Skocz do zawartości

Polecane posty

kamils    4

Myślę że dopóki ludzie sieją to polifoska nie stanieje chyba że w połowie października coś się ruszy ale na wielkie obniżki nie liczył bym!!

ziomal_one    17
Napisano (edytowany)

Czy 950 brutto za saletrę przy całym aucie to dobra cena ? Kiedy planujecie zakup azotów? Słyszałem od przedstawiciela że polifoski mają iść w dół a Saletra ma się utrzymać

Beznadziejna cena. Po tyle, to w detalu. Może trzeba zmienić przedstawiciela.  :P

Edytowano przez ziomal_one

Ulman    292

Nie tylko mikro ale również siarka w dużej ilości i wapn w niskiej cenie. Każdy fosfor z biegiem czasu stanie się przyswajalny bo gleba to nie czysta woda tym czym sie sugerujecie w której rzeczywiście ciężko o rozkład tego nawozu mamy tam wiele różnego rodzaju kwasów. Więc jeśli mamy glebę zasobna w fosfor i nie siejemy rośliny chłonne i wrażliwej na fosfor możemy zastosować superfosfat a jeśli siejemy go jesienią to nadaje się prawie pod każdą roślinę.

SiarkI to akurat niewiele o ile pamietam , a w fosforanie też siarka jest.  Wapń niby jest ale to w ogólnym bilansie wapnia prawie nic. I tak trzeba wapnować więc lepiej dać 100kg wapna więcej i załatwione. Co do mikroelementów to czasem na stanowisku po straczkowych gdzie azotu nie potrzeba też daje superfosfat by mikro uzupełnić. Jednak w mim przypadku gdy mam dość rozjechane zasobności , to  po pszenicy zawsze idzie fosforan. Azot pomaga w rozkładzie słomy która zawsze u mnie. W 100 kg fosforanu masz tyle azotu co w ponad 50kg saletry więc to też nalezy wliczyć do rachunków. Czy ten azot  jest więcej wart niż wapń i mikro? Najlepiej byłoby mieć wszystko na raz ale dla mnie lepszy jest fosforan bo razem z sola potasową załatwia mi moje potrzeby nawożeniowe. Magnez z siarą posypowo i dolistnie i jakoś daje radę  

Wiadomość z agroFakt.pl

KARGO    81

Ja kupuje ten z siarkOpolu i jest tam 32% siarki i 20 wapnia i przy dawce 300kg są to znaczne ilosci

pawel885    380

Czy 950 brutto za saletrę przy całym aucie to dobra cena ? Kiedy planujecie zakup azotów? Słyszałem od przedstawiciela że polifoski mają iść w dół a Saletra ma się utrzymać

U nas 870brutto  jakaś angielska ponoć 34.5N 

marko06060    2

Ja kupuje ten z siarkOpolu i jest tam 32% siarki i 20 wapnia i przy dawce 300kg są to znaczne ilosci

Superfosfat prosty jest dobry i wg mnie jest to jedyna alternatywa dla fosforanu

koczas    54

Jeśli już to Siarki masz tam ok. 10,5 kg. 32% to jest SO4.

Sunf    9

Superfosfat prosty jest dobry i wg mnie jest to jedyna alternatywa dla fosforanu

polifosforan , fosforan amonu > superfosfat prosty gran.

KARGO    81

Jeśli już to Siarki masz tam ok. 10,5 kg. 32% to jest SO4.

Mylisz się to ta sama forma co w polifoska SO3

koczas    54

To jak SO3 to masz 12,5 siarki około ale tam jest raczej so4. Nie chce mi się szukać w internecie ale na pewno tam nie masz 32% siarki.

XTRO    160

jaka cena saletrosanu 26 i rsmu 26 na lubelszczyźnie ?

chcę porównać do swojej oferty 

kamilc017    32
Napisano (edytowany)

Tydzień temu Saletrosan 26 kupiłem po 950zł Brutto. Worek 50kg.

Edytowano przez kamilc017

JanoB    0

RSM z siarką kupiłem po 700 zł brutto a saletrosan jest po 990 zł brutto tona chyba

w  AGROTECH-u saletrosan 26 ,940zł.brutto

king12    1

Panowie A jak wasze opinie na temat nawozow azotowych z zagranicy bo jakoś nigdy niepróbowałem i jakoś niemoge się przekonać choć ceny kuszą

andrzej1988    102

w  AGROTECH-u saletrosan 26 ,940zł.brutto

Za sól potasową w Agrotechu powiedzieli mi 145 zł brutto a u Caryka 135 brutto a w Agrobit 134 brutto

lokser    2

Panowie a cena salerta bb puławska 600kg 970zł, saletrzak bb 860zł, sół 1270zł bb... Czy to dobre ceny z dostawą woj mazowieckie Siedlce??

BENNY82    34

Co sądzicie o polidapie litewskim bo mam ofertę na niego po 1700pln

bierz!  saletra bardzo dobra mocznik też to i polidap ok.ja brałem rok temu.

bizon1    18

skusiłem się na tą ultrę w tym roku i powiem porażka totalna - tak zbrylonego nawozu w zyciu nie miałem

Murphys    4

Ja mialem ultre 8 pod kukurydze i nic nie bylo zbrylone. Zaryzykuje stwierdzenie ze dziala lepiej niz polska polifoska, mam dwa pola obok jedno na polifoscie i ultra. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa
    • Przez Pawel2309
      Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
      Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
      Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.