Skocz do zawartości

Polecane posty

Cihu    123
Napisano (edytowany)

w połowie lutego? w tamtym roku trochę ludzi się wyrwało z azotem przed końcem lutego to agencja ponoć zebrała dobre żniwo... :)

Co za bzdury! A ja zaręczam, że nie znasz kolego nikogo kto by dostał karę bo takich przepisów nie ma! Tylko i wyłącznie OSN ma ograniczenia. Ploty, Ploty i jeszcze raz ploty wymieszane z niedoinformowaniem. Sam jednego roku czekałem jak głupi do marca. Potem trafiło sucho i nawóz leżał nierozpuszczony. A u tych co się "wyrwali" w lutym rzepak pięknie rósł.

...ale nie ważne. Nawozy nie potanieją i już.

Edytowano przez Cihu

vvojtas1    25

w połowie lutego? w tamtym roku trochę ludzi się wyrwało z azotem przed końcem lutego to agencja ponoć zebrała dobre żniwo... :)

Za wyjątkiem OSN - tzn kilka % powierzchni gruntó w Polsce można stosować nawozy azotowe za wyjątkiem tych naturalnych (obornik, gnojówka gnojowica) przez cały rok i agencji nic do tego. Jest jeszcze kwestia programów rolnośrodowiskowych ale to juz każdy wie co zadeklarował.

Podsumowując z nielicznymi wspomnianymi wyjątkami w standardzie można legalnie i bez żadnych agencyjnych konsekwencji siać nawozy przed końcem lutego.

loquito    14

Ceny z podkarpackiego Jarosław i okolice ceny brutto:
Saletra 34N                  1100 - 1200 zł/t
Yara Extran/Sulfan       1040 - 1100 zł/t
Saletrosan 24N            1080 - 1100 zł/t
Kiserit                           1350 zł/t
Siarczan magnezu granulowany 860 zł/t

Wiadomość z agroFakt.pl

aro1975    114

może ktoś ma ofertę na yara mila hydrocomplex - interesuje mnie całe auto (24t)?

Sunf    9

mocznik super n46 z inhibitorem 1520 netto w Agrii, cena z tego tygodnia

proszę bardzo, dalej niech winduja ceny !

XTRO    159

może ktoś ma ofertę na yara mila hydrocomplex - interesuje mnie całe auto (24t)?

pod co to ? :D

xyz88    7

Bez chlorowe pewnie pod truskawki :) a tak poważnie to tez jestem ciekawy bo drogi to nawóz.

aro1975    114

pod uprawy wieloletnie - nie wnikam co gościu z nim zrobi

Alio    61

Za wyjątkiem OSN - tzn kilka % powierzchni gruntó w Polsce można stosować nawozy azotowe za wyjątkiem tych naturalnych (obornik, gnojówka gnojowica) przez cały rok i agencji nic do tego. Jest jeszcze kwestia programów rolnośrodowiskowych ale to juz każdy wie co zadeklarował.

Podsumowując z nielicznymi wspomnianymi wyjątkami w standardzie można legalnie i bez żadnych agencyjnych konsekwencji siać nawozy przed końcem lutego.

Proponuję nie wprowadzać nikogo w błąd i znać przepisy które obowiązują wszystkich rolników pobierających dopłaty bezpośrednie. Tzw minimalne wymagania. http://www.arimr.gov.pl/kontrole-beneficjentow/kontrole-cross-compliance/minimalne-wymogi-dotyczace-stosowania-nawozow-i-srodkow-ochrony-roslin-wraz-z-liczba-punktow-jaka-przypisuje-sie-kazdej-stwierdzonej-niezgodnosci.html

Polecam zwłaszcza lekturę punktu 8 a dopiero wypisywanie takich ... jak powyżej

vvojtas1    25

Proponuję nie wprowadzać nikogo w błąd i znać przepisy które obowiązują wszystkich rolników pobierających dopłaty bezpośrednie. Tzw minimalne wymagania. http://www.arimr.gov.pl/kontrole-beneficjentow/kontrole-cross-compliance/minimalne-wymogi-dotyczace-stosowania-nawozow-i-srodkow-ochrony-roslin-wraz-z-liczba-punktow-jaka-przypisuje-sie-kazdej-stwierdzonej-niezgodnosci.html

Polecam zwłaszcza lekturę punktu 8 a dopiero wypisywanie takich ... jak powyżej

Doczytaj to co sugerujesz - w punkcie 8 chodzi o nawozy naturalne, a nie mineralne tzn nie tylko azot można stosować. Dochodzi sprawa przykrycia śniegiem, zamarznięcia powyżej 30 cm, jeśli chodzi o gleby zalane - to sprawa jest prosta bo nik o zdrowych zmysłach nawet nie będzie próbował na takie wjechać.

Polecam zapoznanie sie z definicją nawozów naturalnych.

zkordalski    82

Nie wiem dlatego pytam u nas jest strach z tymi nawozami naturalnymi i mineralnymi z naturalnymi wiem że do końca listopada i od marca ale z mineralnymi nie wiedziałem jak to sie ma dlatego zapytałem a sensownej odpowiedzi nikt nie dał jedni że mozna drudzy że nie wiec?

mickas092    320

@vvojtas tam masz wzmiankę o azotowych i nie trzeba być geniuszem żeby wiedzieć, ze chodzi o azot z nawozów sztucznych. Znasz nawóz naturalny mający w swoim składzie sam azot ?

skywalker89    39

panie kolego a zinterpretuj 6 pkt w podanym odnośniku?? Nadal będziesz taki pewny? 

"stosowanie nawozów naturalnych i organicznych w postaci stałej oraz płynnej wyłącznie w okresie od dnia 1 marca do dnia 30 listopada, z wyjątkiem nawozów stosowanych na uprawy pod osłonami (szklarnie, inspekty, namioty foliowe)

- § 2 ust. 4 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16 kwietnia 2008 r. w sprawie szczegółowego sposobu stosowania nawozów oraz prowadzenia szkoleń z zakresu ich stosowania (Dz. U. Nr 80, poz. 479)"

Alio    61

Punkt 8 dotyczy wszystkich nawozów, zarówno naturalnych jak i sztucznych. Pytałem znajomego pracownika agencji i tak mi powiedział. A interpretację niech każdy zostawi sobie i czeka na ewentualną kontrolę. Wtedy pozna interpretację swojego oddziału agencji. 

Cihu    123

Tak wszystkich... ale zapomnieli dopisać. Ale się uśmiałem. Tworzycie sobie prawo, którego nie ma. Załączone linki potwierdzają, że w lutym można siać nawozy sztuczne o ile ziemia nie jest zamarznieta i nie ma śniegu.

90daniel    14

saletra puławska 965 netto takiego esa dzis dostałem od swojego dostawcy

skywalker89    39

sory w tym 6 pkt sam źle zrozumiałem.. :) mea culpa.. 

no ale odnośnie informacji którą zapoczątkowałem tę dyskusję, no to nie była usłyszana plotka gdzieś pod sklepem, tylko mówiło mi to w tamtym okresie kilka dosyć pewnych osób, chcecie to wierzcie nie to nie, Wasza sprawa... Jak nie zapomnę to zadzwonię jutro do swojego powiatowego biura i napiszę co mi powiedzieli... 

vvojtas1    25

W KSC saletra amonowa po 1150 brutto - płatność jako potrącenie za buraki.

dzisiaj kupiłem mocznik polski 1050,saletrosan 950

ściema i tyle...Mocznik w tej cenie był na przełomie październik/listopad teraz grubo ponad 1300, saletrosan też ponad 1000...może zamówiłeś dawno a teraz ci przywieźli.

tadi77    0

ściema i tyle...Mocznik w tej cenie był na przełomie październik/listopad teraz grubo ponad 1300, saletrosan też ponad 1000...może zamówiłeś dawno a teraz ci przywieźli.

tak zamówione przed swietami

MYCIO1    1

Agrii Włodawa

Zamównione we wtorek saletra amonowa worki 50 kg - 1060 zł

saletrosan worek 50 kg -1000 zł

jak ktoś chce to jest jeszcze u mojego dostawcy saletra amonowa po 1000zl brutto. woj mazowieckie, powiat legionowski i wolominski.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się