Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michalk13    26
2 godziny temu, XTRO napisał:

wziął ktoś kizeryt z Agroloku ? chodzi mi o ten ich produkt Elplon pofit czy jakoś tak. 

Namawiają mnie na to ale najgorzej, że ma on mniej S niż kizeryt  z Kali

a jak rozpuszczalność w wodzie?? bo nigdzie tego nie podają..

kizeryt to nawóz ekologiczny więc jakościowo bardzo dobry, a tu ciężko znaleźć jakieś info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Kizeryt kupowany w Lipcu 970 netto to ładnie podrożał a mowili żebym nie kupował bo na koniec roku bedzie Taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Jakie opinie macie o Holist PK 15-30 ? Warto kupić czy lepiej dołożyć  do macrospeed?  Różnica raczej spora bo pewnie powyżej 200zł na tonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
Dnia ‎2017‎-‎12‎-‎05 o 20:22, patryk2411 napisał:

Po ile Ci to proponują? Też się zastanawiam co wybrać. Na jesieni miałem ten ich NPK 5-15-30, jeśli chodzi o granulacje, zbrylenie to żadnych zastrzeżeń.

jeśli to YARA to powiedz po ile zapłaciłeś jeśli to nie tajemnica - mnie to próbują wcisnąć od paru lat ale się po prostu nie kalkuluje w stosunku do nawet najdroższej polifoski ale zaraz czy YARA nie ma przypadkiem 5-10-30- 3s chyba tak raczej -skład porazka cena przygniatająca nawet prosto od producenta z ich marżą... od żniw nic tam już nie kupiłem i prędko nie kupie.No w ostatecznościcoś się kupi bo gdzieś od roku ceny są po prostu straszne a może to pazerność prowadzących. a za faktury spłacone kilka miesięcy przed terminem musiałem się upominać o zwrot gdzie zapeniano mnie że oddają z automatu a oddali co kot napłakał.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a jakie macie opinie o yara extran 27??


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30
5 godzin temu, BENNY82 napisał:

jeśli to YARA to powiedz po ile zapłaciłeś jeśli to nie tajemnica - mnie to próbują wcisnąć od paru lat ale się po prostu nie kalkuluje w stosunku do nawet najdroższej polifoski ale zaraz czy YARA nie ma przypadkiem 5-10-30- 3s chyba tak raczej -skład porazka cena przygniatająca nawet prosto od producenta z ich marżą... od żniw nic tam już nie kupiłem i prędko nie kupie.No w ostatecznościcoś się kupi bo gdzieś od roku ceny są po prostu straszne a może to pazerność prowadzących. a za faktury spłacone kilka miesięcy przed terminem musiałem się upominać o zwrot gdzie zapeniano mnie że oddają z automatu a oddali co kot napłakał.... 

Pisałem o tym ich nawozie: https://www.agrolok.pl/nawozy/elplon-ster-5-15-30-500kg.htm

Jakiś wschodni producent to robi dla nich, tylko zapomniałem jaki.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33
2 godziny temu, Pajej napisał:

a jakie macie opinie o yara extran 27??

równa granula otoczkowana maczka dolomitowa rowno się rozsiewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
1 godzinę temu, patryk2411 napisał:

Pisałem o tym ich nawozie: https://www.agrolok.pl/nawozy/elplon-ster-5-15-30-500kg.htm

Jakiś wschodni producent to robi dla nich, tylko zapomniałem jaki.

litwa bądź łotwa jakościowo to z opisu ok bo fosforyty które stosują to jedne z najbardziej łatwo przyswajalnych form fosforu na świecie ale ten skład 5-azot da się przeżyć 10 -fosfor nie zapewnia minimalnych wymagań dla żadnej z roślin takie minimum to 12; i 25 potasu to jest ok i 7 s też . no mała kalkulacja dla nawożenia 50P-75K trzeba wysiać 500kg yara a polifoski 6 250kg wnioski yara cena 1300 =650pln i mamy 50P 125K polifoska 50P 75K cena 1500 =375pln dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Te nawozy agroloku to wóglle jakaś porażka. Mają tak zbilansowane składy że tego nie ma pod co siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30
6 minut temu, BENNY82 napisał:

litwa bądź łotwa jakościowo to z opisu ok bo fosforyty które stosują to jedne z najbardziej łatwo przyswajalnych form fosforu na świecie ale ten skład 5-azot da się przeżyć 10 -fosfor nie zapewnia minimalnych wymagań dla żadnej z roślin takie minimum to 12; i 25 potasu to jest ok i 7 s też . no mała kalkulacja dla nawożenia 50P-75K trzeba wysiać 500kg yara a polifoski 6 250kg wnioski yara cena 1300 =650pln i mamy 50P 125K polifoska 50P 75K cena 1500 =375pln dziękuję za uwagę.

Elplon 5-15-30 1370 zł/t, 300kg = 45 kg P i 90 kg K = 410 zł. Dużej różnicy nie ma.

Przyznam, że w przyszłym roku chce spróbować ultra 8, dużo osób chwali.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
1 godzinę temu, knoro93 napisał:

Te nawozy agroloku to wóglle jakaś porażka. Mają tak zbilansowane składy że tego nie ma pod co siać.

pod okopowe np marchewka, mysle ze burak też super skład, pod brokuł tez ok. sa rosliny co potrzebują dużo potasu


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ile tej marchwi ludzie sadzą? Będąc producentem nawozów raczej celowałbym w szersze grono rolników niż sadzących marchew. Buraka też są regiony że sie wogóle nie sadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357
a do tego sporo ludzi trzyma bydlo gdzie w obirniku jest dosyć potasu a mało fosforu

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
3 godziny temu, knoro93 napisał:

Te nawozy agroloku to wóglle jakaś porażka. Mają tak zbilansowane składy że tego nie ma pod co siać.

Pod trawy i kukurydze jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Dnia 9.12.2017 o 12:28, Pajej napisał:

a jakie macie opinie o yara extran 27??

Bardzo dobry nawóz. W tym roku siałem jako pierwsza dawka na pszenicy ozimej. Dość szybko sie rozkłada i szybko sie przyswaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

pytam troche po fakcie bo kupiłem to "złoto"


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Lepiej się sieje niż polski, mniej kurzy. Jak cena podobna to warto brac ale dolozyc z 50 zl na tonie juz bym nie dal.  W tym roku był nawet tańszy niż polski przez moment to kupiłem. W jakich bb kupiłeś 500 czy 600?

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

wapno w granulach 500

saletra 1180-1220

mocznik 1420

salmag 1050

canwil 980

poli 6 1450-1600

poli 5 1500

ultra 8 1500

5-10-25 1180-1220

saletrosan 26 1040 -1100

poli 21 990

sol potasowa 1310-1440

korn kali 1120

od samego patrzenia boli, wsio brutto


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0

świętokrzyskie, polifoska 6 1470 brutto , pewnie jeszcze cos do utargowania.

A co myślicie o Florovit Agro Complex? Skład podobny do yara complex a ponoć trochę tańszy. Stosował ktoś pod warzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

to srednie ceny z czterech punków, akurat tam gdzie salmag wszystko najdrozsze


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj