Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
LeF    24

Zapytam z ciekawości. Te nawozy to kupujecie na zasiewy wiosenne czy już na przyszłą jesień pod rośliny ozime??

Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

lukotek    3

YARA MILA 8-15-30 1200PLN a z 90 dniowym terminem płatności mogę dostać po 1250PLN

saletra amonowa 720PLN a z 90 dniowym terminem płatności mogę dostać po 760PLN

(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Wiadomość z agroFakt.pl

lukotek    3

saletra nawet o 30PLN/t

mocznik 20PLN/t

chyba trzeba zacząć kupować bo z dnia na dzień coraz drożej będzie

rolnicy zaczną dostawać dopłaty i pewnie ruszą po nawozy

następna podwyżka przewidziana na 10 grudnia

(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

dwlkp    0

Szkoda, ale powiem szczerze że i tak się cieszę, bo nie uwierzyłbym na wiosnę, gdyby ktoś powiedział że saletra będzie <1000. Trudno, trzeba poczekać, a to i tak jest okazja, lepsza niż kupić po żniwach i magazynować - juz chyba tak nigdy nie zrobie.

miszka31    29

Mi dziś przywieli saletre puławską po 735zł/t, kierowca mówił że w policach lezy kilka tys ton fosforanu kilku laetniego, a im chcą gaz zakręcić bo nie płacą, to dopiero polityka, mój kolega też po żniwach kupił po 880zł/t.

Nikita_Bennet    101

od grudnia o 15PLN na tonie saletra idzie w górę.

Trzeba chyba jutro załatwić i mieć spokój że jest na podwórku.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

jarekw    2

Czy saletrzak po 700zł brutto/tona to dobra cena? Nie wiem czy jeszcze handlarza przetrzymac czy już kupowac. Ostatnio miało już taniej nie byc, ale z 740zł zjechał na 700zł :(

Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

MartineZ    14

orientuje sie ktos jak ksztaltuja sie ceny polifosek i saletry w woj opolskim na miesiac grudzien??

adamkubota9    0

Witam Mam pytanie odnośnie nawozów tj. saletra, saletrzak i mocznik Na Allegro widziałem dzisiaj w bardzo korzystnej cenie te nawozy ale są one produkcji Węgierskiej i oto moje pytanie czy miał ktoś może do czynienia z nawozami tego producenta "NITROGEN CORPORATION HUNGARY" ? Czy są to dobre nawozy w porównaniu z naszymi ? W porównaniu zawierają one takie same ilości procentowe składników jak Polskie Tutaj jest strona przedmiotów sprzedajacego gdzie są podane ceny ---> Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro

kat    7

Tylko że jest to cena Loco dla Węgier. Z tego co widzę z dowozem do kuj-pom śpiewa 763zł. A to już taka rewelacja nie jest :blink: .

LeF    24

Widzieliście nowy cennik Polic?? Jest na ich stronie. Podnieśli ceny nawozów o 60 zł na tonie!!

Mają ciekawą politykę, nawozy zalegają w magazynach oni się jakoś tym nie martwią i nadal podnoszą ceny. Mogliby sfolgować i wyprzedać konkurencyjnie zapasy.

Użytkownicy wspominali o promocji Yary, ciekawe co zaproponują rolnikom?

Link do pseudocennika Nawozy - serwis Zakładów Chemicznych Police oferujących min. nawozy wieloskładnikowe do ogrodu. Uprawa warzyw z nawozami staje się łatwiejsza. Jeśli jesteś ogrodnikiem, sadownikiem czy rolnikiem skorzystaj z naszej oferty nawozów, które podwyższą jakość i wysokośc plonu.

Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

MartineZ    14

mi się wydaje że celowo podnieśli cennik bo wiedzą że rolnicy powoli zaopatrują się w nawozy i do wiosny będą dalsze podwyżki(w ten sposób stopniowo "urobią" klienta który z pewnością kupi droższe nawozy bo dostanie rekordowe dotacje :blink: )

dla mnie zarząd Polic robi bzdurę i coraz głębiej się zakopuje w swoim dole(obecna ich sytuacja jest właśnie spowodowana wywindowanymi cenami) ;)

TOREZ    34

Yara mila 8-15-30 1230 brutto worki 50kg, big bag 20 zł/t tańsze

Polifoska 6-20-30 1400 brutto - niech dalej podnoszą cenę :blink:

zorzyk2    50

Zakupiłem niewielką ilość saletry po 780,- i mocznika import ze wschodu po 930,-(cena brutto, nawozy same dojadą i rozładują się).

jerzy    2

Koledzy tak jak mówiłem Yara weszła z promocją i to z jaką. W okolicy Lublina 8-15-30 1300 zł/t brutto, a litewski NPK 9-25-25 po 1400 brutto. Piszecie żę Police się podnoszą brawo. Widać gołym okiem że Yara wykieruje na prostą Police, jest pytanie ile my podatnicy bedziemy dokładać do Polic, firmy która kpi z ze swoich klientów i pomaga rolnikom niemieckim, już łobuzy poczuli zblizajace się dopłaty. Yara robi w moich stronach prawdziwą karierę idą całe samochody do rolników i nie trzeba kupować u dilera, można -można.

MartineZ    14

Można tylko Police chyba jeszcze się nauczyły, jak w tym roku zarząd się nie nauczył to myślę że skumają o co chodzi jak ogłoszą upadłośc bo jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie :blink:

jerzy    2

Generalnie chodzi oto że prędko nie zmądrzeją gdzyż do straty państwo polskie dokłada (w tym roku 220 mln), a stracili na tym że ich wiarygodnośc w oczach rolników znikla do zera a wcześnie czy później wróci to do nich bo jak Palikot zostanie premierem to się skończy babce sranie (tak to możliwe piszę to całkiem poważnie)a wtedy Yara będzie rządziła rynkiem a wtedy ceny nawozów będą wysokie.

LeF    24

Może masz i rację Jerzy. Ale nie Police jedne w Polsce, co produkują nawóz. No i inne firmy na świecie też są. Yara będzie miała konkurencje na polskim rynku.

Np w mojej okolicy to rzadko kto sieje Yara, nie było dealera. Ale widzę w reklamach różnych firm, że Yara pojawia się coraz częściej.

Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

jarekw    2

@Lef - podobnie jest w moich stronach. Nawet żebym chciał kupic Yarę to nie mam za bardzo gdzie. A cały samochód to dla mnie za dużo. Dogadac się też nie ma z kim - nad czym bardzo ubolewam :blink: ! Z jednej strony szkoda, że jest tak ciężko w rolnictwie, ale z drugeij strony może wreszcie ludzie zaczną MYŚLEC i działac wspólnie.

Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

deer    176

@jarekw na to jest jeszcze zdecydowanie ZBYT DOBRZE w rolnictwie.

Ostatnio kupiłem polifoskę 5 NPKMgS 5-15-30-2-3, 1:2,po 1070 zł/t netto w gospodarstwie centralna wlkp.

BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

piotrek10    4

Ludzie myślą cały czas, ale nad tym jak by tu drugą osobe przechytrzyć :blink: taka mentalność, takie czasy i jeszcze pewnie pare innych uwarunkowań. Daleko jeszcze do wspólnego działania, przynajmniej w mojej okolicy.

lukotek    3

nie tylko u ciebie jest tak - mentalność a przede wszystkim chyba zazdrość sąsiadów to główny powód do zjednoczenia się rolników

ja już straciłem cierpliwość do moich i nawet nie próbuję się dogadywać bo raz czekałem aż w końcu musiałem kupić sam i w dodatku przepłaciłem bo czekałem!!!

(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

MartineZ    14

taki już jest rolnik....co prawda nie wszyscy ale większośc, zamiast szukac kompromisu i współpracy to ludzie się kłócą ale z drugiej strony tam gdzie w grę wchodzą pieniądze to zabawa zawsze się tak kończy :blink:

a tak w ogóle to trochę zboczyliśmy z tematu...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa
    • Przez Pawel2309
      Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
      Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
      Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.