patrzy ;)

 

Jak masz 4x4 to ok, ale jak masz miękką oś to polecam wsadzic kamienie (zablokować sprężyny), bo Ci strzelą.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Podoba mi się ten motyw z wałem z filmu kolegi maksa.

czym zwalniasz dźwignię odpinania? ręczna na lince czy hydr.?

Ciekawo czy dało by rade coś takiego do zagonowego pługa?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Hydraulicznie oczywiscie :)

Daloby rade do kazdego zalozyc. My cale to ramie robilismy (jak zapewne widac), ale bedac madrzejszymi po ramieniu stalym (przy starym plugu, ramie tez sami zrobilismy) to nieodwolalnie musialo byc hydrauliczne. No i padlo na to rozwiązanie.

Jak chcesz, to zrobie pare fotek i Ci podesle :)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

bardzo chętnie. Jestem ciekaw jak to jest zrobione. ślij foty na andrejus174@wp.pl


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

W niedziele bede w domu i bede mial czas to cyknę.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szewek    8

Pierwotnie miało wygladać to inaczej,ale skrzynka wygrała. :lol:

zdjcie028uc.th.jpg

Waży niecałe 300kg i zostało juz przetestowane w polu.

Teraz dopiero wiem co to znaczy przedni napęd i z tej radości zgiąłem pług :huh: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Podoba mi się ten motyw z wałem z filmu kolegi maksa.

czym zwalniasz dźwignię odpinania? ręczna na lince czy hydr.?

Ciekawo czy dało by rade coś takiego do zagonowego pługa?

Myślę że by się dało tylko zaletą zagonowego jest to że nie używasz praktycznie sprzęgła więc jedynie albo wleczenie wału przy podniesionym pługu albo podnoszenie wału.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez torq1906
      Witam, posiadam Zetora 7211 i zastanawiam się nad dołożeniem mu przedniego napędu, to że się da to zrobić za mniejsze czy większe pieniądze to jasne tylko nurtuje mnie kwestie formalno-prawne a mianowicie jak to zrobić w taki sposób, żeby wszystko było zgodnie z literą prawa, żeby bez stresu można było się przemieszczać po drogach publicznych?
      Na chłopski rozum wydaje mi się, że żeby dało się tak zrobić to trzeba zastosować most i części z modelu 7245, czy mam rację?
      Czy może przejdzie też na częściach od innych ciągników czy np. samochodów jak Robur czy inne wynalazki?
      Czy ktoś się orientuje ile taka przyjemność mogłaby kosztować robiona przez fachowca, z całą papierologią itp.? 
      Zaznaczam, że sprzedaż tego i kupno 7245 nie wchodzi w grę bo szansa, że znajdę go w takim stanie jak ten który posiadam jest jak trafienie w totka. 
       
    • Przez Mateusz_105
      Dorabiał ktoś przedni napęd do Zetora 7211 jak to cenowo i gdzie można dostać orginalny napęd do Zetora, tylko dlatego chcę dorobić bo mam sprawdzony sprzęt a jak sprzedam tego i kupię coś z przodem to nie wiadomo co kupię.
    • Przez materrol
      Cześć,
      Planuje założyć przedni napęd do zetora 7211, jednakże zastanawiam się jaki. 
      1opcja:
      oryginalny używany napęd z zetora 7245
      2 opcja:
      cały napęd robiony przez z mostu ZiŁ, Robur itp. po generalnym remoncie.
      Która opcja byłaby lepsza? I jeszcze jedno, jak dobrać przystawkę i rozmiar przednich kół? Czy ktoś posiada przelicznik? Z tego co wiem to były montowane bodajże 4 rodzaje skrzyń. Posiada ktoś taki katalog gdzie to jest wszystko rozpisane?
      Dzięki za każdą radę!
       
    • Przez Staszek0509
      Witam. Szukam wałka atakującego wraz z kołem do przedniego napędu . Nr. na kole 4472 353 357 ZP 13:36. Nr katalogowy AL55434. Jeśli ktoś miałby taki używany proszę o kontakt. 
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      Mam taki problem z zetorem 7221, przy skręcie w lewo do oporu przy samym końcu zaczyna przeskakiwać i targać kołami przednimi ( w drugą stronę jest wszystko OK) co to może być proszę o jakąś podpowiedz. Dodam ze mam serwomechanizm.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj