Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Thomas2135    1298

Nie o połowę większa tylko o 20%. Tak jak korn kali ten luboplon ma jeszcze wapń, magnez i siarkę. Sól stosujemy od zawsze, ale chciałem sprawdzić coś innego. Sół może pójdzie z saletrą na II pokos. Dostanę fakturę to podam ceny.

mk9422    123

Jeśli luboplon ma 40 kg potasu w 100 kg nawozu a w soli jest 60 kg potasu w 100 kg nawozu. To sól ma o 50 % więcej potasu niż luboplon.  Jakby sól miała o 20 % więcej to by miała 48 kg potasu w 100 kg nawozu. 40 *0,2= 8 kg.  Moim zdaniem szkoda kasy na luboplon. Ma te składniki co podałeś ale oprócz potasu to tylko 4,5 %CaO jest rozpuszczalna w wodzie. Reszta to pierwiastki całkowite. Więc ciekawe jak się rozpuszczają. 

W korn kali wszystko jest rozpuszczalne w wodzie i ma sód, a ten pierwiastek zalecają na użytki zielone. Taniej kupisz niż ten luboplon. Pisałeś że jesteś z mazur. Na szybko sprawdziłem i za jakieś 1200 zł masz w Rozogach. Pewnie idzie coś jak zawsze urwać

lukasz121515    10

Właśnie od nich biorę na dłuższy termin i nie mają teraz. Mocznik może będzie, ale pewności nie ma. Zamówiłem ten Luboplon. Cena ok 1300. Jak dostanę fakturę to napiszę dokładnie.

Przy dłuższym terminie są jakieś wymagania?? Wymagają podpisania jakiegoś papieru

Wiadomość z agroFakt.pl

Thomas2135    1298

Jak jesteś ich klientem i masz jakąś historię zakupów a faktury płacone w terminie to problemów nie ma. Na początku podpisuje się jakiś papier o współpracy. Od nowych wymagają podpisania weksla i poświadczenia przez 2 osoby.
Średni to interes, bo przy 180 dniach na płatność płacisz ok 100 zł więcej na tonie, ale nie miałem wyjścia.

solek01    32

Mocznik Puławski po 1500 a wschodni po 1460?  Puławski wart doplaty 40zł do tony?

PATr    242

Mocznik Puławski po 1500 a wschodni po 1460? Puławski wart doplaty 40zł do tony?

40 zł jest warty, jak czasami są różnice rzędu 200zl/tona to nie warto

soltys48    476

Wolisz wspierać swój kraj czy wschodnią .....?

tu nie chodzi o wspieranie kogokolwiek tylko o jakość

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

kr9292    80

A czy uważacie, że wschodni jest dużo gorszy? Bo ja używam litewskiego NPK juz 3 czy 4 rok i nie widzę różnicy

soltys48    476

mocznik wschodni nie nadaje się do opryskiwacza.....NPK sam używam ale kupna mocznika staram się unikać

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

soltys48    476

a jaki to ma skład???

Panowie wiecie czy Ampol Merol sprzedaje nawóz o podobnym składzie do poli 6 pod swoją nazwą handlową??

3000 postów

Ampol Merol sprzedaje :

MacroSpeed PERFECT PK (Ca,S) 15-30 (7-10,5) + Zn 0,5%

MacroSpeed OPTIMA PK (Ca,S) 18-30 (6-6,5) + Zn 0,3%, Mn 0,2%

Kula07    140

a jaki to ma skład???

Panowie wiecie czy Ampol Merol sprzedaje nawóz o podobnym składzie do poli 6 pod swoją nazwą handlową??

Ampol ma nawozy Caldeny (wyprodukowane przez Yara) oraz

Ultra 8.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

vvojtas1    25

Ktos sie orientuje czy mozna gdzies w kujawsko-pomorskim dostac siarczan potasu?

rolmat -szpetal górny, ostatnio kupiłem tam hydrocomplex za 2520 brutto

możesz też sprónować zamówić w agroloku lub agrosimexie choć teraz jest goracy okres i pewnie na dostawę będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość

PawelWlkp    339

a jaki to ma skład???

Ten PROSAN ma16 % azotu amonowego, 5% tlenku potasu i 40% trójtlenku siarki. Do tego jeszcze jakieś cudowne właściwości ale to już chyba marketing. Stosował ktoś i warto za niego dać 1100? Edytowano przez PawelWlkp

soltys48    476

Ampol ma nawozy Caldeny (wyprodukowane przez Yara) oraz

Ultra 8.

Raczej nie tylko bo wiem na 100%,że biorą luz poli 6 i dlatego pytałem czy workują to pod swoją nazwą czy oryginał

3000 postów

Kula07    140

No Polifoske oczywiście też mają i w sumie wszystkie nawozy z Grupy Azoty. Nie słyszałem żeby coś sprzedawali pod swoją nazwą.

Zapraszam na mój Vlog ;)

soltys48    476

tzn workują ją u siebie.......

3000 postów

Kula07    140

A to jest prawdopodobne, aczkolwiek osobiście o tym nie słyszałem mimo, że z Ampolem handlujemy już kilkanaście lat.

Zapraszam na mój Vlog ;)

soltys48    476

wiem,ze biorą prosto z zakładu brat im woził i zastanawiałem się własnie pod jaką to nazwą idzie to do klienta

3000 postów

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa
    • Przez Pawel2309
      Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
      Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
      Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.