Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
icek1    178

Już ktoś kiedyś pisał że Ultra ma lepsze surowce/lepsze złoża fasforytów/

Wiadomość z agroFakt.pl

nunu85    82

"Już ktoś kiedyś pisał że Ultra ma lepsze surowce/lepsze złoża fasforytów"

Ale od producenta do rolnika w Polsce przechodzi przez tyle rąk i pośredników, ze 100% pewności nie ma i wszystko jest kwestia zaufania.

Swoją drogą troche mnie dziwi, ze firmy dystrybucyjne, ktore sprzedają te sprowadzane nawozy nie przeprowadzą kontrolnego badania jakiejs losowej partii na zawartosc deklarowanych składników.

Przeciez dla nich koszt jednostkowy to tyle co nic, a mieliby podkłake do dobrej reklamy- zbadalismy i rzeczywiście wszystko jest tak jak ma byc.

Ja rok temu miałem ultra i jej granule były wyraźnie jaśniejsze i mniejsze od polifoskowych, z kolei jakis kolega z forum pisał pare stron wstecz, ze on sieje na ustawieniach od polifoski, bo granuje sa niemal jednakowe.

NO i weź tu uwierz na 100%, ze w worku jest to co ma być.

W tym roku kupiłem Polifoske 6 prosto z fabryki, bo sie trafiła w dobrej cenie i mam przynajmniej głowe spokojną.

Edytowano przez nunu85

Tomek90    209

Profoska 9-15-28 15so3 1150 płatność koniec sierpnia. 

Ultra 8-20-30 1180 płatność 2tyg 

Kula07    140

Profoska 9-15-28 15so3 1150 płatność koniec sierpnia.

Ultra 8-20-30 1180 płatność 2tyg

Bardzo dobra cena na ultra. W jakiej firmie?

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

koczas    59

Ale od producenta do rolnika w Polsce przechodzi przez tyle rąk i pośredników, ze 100% pewności nie ma i wszystko jest kwestia zaufania.

Swoją drogą troche mnie dziwi, ze firmy dystrybucyjne, ktore sprzedają te sprowadzane nawozy nie przeprowadzą kontrolnego badania jakiejs losowej partii na zawartosc deklarowanych składników.

Przeciez dla nich koszt jednostkowy to tyle co nic, a mieliby podkłake do dobrej reklamy- zbadalismy i rzeczywiście wszystko jest tak jak ma byc.

Ja rok temu miałem ultra i jej granule były wyraźnie jaśniejsze i mniejsze od polifoskowych, z kolei jakis kolega z forum pisał pare stron wstecz, ze on sieje na ustawieniach od polifoski, bo granuje sa niemal jednakowe.

W tym roku kupiłem Polifoske 6 prosto z fabryki, bo sie trafiła w dobrej cenie i mam przynajmniej głowe spokojną.

Kolego w kwestii badania nawozów trochę wiem i powiem Ci tak. Żadna firma nie będzie badać ciągle sprowadzanego przez siebie nawozu bo bez przerwy robi to że tak powiem konkurencja krajowa. Gdyby któraś partia Ultra 8 lub saletry z Gruzji byłaby zła, to na drugi dzień dym na cały kraj

Edytowano przez koczas

Tomek90    209

Znajdź granulację i podpasuj pod nawóz o podobnej granulacji który masz w amazone - tak to działa. 

Strzelam że będzie to polifoska, bądz fosforan amonu. 

czesio1612    7

Panowie w jakim okresie roku wyjdzie najtaniej kupić wieloskładnik/sól/superfosfat żeby sobie do  wiosny poleżał u mnie? 

milanreal1    290

Swego czasu polifoskę też podrabiali, więc jak mamy się obawiać jakości nawozów to w sumie wszystkich. 

Azoty jeszcze delikatnie powinny potanieć, wieloskładniki raczej nie.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

nunu85    82

toteż polifoski trzeba brac od autoryzowanych dealerów, albo jeszcze lepiej- prosto z fabryki np za pośrednictwem tego Agrochemu, to wówczas jest pewnosc, ze wszystko ok.

nunu85    82

Nie, ze oczarował.

Wbrew pozorom od nich oprysków zwykle nie biore, bo maja nieco drożej niż procam czy scandagra.

Ale na nawozy nigdzie nic lepszego niż od nich nie potrafie znaleźc jak sie rozpytuje.

W moich stronach jeździ Radek- praktycznie sasiad z wioski obok, wiec zawsze mam info szybko jak cos sie szykuje.

Edytowano przez nunu85

koczas    59

A ja broń boże nie miałem nic złego na myśli:) Pozdrów Radka od znajomego z ziemi łódzkiej:)

Edytowano przez koczas

JozB    26

Jak ropa i gaz będą tanieć, to nawozy siłą rzeczy mogą pójść do dołu. Może się szykować powtórka z poprzedniego roku, gdzie po ukazaniu się cenników nawozy poszły o jakieś 40 zł w kierunku innym niż co poniektórzy chcieli. Pózniej się wykręcali z umowy, żeby straty jakoś odrobić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa
    • Przez Pawel2309
      Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
      Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
      Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.