Rolnikix

Firma zbierająca kamienie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnikix    4

Witam

Posiada ktoś może namiary na jakąś firmę zbierającą maszynowo kamienie z pól?

Najlepiej z województwa Łódzkiego.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

możesz później napisać jako ofertę cenowa Tobie zaproponowali

 

możesz później napisać jako ofertę cenowa Tobie zaproponowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

szczerze mówiąc nie słyszałem a takiej firmie u mnie każdy zbiera kamienie we własnym zakresie napisz ile proponują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

takie firmy najczescjej robia to za kamienie,ktore zbiora.Gdzies w okolicach Koscierzyny w pomorskim jest podobno taka firma.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Zadzwoniłem do tej firmy i nie dostałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Główne pytanie które im zadałem było właśnie o koszty takiego przedsięwzięcia. Odpowiedzi jednoznacznej nie dostałem, nawet w przybliżeniu nie chcieli podać kosztów. W momencie kiedy zaznaczyłem, że obecnie pola są uprawione i całe zbieranie mogłoby się odbyć najwcześniej na części pól wiosną a na reszcie po żniwach, kazali zadzwonić jak będzie można wjechać na określoną działkę i zacząć zbiór. Stwierdzili, iż przyjadą, zobaczą i wówczas będziemy rozmawiać o kosztach, zaznaczyli jednak że cena jest zależna od ilości kamienia na polu. Pole przed zbiorem kamieni dobrze jakby było wzruszone, na przykład chociażby jakiś agregat bądź brona talerzowa. Ilość areału którą podałem do zbioru kamienia to 10ha, bo po prostu na tylu mniej więcej jest u mnie naprawdę dużo kamienia i to dużego. Zapewne gdybym powiedział o 30,50 czy 100ha to byliby bardziej skłonni do rozmowy.

Kusi mnie mimo wszystko aby skorzystać z usług takiej firmy, może jakąś inną znacie i polecacie która zajmuje się wyzbierywaniem tego dziadostwa z pól?


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tylko zbieranie to można zrobić przed siewem, bo te maszyny wzruszają glebę jak brony na kilka cm w głąb ziemi. A to chcesz powierzchownie wyzbierać czy na głębokość 30cm? A co z kamieniami zostawiają u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Kamienie zbierają do głębokości 50 cm(i tak chciałbym pozbierać), więc sądzę że kilka lat po zbiorze byłby spokój z dużym kamieniem który potrafi utrudniać pracę. Kamienie ponoć zabierają za zbieranie a od ich ilości zależna jest, z tego co mówił mi facet przez telefon, cena całego przedsięwzięcia. Dobrze by było znać jakieś orientacyjne ceny, bo nie chciałbym się niemiło zaskoczyć.

Te maszyny nie wzruszają gleby jak brony, bardziej chyba jak pług i głębosz razem wzięte.

A wiadomo, że nie będę przeznaczał pola na którym rośnie zborze,międzyplon, ziemniaki, kukurydza, trawa, kończyna co co tam jeszcze sieję pod taki zabieg, a w okresie miedzy zbiorem roślin z pola a jej zasianiem.

Ciekawy mnie jeszcze czy z miedzy na której znajdą jest pewnie dziesiątki, jak nie setki ton kamienia, byli by w stanie wyzbierać...

 

Zastanawia mnie oprócz wyżej wymienionych jeszcze jeden szczegół, czy ta ziemia, w przypadku zbioru na głębokość 50cm, nie straci swoich właściwości, bo przecież u mnie występują raczej gleby klas słabych gdzie poziom próchnicy jest raczej niski. Tak więc wymieszanie jej z jałowymi warstwami gleby(co wydaje się nieuniknione), nie przyniosłoby czasem ujemnych rezultatów dla przyszłego uprawiania takich pól?


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

a po co na 50cm? chyba że jeżdzisz głęboszem. Oj to ta maszyna robi 1-3ha dziennie. I podejrzewam że pełno kamieni będzie. Podejrzewam że jak będzie ponad 50 ton na hektarze to się opłaca. przemieszają Ci całe pole tą maszyną. Co do miedzy to jak będzie trawa to może być lekki problem tak myślę, ale to trzeba ich spytać. podejrzewam cena kamienia średnio będzie koło 30zł więc jak zbiorą 100 ton/ha to mają 3000zł więc chyba koszty im się zwrócą. Ja tak myślę

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Chodziło mi o taką miedze z 2 metry szeroką gdzie na długości około 50 metrów jest pełno kamieni..

Głębokość 50cm po to, aby wyciągnęli duże kamienie z pól, jednak właśnie obawiam się szkodliwego wymieszania warstw jałowych gleby z próchnicą.

Ktoś korzystał z takich usług? Jakieś spostrzeżenia na ten temat by się przydały osób które zbierały w taki sposób kamienie.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

jak dla mnie to akurat ta maszyna z filmu to dość płytko brała, mimo że ciągnik miał ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Dołączam się do pytania- ale o firmę zajmującą się czyszczeniem pól z kamieni (zarówno gleby, jak i ze stert) z województwa podlaskiego, okolice Łomży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

1:36 aż stanał. wink.gif

Jak by brali 50cm w głąb, u mnie w mojej ziemi na przykładzie, to by musieli ciągnac ciagnikiem 485km, np. Case laugh.gif

Zna ktoś Dokładną stawke za hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

No właśnie wszyscy staramy się tej stawki dowiedzieć, jednak idzie na razie to dosyć kiepsko niestety.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

u mojego brata na polu jakaś firma kopała kamienie, za kamienie płacili mu 3zł za tonę pole ładnie wyrównali, nie ma widać że na polu było kopane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Prosimy o więcej szczegółów, jak głęboko wybierali, ile ton z ha było, jaką wydajność mieli. jaka firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

na tym terenie działa kilka firm . załatwiają pozwolenie na kopanie kamieni i kopią koparkami , szukają skupisk kamieni pod ziemią i je wykopują . wywieźli od niego około 100 ciężarówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Daj namiary na te firmy, nazwy, strony internetowe itd., itp


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLASTECO    0

Witam,

w odpowiedzi na zapytania odnośnie zbierania kamieni z pól informuję, że posiadam maszynę do zbierania kamienia. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt pod nr tel. 694 44 20 40 oraz mailowo biuro@plasteco.pl. Odpowiem na wszystkie pytania. Pozdrawiam

Edytowano przez PLASTECO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

W jakich województwach działa wasza firma i na jakich zasadach zbieracie te kamienie? Taka usługa coś kosztuje czy jest to w zamian za zebrane kamienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLASTECO    0

Głównie działamy na terenie woj. kuj-pom ale w zależności od potrzeb jest możliwość świadczenia usługi w każdym regionie.

Jeżeli chodzi o koszt usługi uzależniona ona jest od rodzaju gleby, stopnia zakamienienia oraz obszaru.

Więcej informacji do uzyskania pod nr telefony 694 44 20 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj