Polecane posty

Agrest    25258

Sparwdziłem te dane - rzeczywiście  w amofosce trochę nie ciekawie z tym fosforem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49
49 minut temu, rocco0987 napisał:

zredukowali?

 

W tamtym roku w sulfanie bylo bodaj 13 % S a teraz jest 6 % S i to trzeba sie mocno doczytac na etykiecie. Na nowym sulfanie nie ma z czola worka nic na temat skladu a rok temu byla 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Poczytałem trochę i chyba sam siebie oszukałeś;) Raczej nie zmienili składu, ewentualnie sposób jego podania  do wiadomości. Na starym było 15% SO3, teraz jest 6 % S.

Czyli jak było bo przelicznik jest 0,4.  15% SO3 x 0,4 daje 6% S:P

Edytowano przez Agrest
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2
Dnia ‎12‎.‎12‎.‎2017 o 19:08, Pedro napisał:

Yara Bela Prilled 1160

Ultra 8 1440

brutto w bb

kurczę a sprzedawałem po 1400 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26
8 godzin temu, grzesiaczek86 napisał:

Dla przykładu amofoska 5-10-25 z borem ma 10 P2O5 całkowitego z czego tylko 2,5% rozpuszczalnego w wodzie czyli dostępnego 'od ręki' dla roślin, reszta w późniejszym okresie, nawet kilku lat. A polifoska 5-10-20 z borem czyli z taką samą ilością fosforu ma aż 8% P2O5 rozpuszczalnego w wodzie. Dla takiej samej potrzeby pokarmowej rośliny w fosfor, musisz dać więcej amofoski niż polifoski. To tak w dużym uproszczeniu.

kolego amofoska ma:

5% N - azot amonowy (całkowity),

10% P2O5 - pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w kwasach mineralnych

5% P2O5 - rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu

25% K2O - tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie,

4% CaO - tlenek wapnia rozpuszczalny w wodzie.

14% SO3 - trójtlenek siarki w postaci siarczanów rozpuszczalnych w wodzie,

0,10% B - bor rozpuszczalny w wodzie.

 

polifoska ma

POLIFOSKA ® PLUS zawiera 5% azotu (N) w formie amonowej, 10% fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie, czyli przyswajalnego w formie fosforanu jedno i dwuamonowego, w tym 8% rozpuszczalnego w wodzie. Nawóz zawiera 20% potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie, w formie chlorku potasu, czyli soli potasowej, 7% magnezu (MgO) całkowitego w formie węglanu i 9% trójtlenku siarki (SO3) rozpuszczalnej w wodzie, w formie siarczanu

 

raczej wszystko zależy od zasobności w glebie fosforu,  bo akurat te dwa nawozy mają bardzo niską zawartość tego składnika, fosfory dostępne w nawozach maja swoje plusy i minusy, np fosfor rozpuszczalny w wodzie przy niskim pH bardzo szybko się uwsteczni i bedzie niedostepny , fosforyt jest lepiej dostępny w kwasnych glebach,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86

Oczywiste, że to zależy od zasobności a pH przyjąłem optymalne, zresztą jak napisałem wyżej, to było duże uproszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZA323    25

Ceny z wczoaj lokalny skład: 

saletrosan 1120

saletra amonowa puławy 1160

saletra wapniowa czechy 1260

saletrzak słowacja 

mocznik import 1260

mocznik puławy 1400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RSM 32% dziś zakupione po 781 brutto,  21t z Agroloku z moim transportem. Miała być dostawa z firmy  po 815 ale mój transport wyszedł sporo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Mocznik Białoruski  1186 brutto 24 t

fosforan Rosyjski 1820 brutto 24t 

Sól potasowa 1260 brutto 24t 

NPK 5-15-30 1385 brutto 24t

Brać czy czekać do wiosny?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Jak to cena na podwórku to chyba dobra bo np. mocznik polski droższy o ponad 100 zł na tonie Ja w pażdzierniku płaciłem sól 1263,mocznik1145,NPK 1350 na podwórku z importu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Coś drogawo ten fosforan masz. Na resztę dobre ceny dostałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Może lepiej w tym roku wstrzymać się na tę chwilę z zakupami. Z tego co widzę w swojej okolicy to większość już pokupowała nawozy a place w firmach wyładowane po brzegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

a wie ktoś moze gdzie mozna dostac kizert w okolicy Siedlec mazowieckie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Obecnie ULTRA 8 rosyjska NPK 8-20-30 przy zakupie 24 t około 1400 zł za tonę w zależności od miejsca dostawy jeśli ktoś zainteresowany pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

znacie może ceny korn kali w BB województwo Łódzkie ? potrzebuje około 20 t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

u mnie małe ilości kizeryt w cenie 1470zł brutto worki :( szok


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

To faktycznie masakra, rok temu w marcu kupowałem w workach po 1380zł. Ciekawe jak to teraz będzie u mnie wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Dnia 3.01.2018 o 20:05, Piotras napisał:

Obecnie ULTRA 8 rosyjska NPK 8-20-30 przy zakupie 24 t około 1400 zł za tonę w zależności od miejsca dostawy jeśli ktoś zainteresowany pisać na pw.

Mam propozycję ultra 8 za 1260zł netto.

Koledzy po ile u was stoi saletra Włocławska ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
20 minut temu, RafaKdziela napisał:

Mam propozycję ultra 8 za 1260zł netto.

Koledzy po ile u was stoi saletra Włocławska ?

skąd??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

kizeryt przy cenie 1300 brutto i tak drożej wychodzi niż siarczan granulowany przy cenie 820 brutto.  Dlatego albo siarczan albo np dalmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj