Skocz do zawartości

Polecane posty

zimny90    1
z tym 500 zl za tone to ja sie niezgodze bo zboża niema i niebedzie przyczyną jest susza w Polsce co nie którzy sie zdziwią jak wyjadą w pole zimowe niejest tak zle ale zboża letnie to tragedja co do nawozów to tylko tak dalej firmy produkujące są na dobrej drodze tylko ciekawe co zrobia jak nikt ich niekupi dla porównania kupuje Ukrainśki nawóz przywozą mi go prosto z zagranicy i mimo ze musze opłacić transport to i mam o 250zł taniej na tonie więc niech sie w Polsce zastanowią bo jak tak każdy zrobi to mogą zakłady produkcji nawozów w Polse pozamykać

:D

Jak nie bedzie krajowego to przywiozą z Ukrainy albo z innego kraju i scenariusz z 500zł/t moze sie sprawdzić

sdcrisis    0

a ja mam pytanie... czy wie ktoś po ile sa nawozy w niemczech?(nasze odpowiedniki) bo jak tak dalej pojdzie to trzbea bedzie szkukac za granica... albo ma ktoś link do strony niemieckiej gdzie produkują nawoz i tam jest cala oferta cenowa opisana?

Gorzupiak    0

W Niemczech to chyba taniej nie będziesz miał prędzej już na Ukrainie :D Właśnie stamtąd w tamtym roku ktoś u nas sprowadzał :D

Wiadomość z agroFakt.pl

kat    7

Wczoraj w agrobiznesie mówili o rolnikach którzy maja zamiar strajkować z powodu wysokich cen nawozów. Mówili oni że przez rok nie kupią ani jednego worka nawozu. Namawiali żeby się przyłączyć do protestu.

DawidMalw    1

@Farmerka26 mozesz cos wiecej napisac o podwyzkach cen nawozow?Praktycznie kazdy rolnik uzywa nawozow,wiec kazdy bedzie bardziej rozeznany w cenach.

AGRObombula    1

cena

Mocznik N46 1390

Polidap NP(S) 18-46-(5) 3020

polifoska z borem 2020

polifoska 4 2030

poifoska 5 2130

polifoska 6 2350

polifoska 8 2400

polifoska 12 1890

polifoska V P NPK (MgS) 1790

polifoska M-MAKS 2045

polimag 311 1790

polimag 405 1790

polimag S 2420

poliwap 1680

wapno magnezowe 490 - 500

Tak to wygląda na dzien dzisiejszy w Polsce z nawozem ceny są aktualne na ten miesiąc lecz w przyszłym mogą sie nieco zmienić ponoć tylko niewiem czy w dół czy w górę wiem że jakby ceny poszły w dół to by niegadali tyle czyli chyba jeszcze zdrożeją

Gość marcin12145   
Gość marcin12145

ja mam oferowany po 950 zł brutto

Ferdek07    62

ku*wa za darmo powinni rozdawać nawozy jeśli brakuje żywności i ie ma gdzie biodiesla uprawiać a nie łoić takie ceny, w takim przypadku to tylko brać pakiety ekologiczne i żyć tylko z dopłat bo po co dokładać jeszcze do interesu

zabawne jak na zebraniu w mleczarni podsumowali rok i zapowiedzieli że w przyszłym o 20 % wzrośnie skup to cała sala leżala ze śmiechu i zapowiadali że przy takich cenach środków do produkcji i oczywiście cenie za mleko to niewiadomo czy nie spadnie

deer    176

Dzisiaj saletra amonowa z puław w big-bagach z dostawą do gosp. 970 netto. Termin płatności 1 m-c.

deer    176

Dwa tygodnie temu kupiłem w workach 50 kg i było 40 zł/t taniej. Ogólnie jednak to ta sama cena.

DawidMalw    1

W agrobiznesie mówili,że rolnicy będą prawdopodobne strajkować.Nie będą kupować przez jeden sezon nawozów,bo są za drogie.

AGRObombula    1

tak strajkowac skąd ja te hasło znam gagu gadu to wszyscy a jak trzeba strajkować to jeden niema czasu drugi ma wyjazd rodzinny trzeciemu krowa zachorowała. co do niekupowania nawozów przez jeden sezon to to jest gatka szmatka tego nikt niezrobi bo przecież wszyscy wiemy ze niedasz na pole to niemasz a jak dasz to masz wiec raczej to marzenia z tym nie kupowaniem przez jeden sezon

vvojtas1    25

słyszałem że maja znieść cła antydumpingowe z ukraińskich nawozów, mam tylko nadzieje że zrobią to przed sezonem siewu nawozów

morowa91    6

Wczoraj byłem po sól potasową, ale cena gesie mnie z nóg powaliła czyli 1800 zł za tone :angry: :angry:

LeF    24

Kupiłem lubofoske 4-12-12 po 1410 zł/t a saletrę amonową z anwilu za 1150 zł/t.

garek    67

haha przelicznk pszenica polfoska jest idealny dzisiaj sprzedałem pszenica po 56 brutto a polfoske 6 można kupić po 270 zł super

Sadek    446

Ja ok miesiąc temu kupiłem Polifoską 8 za 1960 zł/t z zapasów wiosennych o targowaniu ceny i terminie płatności nie było mowy.

Najlepsze jest to, że w tamtym roku tona amofoski kosztowała ok 800 zł, a teraz ostatnio wujek był to... i tu proszę usiąść 2400 zł/t . To jest szok po prostu :/

AGRObombula    1

tak to czytam i doszedłem do wniosku ze to pośrednicy mają z nas najlepszy interes nic nierobią na polu a kasa sama im wpada przez dzwi niesprawiedliwe to wszystko

pablo21    26

Powiedzcie jak tak moze byc cena zboża nie jest zbyt wysoka a nawozy nie dośc że nie potaniały to jeszcze drozeją paranoja no i co tu dalej robić?

Jakby pszenica była po 1000zl/t to rozumiem ale teraz?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się