Skocz do zawartości
Osalek

gorczyca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Osalek    1

Witam. Mam pytanie w sprawie gorczycy . sąsiad posiał ja na wiosnę aby znawozić pole . nie znam się dokładnie na tym bo my zawsze wozimy obornik lub nawóz . Pytanie mam takie : ta gorczyca strasznie urosła i co teraz mam z nia mu zrobić skosić ? z talerzować czy co ? żeby to dało jakiś efekt?

piotrb14    187

talerzówką ładnie pójdzie :) albo poprostu orać ja orałem kiedyś gorczycę co była z 10 cm wyższa niż maska w c360 i poszło pięknie

Wiadomość z agroFakt.pl

Tandam    1

Spokojnie możesz talerzować a później zaorać. Ale skoro ta gorczyca była siana wiosną to do tej pory bardziej nadaje się do młócenia niż na przyoranie jako nawóz :D

damianus2222    98

gorczycę sie sieje jako nawóz najczęściej po talerzowanym polu tub w talerzówke możnaa. Szybko po zniwach, i zimą po 1 mrozach zaorać. Tylko nie czekać az zwiędnie i zrobi sie żółta i wyschnięta

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

damian83    11

a ja nieradze talerzowac może sie zapychac najlepiej orać nastojaka :D

...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Osalek    1

Jadę jutro orać . Ale byłem dziś tam po oglądać to , wiec powiem wam zarośla potężne ;D

david697    0

Talerzować albo orać od razu jak masz duży prześwit pod ramą. Nie radze kosić bo nie ma efektu. Gorczyce się orze lub talerzuję prze zakwitnięciem jak jest na paczkach wtedy jest najbardziej wartościowa. W tym roku po raz pierwszy zasiałem łubin na poplon bo słyszałem że zboża lepiej plonują niż po gorczycy o efektach dam znać w sierpniu.

wyrebski1    35

Dzisiaj pierwszy przymrozek "podciął" gorczycę a ktoś wcześniej napisał, że gorczycę się orze po pierwszym przymrozku-ma to jakieś znaczenie?

Indiana    7

Gorczyca zwiększa zawartość fosforu i potasu w glebie podobno.

W przypadku programu rolnośrodowiskowego talerzowanie gorczycy musi odwlec sie do wiosny, czy się mylę?

Wacek21    35

Tak, musi sie odwlec do wiosny.

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

stasiex    23

W tym roku wysiałem lejkiem 50 kg/ha (miałem nieograniczony dostęp do ziarna ;) ), ale spokojnie wystarczyłoby 2 razy mniej.

Indiana    7

Co polecilibyście posiać/wsiać do skoszenia na zielonkę dla krów na 4-5-6kl po skoszeniu owsa na zielono? Coś co dobrze zniosolby okresowe niedobory wody, i mialo przyzwoitą wartosc pokarmową.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rolnik117
      Witam zakupiłem niedawno pole klasy ziemi 2 i 3. Zastanawiam się jaka odmianę trawy wybrać żeby wykorzystać potencjał tej ziemi. Pole z wiosny bd miało w miarę mokro. Piszcie jakie wy macie odmiany. Chodzi mi o jak największy pokos (jak najwięcej i strawnie. Z góry dziękuję 

• Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez damian40000
      Czy jest na AF ktoś kto próbował to siać? Jakimi siewnikami to siejecie? Jak jest potem ze zbiorem?
    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez TheMariko12
      Witam
      Mam pytanie dotyczące siewu trawy na koszenie na bele sianokiszonki.
      Z racji, że opłacalność zbóż staje się coraz to bardziej mała, zastanawiam się, nad zmienieniem uprawy ze zbóż na sprzedaż bel sianokiszonki.
      Czy taka koniczyna czerwona z lucerną byłaby w stanie urosnąć, na 5 lub 4 klasie ? Czy wogóle byłoby cokolwiek do skoszenia ? Jak to wygląda ze strony osób, które tym się zajmują ?