Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kula07    139

Ja w tym roku zamiast Kizerytu pod rzepak dam Caldene MacroSpeed Green dzięki czemu jestem 60zł/t na plus Green (960netto Kizeryt 1020netto), Saletra ZakSan 1020netto natomiast KK 980netto. Ceny Ampol-Merol.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kula07    139

Nie wiem jak u Ciebie z pogoda ale w moim regionie przy takiej ilości opadów można powiedzieć, że dość ryzykowny zabieg ale nie twierdzę, że źle zrobiłeś. To się dopiero okaże.

Zapracowany    21

Długo myslałem i doszedłem do wniosku iż skoro potas daję pod pług i ma go nie wypłukać, to ten z kk zanim trafi do strefy korzeniowej to i wegetacjia ruszy na wiosnę. A jesli chodzi o opady , pada ale rowy i studnie suche.

kr9292    66

Posiałem npk pod zboża jeszcze we wrześniu a o sianiu nie ma mowy. Rowy powylewały jak na wiosnę, wszedzie woda, rury od drenacji nie wyrabiają, a tam gdzie nie ma drenacji, to nie da się nawet przejść.  Może ktoś wie, gdzie można kupić tanio saletre w podlaskim

mrozon07    9

Kula07, nie lepiej zamiast KK posiać sól potasową która jest po 1180?

Kula07    139
Napisano (edytowany)

W moim przypadku uważam, że nie ponieważ potas mam w wiekszosci na wysokim/bardzo wysokim poziomie. W KK dodatkowo jest siarka i magnez czyli pod zboża bardziej kompleksowy nawóz. Swoją drogą pod pszenicę chciałem Dalmag SK niestety były problemy z transportem mniejszej ilości i zrezygnowałem na rzecz KK.

Edytowano przez Kula07

koniu    76

My co roku dawaliśmy polifoske 21 (21N i 35S) jakieś 250kg i dwie dawki saletry po około 250kg/ha. W tym roku kupiony saletrosan. Także pójdzie większa dawka saletrosanu i jedna dawka saletry. Zobaczymy

Agrest    401

Mogę zapytać dlaczego nie stosujecie RSM-u? Sprawa logistyki, ewentualne poparzenia czy zbyt duże zakwaszanie gleby, może coś innego?

andrzej1988    102

Ja RSM na drugą dawke stosuje. W tym roku pierwszy raz stosowałem. Lekkie poparzenia ale to z silnego wiatru podczas pryskania. Nie moge sie za bardzo wypowiedziec bo za krótki okres stosuje ale ogolnie nie narzekam. Tańszy niż saletra, Równomierny rozlew, dawke mozna ustalić prawie że idealnie, 3 formy azotu, lepsza przyswajalnośc podczas suszy. W pierwszym roku wiekszy koszt bedzie bo trzeba kupić mauzera i końcówki rozlewowe

Kula07    139

Ja w tym roku cały rzepak jadę RSM. Pierwszą dawka ok 350l/ha 26S drugą co najmniej 300l/ha 32.

Natomiast większość pszenicy z konieczności potraktuje w pierwszym zabiegu Saletra ale na N2 planuje dac już RSM 32.  Zobaczymy jak to będzie. Co do pobierania podczas suszy to gość z Grupy Azoty mówił mi, że jak jest susza to żaden nawóz nie jest dobrze pobierany. 

XTRO    160
Napisano (edytowany)

650l/ha ? grubo 

dla mnie to za wiele za dużo.

W tym roku przy 200 N średni plon z całości równo 5t/ha, a na jednym polu ponad 6t.

Teraz jeśli rzepaki przezimują już widać, że nie będzie takiego plonu bo nie ma obsady 

Edytowano przez XTRO

Kula07    139
Napisano (edytowany)

No to gratuluję. U mnie wynik raczej ciężki do zrobienia. W zeszłym roku dałem ok 240kgN/ha a plon dobrze ponad 4t. W tym sezonie chce dać podobną dawkę, no ale jeszcze zweryfikuje wiosną. Może trochę N2 zredukuje.

Edytowano przez Kula07

XTRO    160

u mnie może był taki plon bo roślin z rodziny  kapustowatych nie było na polu. No może na kilku polach były czasami poplony. 

Ale tak jak mówię ten rok  co będzie, jeśli rzepak przezimuje to na bank nie będzie takiego plony bo obsada jest niższa o 1/3 w porównaniu do tamtego toku

Kula07    139

Jeszcze możesz się zdziwić :)

Ale wiele zależy od pogody zimą.

koniu    76
13 godzin temu, Agrest napisał:

Mogę zapytać dlaczego nie stosujecie RSM-u? Sprawa logistyki, ewentualne poparzenia czy zbyt duże zakwaszanie gleby, może coś innego?

My nie stosujemy RSM bo za dużo zabawy, poza tym zalać pilmeta 2518 rsm i ciągnąć go zetorem 7211 z wiosny to by więcej się grzebał jak robił. A tak to wyciągamy 2 przyczepy w pole i rozsiewamy. Na drugi dzień znowu 2 przyczepy. Siejemy Ursusem 1224 z amazone 2000Zam a ładujemy po 1t żeby się nie topić.  A tak to trzeba wracać po rsm, tankować lub mieć mauzery/cysterne i wyciągać w pole. Wiadomo, jak bym stosował to by inaczej to rozwiązał. Saletra jak dla nas jest bardziej wygodniejsza.

Kula07    139

W min przypadku RSM wydaje się być wygodniejsze bo nawozy rozsiewam sam więc wszelkie załadunki, przejazdy (tym bardziej na dwa ciągniki) są dla mnie kłopotliwe. No ale to się okaże. 

koniu    76

U mnie pierwsza dawka RSM była by okej. Ale już później nie bardzo, bo jednym opryskiwaczem ciężko by było obskoczyć nawożenie i ochronę bo opryskiwacz chodzi na 250ha. Chyba że starego pilmeta bym przeznaczył do rsm. Ale to może kiedyś, może...

XTRO    160

swoją drogą jakie macie oferty na kizeryt ?

Kula07    139

Kizeryt 1020-1040netto. Ale biorę MacroSpeed Green czyli zamiennik Kizerytu po bodajże 970netto.

Napisano (edytowany)

Woj. mazowieckie gm. Nieporęt zamówione 5 ton Saletry - 1000zł/t , 2 tony saletrzak 27 - 900zł/t, paleta mocznika 1340zł/t , polifoska 6 1540zł 

Wszystko ceny brutto

Edytowano przez Sylwestero88
dopisanie

KlimekPL    123

To ja jestem niedaleko od ciebie, bo z gminy Radzymin i ja miałem od swojego dostawcy ofertę na saletrę 1100 i gość zapowiedział, że będzie już tylko drożeć. A skąd bierzesz nawozy?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa
    • Przez Pawel2309
      Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
      Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
      Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.